Ankieta: Wzrost 179, długie ręce i nogi, koła 28" amortyzator skok 63mm. Jaka rama?
19"
21"
[Wyniki ankiety]
Ankieta zostanie zamknięta 28-03-2723
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
unibike ankieta
#31
no i ok Smile widocznie na takiej ramie jest Ci wygodniej, a dodatkowo masz wiele możliwości regulacji. Gorzej jak jest za mały, wtedy już jest problem z dopasowaniem, ponieważ nie można podwyższyć sztycy, przesunąć siodełka lub kierownicy. Ja jestem zdania, iż lepiej kupić rower większy i wtedy jest możliwość pewnych zmian na lepsze.
Odpowiedz
#32
Jakieś mutanty z was...
182,5 cm do czubka czaszki. Kiedyś miałem ramę 21" i była masakryczna. Prawie rower poziomy z tego był. A zwrotność jak myśliwca przy Vne... Trgedia.

Miałem potem XC 18" i sztyca 400 prawie na max. Słabo. Optymalnie obstawiałem 19".
Teraz mam duże koła i rame 19" (sztyca 375 i sporo siedzi w ramie) i jest fajna choć dłuższa od tego na czym zwykłem jeździć, a przy tym bardziej nerwowa.

O ile najważniejsze żeby było wygodnie i nic nikomu do tego (jak ktoś lubi siodełka mieć do tyłu albo jeździć bez siodełka to też przecież może). Niemniej jednak warto zerknąć na zawodników XC. Rameczki są skromne (gabarytowo). Mało kto ma powyżej 19". 22-23" mają ludziki mierzący 2m z niemałym naddatkiem. gdyby ludki o skromnym metrze 80 jeździli na 21" to co ma powiedzieć gość mierzący 2,08m
Dzieńdobry, szukam roweru w rozmiarze 25"...?
Odpowiedz
#33
inaczej dobiera się rozmiar ramy przy crossie/trekingu a inaczej przy góralach
Odpowiedz
#34
mateush2007 napisał(a):I już pozamiatane. Wybrałem 21"
Kuba napisał(a):Jakieś mutanty z was...
Będziemy mieli kolejnego kosmitę na za dużym rowerze, nie rozumiem po co był ten wątek, ale życzę szerokości, ortopeda też chętnie zarobi za kilka lat Smile

Maurycylu napisał(a):inaczej dobiera się rozmiar ramy przy crossie/trekingu a inaczej przy góralach
No inaczej, ale 21" na 178cm wzrostu (imho zawyżone Big Grin) to nawet w trekingu ostre przegięcie. No ale mnie to w sumie nie boli a pośmiać się lubię Big Grin
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#35
KermitOZ napisał(a):No inaczej, ale 21" na 178cm wzrostu to nawet w trekingu ostre przegięcie

Tego się obawiałem ale po kilku krótkich przejażdżkach i jednej dłuższej muszę powiedzieć że chyba trafiłem w 10. Jedyne co mi przeszkadza to długie ramiona korby (w poprzednim rowerze były dość krótkie) i muszę się przyzwyczaić do większych obrotów.
Odpowiedz
#36
Proponuję najpierw zobaczyć kolegę Mateusza na rowerze, a następnie komentować i wyrażać swoje opinie.
Odpowiedz
#37
Mam wystarczająco dużo danych żeby komentować.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#38
aha
Odpowiedz
#39
Mam 186 cm wzrostu i posiadam ramę 21 cali.
Sztycę mam wyciągniętą prawi do granic możliwości.
Pytanie w stylu: "Wyżej siodełka się nie dało?" to standard.

Mostek teraz dołożyłem 120 mm.

Rozmiar ramy moim zdaniem to sprawa indywidualna.
A w większości wszystko zależy od długości nogi.
Łukasz
Odpowiedz
#40
suchy napisał(a):Rozmiar ramy moim zdaniem to sprawa indywidualna.
A w większości wszystko zależy od długości nogi.

Zwłaszcza długość górnej rury.... Wink

Ja nie będę na tym jeździł. Wiem że rozmiar w jednym stylu rozmiarowi w drugim nie równy. A jak ma się rower do skakania i do jeżdżenia na dłuższe dystanse to najchętniej jakby się podsiodłówka składała... Niemniej jednak nie widziałem trekingów w rozmiarze 25". 23" jest mało. Zatem albo olali wysokich ludzi albo ktoś tu dziwnie wymierzył.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości