Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zemborzycka czyli bubel
#11
GW napisała:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... #LokLubTxt

a to dopiero łagodny początek tego co nastąpi wkrótce.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz
#12
Jeśli chodzi o sam przejazd, przez bocznicę kolejową z tego co pamiętam, to rzeczywiście jeśli teren należy do PKP, to tego "z marszu" nie można było zrobić. Natomiast brak ciągłości (w postaci asfaltu) i samo wymuszenie uwagi rowerzysty w tym miejscu jest dobrym rozwiązaniem.
No, może nie tak, jak to jest w obecnej formie :lol: ale ten fragment z trawką i słupkiem z tabliczką w przyszłości zamiast asfaltem, to właśnie znienawidzoną kostką z obu stron powinien być wyłożony na odcinku ok 2-3 metrów w wysepkowej formie, ze znakiem poziomym STOP i linią bezwzględnego zatrzymania, tak jak to ma miejsce na jezdni. Wydaje mi się, że byłoby to dobre rozwiązanie.

Uprzedzę kolejne komentarze, tak wiem, mam świadomość, respektowanie tego to już całkiem inna sprawa...
Odpowiedz
#13
Tom napisał(a):Jeśli chodzi o sam przejazd, przez bocznicę kolejową z tego co pamiętam, to rzeczywiście jeśli teren należy do PKP, to tego "z marszu" nie można było zrobić.

Jeśli dobrze pamiętam to teren bocznicy kolejowej należy do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Wrotków. Jakiś czas temu kolega projektował w tamtym rejonie kanalizację teletechniczną - praktycznie cały projekt zrobił bardzo szybko, a zostało tylko przejście pod torami. Nie pamiętam ile czasu trwało uzgadnianie tego odcinka, ale było to wielomiesięczne odsyłanie od działu do działu spółki. Ostatecznie sprawa utknęła gdzieś w centrali w Bełchatowie - biurokracja jak się patrzy. Może i w tym przypadku było podobnie - czyli po najmniejszej linii oporu.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#14
damian.s napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to teren bocznicy kolejowej należy do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Wrotków.

O widzisz, nawet nie wiesz jak cenną pracę wykonałeś ;-)
Zanim ZDiM by się zorientował, kto jest właścicielem gruntu, to upłynęłyby kolejne miesiące. A tak mają podane na tacy i myślę, ze za rok... no 1,5 będziemy mieli piękny przejazd przez wspomnianą bocznicę :mrgreen:
Odpowiedz
#15
Cytat:Szanowni Państwo,


Serdecznie zapraszamy na przejazd rowerowy nowo wybudowaną drogą rowerową na ul.Zemborzyckiej w dniu 16 listopada(sobota) o godz. 11:30. Miejsce spotkania przy stadionie Sygnału wjazd od ul. Zemborzyckiej. W przejeździe rowerowym na zaproszenie Rady Dzielnicy Dziesiąta, bedzie brał udział Pan Prezydent Krzysztof Żuk.
Proszę również o rozpowszechnienie informacji dalej.


Z wyrazami szacunku,

Michał Przepiórka
Oficer rowerowy

Także w sumie jak ktoś chce to może bezpośrednio władzom przekazać swoje opinie :mrgreen:
Odpowiedz
#16
Czy temat umarł śmiercią naturalną?
Przejazd przez tory to istny tor przeszkód (slalom, schodek, a po ostatnich opadach rów z woda). Skrzyżowanie z Budowlaną, skrzyżowanie z Kruczkowskiego ciągle jedynie przejście dla pieszych, brak przejazdu dla rowerów. W mojej ocenie wjazdy na ścieżkę z jezdni są problematyczne, wystający krawężnik i duży kąt pod jakim poprowadzony jest "łącznik" sprawia, że wjazd na ścieżkę jest niebezpieczny, szczególnie przy mokrej nawierzchni (wjazd przy Kunickiego oraz za skrzyżowaniem z Kruczkowskiego).
"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
Odpowiedz
#17
Lech, a zauważyłeś kolego to co sie wyprawia ze światłami na skrzyzowaniu z Diamentową jadąc w kierunku zalewu? Kompletny brak synchronizacji dla prawoskrętu aut z jadącymi ścieżką! Czy ktoś z decydentów to w ogóle próbował przejechać rowerem? 10 minut z życia wyjęte.

Proponuje żeby w tej sprawie pisać na skrzynke dialogu społecznego. Jeśli trzeba zrobie zdjęcia.
Odpowiedz
#18
RD Dziesiąta złożyła jakiś czas temu pismo w tej sprawie, dosyć dokładnie opisując te buble rowerowe (wcześniej zrobiło to PR), ale nie wiem czy cokolwiek się w sprawie dzieje.
Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości