Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana amora.
#11
wczoraj widziałem narzędzi do wbijania choinki na allegro i kosztowało coś ponad 80 zł
Odpowiedz
#12
domowym sposobem gwiazdkę można zamocować z kawałkiem pręta gwintowanego (długości minimum lekko większej niż dł. rury sterowej), płaskownikiem i dwiema nakrętkami, które trzeba skontrować

ewentualnie poprosić zaprzyjaźniony warsztat o wytoczenie "przyrządu" za około 15-20 zł :-)
Odpowiedz
#13
Choinki krzywo nie da się wbić , bo ona się sama wycentruję w momencie jej wbicia , nie ma sie co przejmować że po wbiciu pierwszej blaszki całość może być trochę krzywo ale wbijając dalej gdy już schowa sie druga blaszka całość sie wycentruje ,poza tym ten element nie musi być idealnie wycentrowany, nie ma się czego bać , jest to bardzo prosta czynność, wbicie/wciśnięcie „korka” w rurę.
Teraz zobaczyłem post Bigosa , rura w środku trochę sie porysuję i to jest normalne , ja już kilka razy wbijałem przy pomocy rurki i młotka i drugiej osoby która by mi przytrzymała amortyzator oparty koroną o róg jakiegoś starego stołu drewnianego czy kawałek deski, wybijałem też i ponownie nabijałem ........
Odpowiedz
#14
piotr73 napisał(a):Choinki krzywo nie da się wbić
Da się Big Grin
Odpowiedz
#15
Buniak napisał(a):a ile takie cos kosztuje? orientujecie sie moze?

Zapłaciłem 15 zł za szyszkę + wstawienie + poprosiłem o przełożenie bieżni.
Odpowiedz
#16
piotr73 napisał(a):poza tym ten element nie musi być idealnie wycentrowany

Nie wiem co dla Ciebie znaczy idealnie ale względnie być musi, bo potem śruba może nie trafiać w otwór w kapslu i będzie zginana albo zacznie nacinać nowy gwint w gwiazdce/szyszce.
Odpowiedz
#17
to mało zapłaciłeś
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości