Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Grand Gold 98'
#1
Witam,
jeżeli zawędrowałam do nieodpowiedniego działu proszę o przeniesienie, ale żaden nie pasował Smile
Rower jest chyba z 98 roku (najwcześniej - na karcie gwarancyjnej nie było żadnej daty), nie przypomina również rowerów wyszukanych w google.

To stary rower górski Krossa - Grand Gold, który sobie remontuję. Jest mój od nowości. Początkowo miał być zielono-czarny, zdecydowałam jednak, że przerobię go na rower N7. Dla wtajemniczonych jasne będzie, że jestem fanką gry Mass Effect Smile. Naklejki i kolorystka to fanowska modyfikacja, nie chciałam jednak, aby Kross został pominięty więc ujęłam nazwę firmy i modelu w ostatecznym projekcie naklejek (na szczęście czerwony pasował), bidonu itd. Oryginalnie zostało tylko umiejscowienie napisu shimano.

Rozmiar ramy 17"
Koła 26'
Rama: stalowa (rowerek jest dosyć ciężki)
Widelec: planuję zmianę w przyszłym roku na amortyzator
Hamulce - oryginalne - zepsuty plastik / wymieniłam na shimano Alivio
Korba - nie wiemSmile wybieram się powoli do serwisu
Manetki - shimano
Łańcuch - nie wiem
Kaseta - nie wiem Smile
Przerzutki shimano SiS
Kierownica - oryginalna, uwielbiam ją Smile przy zmianie klamek musiałam zedrzeć gumę (no i dobrze), kupiłam owijkę i razem z poradami z forum jakoś nawinęłam Wink (trzyma się)
Pedały oryginalne
Siodło - beznadziejne
Muszę je wymienić, z tej okazji chciałabym podpytać o damskie MTB tak do 150 zł ?

FOTO:
link
[Obrazek: u17213v3.gif] [Obrazek: stava.png]
Odpowiedz
#2
"Typowy góral" - nazywalem tak kiedyś wszystkie rowery na 26" kołach w tym takie jak twój :-P
Fajnie wygląda a z tego co piszesz to nie fabryczne malowanie tylko własny pomysł?!
Jezeli tak jest, to wyszło bardzo elegancko mi się bardzo podoba :-)

Oby służył jak najdłużej i psuł się jak najmniej
Odpowiedz
#3
kitaq napisał(a):Siodło - beznadziejne
Muszę je wymienić, z tej okazji chciałabym podpytać o damskie MTB tak do 150 zł ?

To tylko mani_73 będzie mógł Ci pomóc :-P
Nikt nie odważy się wejść Mu w temat :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#4
Seb napisał(a):Fajnie wygląda a z tego co piszesz to nie fabryczne malowanie tylko własny pomysł?!

Fabryczny został tylko czarny, kiedyś miał złote naklejki. Już dawno je zgubiłam Smile
[Obrazek: u17213v3.gif] [Obrazek: stava.png]
Odpowiedz
#5
Widać że rower jest kochany przez Ciebie , jedna inżynierska uwaga, przestaw czujnik prędkościomierza , żeby obudowa czujnika znajdowała się przed widelcem aby obracające się koło w przypadku przekręcenia się czujnika ( może się tak zdarzyć) nie zmiażdżyło czujnika czy zblokowało koła a przy tym pokrzywiło szprychę nie mówiąc już o wywrotce , jeżeli ustawisz go odwrotnie to nawet gdyby jakaś gałąź przycisnęła go w kierunku szprych to obracające się koło sprawi że szprycha go delikatnie odepchnie.
Odpowiedz
#6
świetnie wyszło Smile ale ile było z tym roboty... Wink
Stu kolorowe pióropusze, łąki, jaśmin, róże. Oddawaj! Bo się zastrzelę
Odpowiedz
#7
darist napisał(a):
kitaq napisał(a):Siodło - beznadziejne
Muszę je wymienić, z tej okazji chciałabym podpytać o damskie MTB tak do 150 zł ?

To tylko mani_73 będzie mógł Ci pomóc :-P
Nikt nie odważy się wejść Mu w temat :mrgreen:
w takim razie poczekam Wink

piotr73 napisał(a):Widać że rower jest kochany przez Ciebie , jedna inżynierska uwaga, przestaw czujnik prędkościomierza , żeby obudowa czujnika znajdowała się przed widelcem aby obracające się koło w przypadku przekręcenia się czujnika ( może się tak zdarzyć) nie zmiażdżyło czujnika czy zblokowało koła a przy tym pokrzywiło szprychę nie mówiąc już o wywrotce , jeżeli ustawisz go odwrotnie to nawet gdyby jakaś gałąź przycisnęła go w kierunku szprych to obracające się koło sprawi że szprycha go delikatnie odepchnie.

Dziękuję za radę, faktycznie nie pomyślałam o tym wcześniej, tylko z klapkami na oczach ustawiłam wg instrukcji.
[Obrazek: u17213v3.gif] [Obrazek: stava.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości