Strony (3):    1 2 3   
Pinky   08-11-2009, 21:44
#11
Leniwiec55 kiedys dawno dawno temu pomalowalem tak swojego Wigrusa na piekny czerwony kolor z napisem RED BARON i krzyzami niemieckimi oraz iloscia rozjechanych kotow itp. Skoro ja to zrobilem majac okolo 15 lat, to zrobi to kazdy. Pamietaj tylko ze zgrubnie mozesz zetrzec lakier wiertarka z kolem (nie wiem jak sie to nazywa fachowo), jednak potem mozesz juz tylko recznie jechac papierem. Nie jest to takie pracochlonne jak sie wydaje. Przy malowaniu powies rame za druty gdzies na wysokosci tak aby sie nie stykala z niczym. Przed odtluszczeniem dokladnie odkurz rame odkurzaczem i wytrzyj dokladnie sucha sciereczka chlonaca pyl. Nie staraj sie przyspieszyc wysychania suszarka do wlosow czy farelka przypadkiem. Staraj sie malowac rame tam gdzie nikt przez caly proces sie nie bedzie szwendal, jeden wlosek na lakierze i efekt moze byc popsuty.Nie pucuj ramy najdrobnieszymi papierami do polysku, nie warto. Musisz metoda prob i bledow ustalic odleglosc dyszy (ja robilem to areografem ojca), to podstawowy wymog zeby potem lakier wygladal jak polozony firmowo. Jesli sie postarasz to nikt nie odrozni czy robila to firma lakiernicza czy Made In Home. Pamietaj badz cierpliwy, to musi wyschnac samo, i do konca.
Kolega malujacy motocykle mowil mi cos ze on jeszcze przeciera delikatnie najdrobniejszym papierem sciernym podklad a potem odkurza dokladnie, czasem nawet pierwsza warstwe farby tez.

Ps. Moge w czyms sie mylic, to bylo bardzo dawno kiedy malowalem, wiem ze efekt olsnil kumpli z podworka.
Kuba   16-11-2009, 23:48
#12
Rozumiem że piaskować fulla nie chcą bo się boją że Ci zniszczą gniazda na łożyska itp?
Z tego co wiem to nie można piaskować ram cieniowanych potrójnie bo są za słabe. Ale jest na to sposób. Kąpiel w odpowiednim roztworze. Nie wiem jak w naszych okolicach to wygląda ale wiem że sporo firm malujących ramy tak właśnie usuwa lakier.

Inna sprawa... Czemu chcesz malować widełki Carbonowe? Przecież im wystarczy tylko lakier bezbarwny.
koszmix   09-12-2009, 23:19
#13
Witam wszystkich podłaccze sie pod pytanko ale troszke z innej strony gdzie mozna naprawic rame mam stary rower jakis cos w stylu (huragan jaguar czy inne arcydzieło polskiej mysli technicznej) kilka lat temu oddałem rame do malowania proszkowego i po tym zabiegu spawy czy luty niewiem bo (koncowki rurek są w mufach) pusciły jak sie jedzie to tak jakby cos lekko chrobocze w miejscach łaczenia chciałbym naprawic ta rame i złozyc sobie na niej rowerek gdzie moge ją oddac
pozdr.
Ryo   26-03-2014, 15:43
#14
odświeżam temat bo pewnie sporo zmieniło się w tej kwestii przez ostatnie lata.
Gdzie mogłbym w pełni PROFESJONALNIE polakierować rower w Lublinie. Najlepiej by było gdybym mógł zawieźć cały rower (tzn. z wszystkimi częsciami), tam by go rozebrali do gołej ramy, pomalowali i złożyli. Chodzi o rower downhillowy.
z góry dzięki za odpowiedź.
Velo   26-03-2014, 15:50
#15
Ryo, na pierwsza myśl przychodzi mi centrala rowerowa kolega Paweł chyba maluje.

http://centralarowerowa.pl/
https://www.facebook.com/Culpepl?ref=ts&fref=ts
Ryo   26-03-2014, 16:03
#16
dzięki Velo - już dzowniłem, pogadałem i na 99.99% skorzystam z oferty Centrali
danidani   26-03-2014, 18:50
#17
Jeżeli na 1 kolor polecam lakiernię proszkową w Wierzchowiskach.
Parę dni temu odebrałem ramę żony - CUDEŃKO !!

W razie co, służę namiarem.

edit
Koszt malowanka: 60zł brutto Smile
Oczywiście wszystko po uprzednim wypiaskowaniu ramy u Pana Mazura w Dominowie za całe 30zł od ręki Smile

Get the [ekhmm] out of my kitchen !!
G. Ramsay
KermitOZ   26-03-2014, 19:10
#18
Jest spora różnica między malowaniem proszkowym a profesjonalnym malowaniem ramy jakie robi Paweł z Centrali. To dwa różne światy, jeśli ktoś chce po prostu odrestaurować swój stary rower, żeby jakoś wyglądał to proszkowe będzie ok, ale jeśli ktoś chce mieć to polakierowane tak jak kolega napisał: "PROFESJONALNIE" to Centrala jest właściwym miejscem (chociaż usługa kosztuje bardzo dużo, co może odstraszać wiele osób, ale coś za coś, imho jak się ma kasę to warto).

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Velo   26-03-2014, 19:11
#19
danidani napisał(a):lakiernię proszkową

Proszkowo może i tak, choć Ryo, nie napisał jaką metodę woli. Paweł z centrali robi klasycznie. Ale jak przeczytałem że ma być:

Ryo napisał(a):w pełni PROFESJONALNIE polakierować

...to jakoś skojarzyło mi sie z centralą. Osobiście nigdy nie dałbym proszku na ramę z takich czy innych względów o których tu nie miejsce pisać.
Kuba   27-03-2014, 00:17
#20
Czytam i oczom nie wierzę... Proszkowe to nie jest profesjonalnie? Czyli że producenci rowerów malują je amatorsko?

http://vimeo.com/12452204
Strony (3):    1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.