qavtan   18-07-2013, 09:20
#1
Cytat:Pasy rowerowe czy ścieżka? A może jedno i drugie. Po jednej stronie jezdni czy po dwóch? Specyfikacja przetargowa na budowę 30 kilometrów nowych tras różni się od tego, co obecnie dzieje się na ulicach Lublina. Ratusz jednak uspokaja, że całe zamieszanie wkrótce się wyjaśni
Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na budowę 30 kilometrów pasów i ścieżek rowerowych w Lublinie. To część większego projektu, który zakłada również budowę wypożyczalni miejskich rowerów. Według planów ma być gotowa w wakacje przyszłego roku. Wytyczeniem pasów dla rowerów na jezdniach i budową nowych ścieżek zajmie się firma Rystal-Bud z Kielc (otrzyma za to niespełna 3,8 mln zł). Ma na to czas do lipca 2014 roku.

- Jednak gdy już pracownicy firmy przyjadą do Lublina, mogą się trochę zdziwić. W specyfikacji przetargowej jest kilka punktów, które nijak mają się do tego, co dzieje się na lubelskich ulicach. Przykłady? W przetargu miasto napisało, że na Drodze Męczenników Majdanka mają powstać pasy rowerowe. To bez sensu, bo teraz ulica jest remontowana i obok chodnika powstaje ścieżka rowerowa. Po remoncie drogowcy będą przemalowywali ulicę? - pyta czytelnik, który zwrócił uwagę na problem.

Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... z2ZNZthMxk

Ja ostatnio poprzez www.Dialog.Lublin.eu wyraziłem swoje niezadowolenie ze stanu DDR przy ul. Zemborzyckiej (jest nieuprzątnięta, a skrajnia jest za mała) i dodałem od siebie oczywiście 'gdyby na ul. Zemborzyckiej były pasy rowerowe, sprzątania byłoby mniej - ulica jest czysta.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.