Strony (2):    1 2
ANDERE   22-06-2013, 19:57
#11
mariobiker napisał(a):
ANDERE napisał(a):Czy ja w swoim temacie pytałem się czy moje manetki będą dobre do napędu ?
... Więc nie wiem dlaczego poruszasz ten temat, manetka jest standardowa więc nie powinno być problemów ,a jeżeli będą to będę się martwił później.

W tej chwili moim problemem są korby i łańcuch a manetki to już będzie kosmetyka.
Manetki to nie jest kosmetyka :!: Budując napęd w rowerze używamy manetek i przerzutek tej samej marki (shimano lub sram), dopiero wtedy mamy pewność że wszystko będzie działać jak należy. Jeśli o tym nie wiesz to nie strzelaj focha jak Cię inni o tym informują. Natomiast korba, kaseta i łańcuch dobieramy wedle gustu i zasobności portfela, pamiętając aby wszystkie te części należały do tej samej grupy (8rz., 9rz., itd.)

OK. rozumiem teraz co miałeś na myśli , BTW dlaczego nie powinno się mieszać shimano ze sram'em przecież przy osprzęcie który mam 99% rzeczy jest jeszcze standardowa bez udziwnień fabrycznych, tak więc myślę ze manetki powinny dać radę do tego osprzętu a jak nie dadzą rady to na allegro powędrują (tanio kupiłem tanio sprzedam Smile)

PS. proponuje pozostawić temat manetek na potem Smile, jeszcze do tego wrócę .
KermitOZ   22-06-2013, 20:15
#12
Manetki Shimano nie są kompatybilne ze Sramem, chyba, że Gripshifty Srama z przednią przerzutką Shimano, albo specjalne gripshyfty Srama dedykowane do Shimano (Sram Attack i jeszcze jakieś, te z kolei nie współpracują z przerzutkami Srama). Sram ma system 1:1 (1mm linki wyciągnięty na manetce to 1mm linki na przerzutce, w Shimano jest 2:1, a w nowszym jakoś pośrednio). To tak z grubsza. A już tak na marginesie to Sram jest lepszy od Shimano, kto jeździł na Sramie ten wie, kto nie jeździ niech pojeździ Wink Amen.

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
ANDERE   22-06-2013, 20:29
#13
KermitOZ napisał(a):Manetki Shimano nie są kompatybilne ze Sramem, chyba, że Gripshifty Srama z przednią przerzutką Shimano, albo specjalne gripshyfty Srama dedykowane do Shimano (Sram Attack i jeszcze jakieś, te z kolei nie współpracują z przerzutkami Srama). Sram ma system 1:1 (1mm linki wyciągnięty na manetce to 1mm linki na przerzutce, w Shimano jest 2:1, a w nowszym jakoś pośrednio). To tak z grubsza. A już tak na marginesie to Sram jest lepszy od Shimano, kto jeździł na Sramie ten wie, kto nie jeździ niech pojeździ Wink Amen.

Sram jest ok, a o tym wiem Wink ,ale w moim przypadku trochę los zadecydował (tanio kupiłem przerzutki Big Grin). Chciałem sram'a ale wyszło jak wyszło Smile teraz pozostaje pytanie jakie korby kupić Smile ?
Strony (2):    1 2
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.