Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dookoła Lublina
#1
Wymyśliłem sobie trasę dookoła naszego uroczego miasta ;-)
Jeszcze jej nie przejechałem, ale zrobię to niebawem. Nie wiem jak wygenerować szlak na mapie do GPS, więc wypracowanie będzie:
1. Start na pętli trolejbusowej na Węglinie.
2. Jedziemy w kierunku Kraśnika i zaraz po minięciu Lasu Konopnickiego skręcamy w lewo w ul. Pasieczną.
3. Ul. Pasieczną jedziemy cały czas prosto aż do końca - kierunek Krężnica Jara.
4. Parę kroków za torami skręcamy w lewo i po kilkuset metrach w prawo w ul. Cienistą.
5. Przejeżdżamy przez most na Bystrzycy i jedziemy wokół Zalewu, mijamy ośrodek w Dąbrowie.
6. Na górce na skrzyżowaniu z ul. Żeglarską skręcamy w prawo. Tu zaczyna się droga polna, ale da się ją przejechać na większości rowerów. Ja przejechałem tam kiedyś również samochodem (marki polonez caro ;-) ). Tą drogą dojeżdżamy do ul. Kunickiego.
7. W Kunickiego skręcamy w lewo i jedziemy w kierunku centrum. Po minięciu szpitala w Abramowicach skręcamy w prawo w ul. Głuską.
8. ul. Głuską jedziemy do końca i na rozwidleniu jedziemy w prawo a później w lewo w ulicę o uroczej nazwie Zorza. Dalej przejeżdżamy przez Abramowice Prywatne.
9. W Kalinówce skręcamy w lewo w kierunku centrum i na nowym rondzie w prawo.
10. Ulicą Antoniny Grygowej dojeżdżamy do Mełgiewskiej. Następnie skręcamy w Kasprowicza i tą ulicą dojeżdżamy do trasy na Łęczną, skręcamy w prawo.
11. Po kilkuset metrach skręcamy do Pliszczyna... i tu nie znam dokładnie trasy, dawno tam byłem. Trzeba przebić się do trasy na Lubartów. Punktem charakterystycznym jest rozdzielnia NN w Łagiewnikach, od niej na pewno jest asfalt.
12. Można jechać przez Dys albo przez Czechów. Niech będzie Dys, skręcamy w prawo do Dysa a później jedziemy doliną Ciemięgi do trasy na Krasienin.
13. Skręcamy w lewo i zaraz będzie droga w prawo, którą dotrzemy do trasy warszawskiej.
14. Trasą warszawską jedziemy w kierunku miasta i skręcamy w prawo w ul. Główną. Tą ulicą dojeżdżamy do trasy na Nałęczów.
15. Skręcamy w prawo w kierunku Nałęczowa i kawałek dalej w lewo - kierunek Szerokie.
16. Tym wąskim przesmykiem dojeżdżamy do przedłużenia ul. Wojciechowskiej, gdzie skręcamy w prawo.
17. Na następnym skrzyżowaniu skręcamy w lewo, mijamy sklep i na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy w lewo.
18. Ostro z górki zjeżdżamy do ul. Laskowej, tą ulicą jedziemy kilkaset metrów i skręcamy w lewo w ul. Raszyńską.
19. Ostro pod górę jedziemy ul. Raszyńską i zamykamy kółko wokół Lublina na pętli na Węglinie.
Podejrzewam że trasę da się pokonać na każdym rowerze a pewnie i samochodem. Jak przejadę, to wrzucę jakąś mapkę.
Odległość to jakieś 45 - 50 km...
Odpowiedz
#2
małe ciasne kółko Smile i dużo słabego asfaltu który uważam za gorszy od średniej jakości drogi polnej ale powodzenia Tongue
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#3
najszybszy napisał(a):Odległość to jakieś 45 - 50 km...

Odległość będzie nieco większa - jakieś 65-70km. Pozwoliłem sobie wrysować TRASĘ
Miejscami nieco odbiega od opisu, ale nie dało się wrysować inaczej.
Odpowiedz
#4
Cytat:Podejrzewam że trasę da się pokonać na każdym rowerze.
na giancie moze byc problem Smile
Odpowiedz
#5
mateush2007 napisał(a):Podejrzewam że trasę da się pokonać na każdym rowerze.

na szosie nie będzie to zbyt wygodne, bo trzeba będzie jechać po płytach betonowych, przy lesie i po niezłych dołach ;-) taką trasę zrobiłem w tamtym roku, wyszło niecałe 89km ;-)
Odpowiedz
#6
Przepraszam, nie w temacie, ale ja bym proponował jednak Krzczonowski i ogólnie okolice Fajsławic, pojeździłem tam trochę (sztywniakiem 28"!) i naprawdę co raz są niezłe widoki (np. na Wieprz, w stronę Rejowca) albo np. między Bielecha do Stryjno Pierwsze (lepiej z Bilecha do Stryjno niż odwrotnie - niezły podkjazd). Mozna(?) podjechać PKP do Trawnik i stąd po polach naprawdę jeździ się super (nie było komasacji, drogi do chwila) , oglądałem też np. stację wydobycia gazu (Dobryniów Kolonia), a w Dobryniowie (ta odnoga od Wieprza jest bardzo urokliwie-zabudowa itp.), Niekiepski widok jest z Łopiennik dolny Kolonia do Łopiennik Dolny (drogami polnymi). - przpraszam w wtręt, wydaje mi się szkoda pogody na jazdę pod miastem! Wiertnia bodaj Łopiennik
Odpowiedz
#7
Trasę zaplanowałem na moje możliwości w ciągu jednego dnia. Więcej niż 50 km to musiałbym rozłożyć sobie na etapy ;-) Spróbuję w weekend.
Odpowiedz
#8
Na Endomondo jest wygenerowana trasa dookoła Lublina którą zamierzam niedługo zrealizować. Mapka stricte poglądowa obrazująca trasę. Zawszę można ją trochę zmienić wg własnego uznania :mrgreen:
Dookoła Lublina
Odpowiedz
#9
Yes! Przejechałem dzisiaj swoją trasę z małą modyfikacją. W Pliszczynie skręciłem na Rudnik, dojechałem do ul. Dożynkowej, później prosto ul. Do Dysa na Czechów, do ul. Poligonowej. Dalej do Sławinkowskiej, ul. Skowronkową do trasy na Warszawę i do ul. Głównej. Wyszło mi 65,5 km na asfalcie ponad 20 km/h (jak nie było bardzo pod górę). W terenie oczywiście wolniej. Miejscami trochę trzęsie ale da się przejechać każdym rowerem. Screen z Endomondo:
[Obrazek: dookolalublina.jpg]
Odpowiedz
#10
odświeżę trochę temat, pojechałem taką trasą:
http://www.navime.pl/trasa/284133
sugerowałem się mapą i niemiłe zaskoczenie bo miejscami na mapie droga a w rzeczywistości to miedza między polami około 65% całej trasy to asfalt reszta to drogi gruntowe. najgorzej na 30km kiedy droga skończyła się przy bramie do posiadłości i trzeba było wracać. miało być niecałe 50km a wyszło troche ponad 50km
[Obrazek: stats.jpg] 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości