Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jura Krakowsko - Częstochowska - zapytanie
#1
Taki pomysł mi przyszedł do głowy... wycieczka -/+ 3 dni na Jurę w celach pojeżdżenia rowerkiem na niedługich, rekreacyjnych dystansach (max 50-60 km dziennie). Tak się głupio składa, że rowerem tam nie jeździłem i zupełnie się nie orientuję :-D.
Potrzebuję porady co do miejsca, gdzie można się rozłożyć z noclegiem a które by stanowiło najlepszą możliwą bazę wypadową po okolicy.
Jakieś propozycje? Może jakieś fajne, sprawdzone noclegi?
Z góry dzięki.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#2
Kilka lat temu kimałem w takiej miejscówce, było spoko :-)
http://noclegi.interia.pl/dwzosia,ojcow.html
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#3
W okolicach Kroczyc, może Podlesice - tam jest kilka ośrodków noclegowych.

ewentualnie możesz kupić atlas http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... -rowerowy/
torno
Odpowiedz
#4
Noclegów w okolicy Ojcowskiego PK jest sporo, a we wrześniu można swobodnie wybierać.
3 lata temu nocowałem w Pieskowej Skale i mogę polecić: http://agroglanowski.tur.pl/
Biorąc pod uwagę mapkę turystyczną to jest to dobry punkt startowy do wielu ciekawych miejsc tj. zamki, jaskinie punkty widokowe, których na prawdę jest tu wiele. Przepiękna okolica, można zaplanować ciekawą wycieczkę z tego miejsca na każdy dzień. Byłem 4 dni, jeździłem podobnie jak planujesz - około 60km dziennie.
Odpowiedz
#5
i moich rowerowych doświadczeń: nocleg w Złotym Potoku umożliwił zwiedzanie zamków na północ (np.: Mirów, Bobolice, Morsko) a następnie do Ogrodzieńca i stamtąd zamki południowe.

a poza tym:
piękne tereny, cudne widoki, trochę historii
Odpowiedz
#6
Ostatecznie wybraliśmy nocleg w Kroczycach na kwaterze U Krysi. Jest to domek, w środku kuchnia z salonem i łazienką. Gospodarze mieszkają w domu obok, dużo miejsca, dobre wyposażenie i ogólnie OK. Z uwagi na konieczność włączenia ogrzewania, kosztowało nas to 40 zł od osoby (dwie osoby, ale miejsca jest na więcej: 2 wersalki + 2 łóżka rozkładane).
W ciągu wydłużonego weekendu (piątek - wtorek) udało się objeździć rowerami kilka zamków i innych ciekawych miejsc. Pogoda całkiem OK, jedynie w poniedziałek, jak wracaliśmy z Ogrodzieńca to złapała nas ulewa.
Polecam to miejsce, ma dobry "zasięg" dla roweru.
Dzięki Wszystkim za propozycje :-)
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#7
mariox napisał(a):W ciągu wydłużonego weekendu (piątek - wtorek) udało się objeździć rowerami kilka zamków i innych ciekawych miejsc.

Panie dawaj foty :mrgreen:
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#8
Jak wrzucę na Picasę, to tu też wrzucę :-P
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#9
Trzeba będzie odwiedzićSmile
Odpowiedz
#10
Kiedyś coś obiecałem w temacie fotek.
No to proszę bardzo Wink
KLIK
Miłego oglądania ;-)
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości