Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Miejskie Sprawy II' - Transportowa Gra Miejska
#1
„Miejskie Sprawy II – Transportowa Gra Miejska”
SOBOTA, 21 WRZEŚNIA, godz. 12:00 – pl. Litewski

Zgłoszenia: <!-- e --><a href="mailto:rowery@ekolublin.pl">rowery@ekolublin.pl</a><!-- e --> - zbieramy chętnych do północy, z piątku na sobotę.
Oczywiście można się zgłosić nie tylko w kategorii rowerowej Smile
Można wykonywać zadania jadąc rowerem, samochodem lub autobusem.

Dla wszystkich uczestników i uczestniczek mamy już na starcie bezpłatne, całodzienne przejazdówki na komunikację miejską.
Można się pobujać za darmo po mieście, bez stresu Wink

Reguły gry całej zabawy będą zbliżone do alleycatu - manifest, zadania do wykonania podobne do codziennych czynności, które załatwiamy w centrum Lublina itd.
Zadaniem uczestników jest zrealizowanie wszystkich poleceń wymienionych w manifeście.
Zwycięzcą zostaje osoba, która w najkrótszym możliwym czasie zrealizuje wszystkie polecenia wymienione w manifeście.
Uczestnicy powinni mieć ze sobą mapę miasta i długopis.

Nagrodami w konkursie są bony - kupony pieniężne do wykorzystania w kinie, sklepie rowerowym, kawiarni oraz restauracji. Poza tym koszulki dla uczestników oraz okolicznościowe szprychówki.
Ilość miejsc jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

Transportowa Gra Miejska to zawody pieszych, pasażerów, kierowców i rowerzystów w załatwianiu „miejskich spraw” takich jak zakupy, wizyty w urzędach itp. Celem zabawy jest sprawdzenie który z modeli przemieszczania się po mieście jest najwydajniejszy. Zwycięża ten kto w wyznaczonym czasie (2h) wykona skutecznie największą ilość zadań lub wykona je wszystkie w najkrótszym czasie.
Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.
Zgłoszenia: <!-- e --><a href="mailto:rowery@ekolublin.pl">rowery@ekolublin.pl</a><!-- e -->

Start: sobota, 21 września, w samo południe, z Placu Litewskiego.
Organizatorem gry jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka.
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz
#2
Oto zwycięska trasa: http://ridewithgps.com/trips/1826932 Smile Jako, że byłem zaaferowany początkiem gry to gps włączyłem dopiero na poczcie głównej, na którą udałem się na samym początku. Później pojechałem do PZMotu i jak widać dopiero tam gps złapał fixa Smile Trasa daleka od ideału, bo powinienem był zrobić Cichą od razu po poczcie, a tak musiałem ją zrobić na końcu. Z ZTMu też chyba lepiej było pojechać prosto do TDNiCz a później do Radia, Talerzyka i Bajki i stamtąd do Kawki. Poza tym wszystko poszło git, deszcz, przez który było zimno, nie było przyczepności i szybkiego hamowania był najtrudniejszym elementem gry, reszta łatwa, może ktoś wrzuci manifest, ja swój będę miał z powrotem dopiero wieczorem Smile Dystans niecałe 15km, czas jazdy prawie 40min, mój czas ukończenia gry: 1:08.

Dzięki wszystkim (organizatorom i współuczestnikom) za wspólną zabawę i pozdro dla punktowego, który zamiast do Orfeusza pojechał na Orkana Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Tabela wyników:
1. Grzegorz 1:08
2. Szymon 1:14
3. Kamil 1:14
4. Paweł 1:22
5. Piotr 1:33
6. Ola 1:33
7. Teresa 1:36
8. Jacek 1:38
9. Anna + Ewa 1:56

dzięki wszystkim za udział! szacun Smile
www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Odpowiedz
#4
Oto moja trasa: http://www.gmap-pedometer.com/?r=6090688

Dziękuję za dobrą zabawę :]
Odpowiedz
#5
Tak powinna wyglądać idealna trasa dzisiejszej gry miejskiej: http://ridewithgps.com/routes/3398411 Smile Jak widać nadrobiłem 3km, Qavtan 4,5. Pewnie jadąc jak po sznurku w bezdeszczowy dzień dało się zejść poniżej 1h Smile Może jest ktoś chętny do zrobienia Alleya...

EDYCJA: Pieszy pewnie byłby w stanie urwać jeszcze kilkaset metrów (m.in od ZTMu przez Park Akad do Talerzyka, Bajki i RL a później na Głęboką i Chopina do Mety) i w przypadku pokonania części trasy biegiem mogłoby się udać zmieścić w limiecie 2h. Ale autobusem, a tym bardziej samochodem nie ma takiej opcji Big Grin
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
Kermicie, nie zapominaj, że to gra transportowa jednak ;-)
Pomyśl o tym jak jechałby przecięty rowerzysta na rowerze miejskim przestrzegając przepisów i nie śpiesząc się :mrgreen:
Odpowiedz
#7
No jasne, mi ciągle chodzi o samą grę. W życiu codziennym i rower byłby wolniejszy i niestety autobus, bo na tygodniu są gigantyczne korki, zwłaszcza ostatnio Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
Dziękuję wszystkim uczestnikom za start - nadmieniam, że współorganizatorem Gry była Młodzieżowa Rada Miasta Lublin ;-)
Odpowiedz
#9
EDYCJA: Pieszy pewnie byłby w stanie urwać jeszcze kilkaset metrów (m.in od ZTMu przez Park Akad do Talerzyka, Bajki i RL a później na Głęboką i Chopina do Mety) i w przypadku pokonania części trasy biegiem mogłoby się udać zmieścić w limiecie 2h. Ale autobusem, a tym bardziej samochodem nie ma takiej opcji Big Grin


jako piesza uczestniczka gry potwierdzam i zdadzam się całkowicie,

dziękuję za udział i wyróżnienie najmłodszej , wytrwałej Uczestniczki :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości