Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczono tor rowerowy na Majdanku
#21
KermitOZ napisał(a):Jestem osobą prywatną i to mnie odróżnia od urzędu, który ma pewne obowiązku względem mieszkańców a także środki (prawne i finansowe), których może użyć z lepszym skutkiem niż pójście po najmniejszej linii oporu, ślepo kierując się przepisami prawa.
Ładowali pieniądze w coś co wielkorotnie było niszczone i mieli świadomość że nie jest to legalne, to czy teraz Urząd miał się do nich zgłosić i zapytać: "Zbudowaliście tu mały Bike Park bez żadnego pozwolenia na działce która nie należy do was to oddamy wam tą ziemię za darmo i zalegalizujemy budowlę"??
Mogli chociaż występować o zgodę wcześniej. W artykule nie było napisane aby poczynili jakieś kroki aby to legalnie zrobić.
Mają szczęście że nie pociągnięto ich do odpowiedzialności - i tu ja bym upatrywał dobrej woli urzędu.
torno
Odpowiedz
#22
Ja piernicze! Nie wiedziałem że tyle osób na forum ma tak nawalone w głowach... [...regulamin!] Co za ludzie :/
Nie wiedziałem też że kiedykolwiek tak bardzo zgodzę się z Grześkiem!
Żal chłopaków, żal super miejscówki, ale najbardziej żal Was, co ślepo pierniczą: "prawo jest prawem i trzeba je przestrzegać" BZDURA!
Rzygać się chcę :/
Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
Odpowiedz
#23
popieram kolegę wyżej. Jeżeli każdy będzie robił co mu się podoba to będzie zwykła samowolka i "rób co ci się podoba". Albo inaczej, za chwilę przed mój blok podjadą wywrotki, wywalą jakąś ziemię i ktoś sobie zbuduje jakiś tor niekoniecznie rowerowy ! no i co ? ludziom ma się to podobać albo sprawiać przyjemność. Po to jest prawo budowlane, by je przestrzegać, koniec kropka Zwykła anarchia !
Odpowiedz
#24
Maurycylu napisał(a):Albo inaczej, za chwilę przed mój blok podjadą wywrotki, wywalą jakąś ziemię i ktoś sobie zbuduje jakiś tor niekoniecznie rowerowy
Ale to juz jest jakaś uciążliwość, bo Ci robią pod samym domem. A powiedzmy że 50m od twojego bloku jest nieużytek, rosną tylko chaszcze i nic nikt z tym terenem nic nie robi. Wtedy też masz podejść do tego "nie bo tu jest pozwolenie tylko na te zarośla i wuj?". Ze zdjęć wygląda to, że było to zrobione na uboczu a nie w ruchliwym miejscu, a jedynym problemem było muzeum za płotem. Więc prostszym rozwiązaniem było posadzenie szpaleru jakiś tujek, dzięki którym zasłoniło by się to od strony obozu i jedna i druga strona była by zadowolona. Choć co za różnica ludzie na rowerach skaczący sobie tutaj czy duży ruch uliczny na ul. MM...?
Odpowiedz
#25
kuczy napisał(a):A powiedzmy że 50m od twojego bloku jest nieużytek, rosną tylko chaszcze i nic nikt z tym terenem nic nie robi. Wtedy też masz podejść do tego "nie bo tu jest pozwolenie tylko na te zarośla i wuj?".
Czyli próbujesz tu określić kiedy można zagospodarować chaszcze, Pod domem nie wolno bo będzie mi przeszkadzać a dalej rób co chcesz. Określa to prawo budowlane i prawo własności.
Ogólnie oceniać czy to była "poterzebna" czy nie potrzebna budowla odłużmy na bok. Na pewno służyła młodym ludziom - ale nielegalnie.
torno
Odpowiedz
#26
Kto by pomyślał? Komentarze na stronie kuriera są bardziej przyjaźnie nastawione do rowerzystów niż komentarze na forum RL. Brawo, Panowie - winszuję, mamy precedens.

Napomknę przy tym, że w życiu nie spotkałem formalisty który nie był by przy okazji hipokrytą. Wszystkim formalistom z tego wątku życzę do końca życia uciążliwych i skrupulatnych kontroli drogówki i skarbówki. Przecież dura lex, sed lex, prawda?
Odpowiedz
#27
Panowie przecież to jasne jak słońce, że w 90% na taką decyzję miał wpływ tego, że tor znajduje się w pasie ochronnym pomnika Zagłady na Majdanku. Co jak co ale lobby osób związanych z Państwowym Muzeum na Majdanku ma jak widać bardzo dużo do powiedzenia w naszym mieście.
Who Dares Wins
Odpowiedz
#28
maYkel podpisuję się pod Twoim postem. I tak jak mariox napisał, ważne jest kto tę samowolkę robi. :-P
Przykładów absurdów ścisłego i ślepego przestrzegania prawa bez wglądu w sprawę ludzką mamy w Polsce aż nadto.
A co? Też się podpiszecie pod wsadzeniem do więzienia tego człowieka, który z powodu choroby nawet nie wiedział co to jest kradzież? Była niedawno ta sprawa.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#29
Jutro (piątek, 30 sierpnia) o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie na Globusie (ul. Filaretów 44) w sprawie tego toru.

Mnie jest strasznie żal tych zapaleńców, którzy z pasją budowali swoje marzenia. Jest mi bardzo przykro. Wyobrażam sobie co czują i serce mi się kraja.
Odpowiedz
#30
maYkel napisał(a):Kto by pomyślał? Komentarze na stronie kuriera są bardziej przyjaźnie nastawione do rowerzystów niż komentarze na forum RL.
Pytanie kto je pisał, może pisała je biedna młodzież której złośliwi urzędnicy "zniszczyli" nielegalny tor.
Jurek S napisał(a):maYkel podpisuję się pod Twoim postem.
I tu mnie Jurku zaskoczyłeś Confusedhock: myślałem, że przestrzeganie prawa jest dla Ciebie oczywiste. Bardzo jestem ciekaw Twojej reakcji gdyby sprawa nie dotyczyła środowiska cyklistów a na przykład postawienia bez stosownych zezwoleń budki z piwem nad zalewem.
Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, dlaczego w większości krajów prawo jest po to aby go przestrzegać a u nas aby go naginać.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości