Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
08.10.2013, godz. 16:30, LKJ
#11
slv napisał(a):(...)- dzięki nam user'om to forum żyje - a to dla Was administratorów/moderatorów powinno być najważniejsze.

Póki co nie masz co się Sławek licytować bo blado wypadasz. Masz jakiś wycinek wiedzy o tym jak to forum żyje, dlaczego ludzie jeździli, dlaczego nie. Zrobiłeś kilka ustawek i wydaje Ci się, ze pozjadałeś rozumy. Pisz precyzyjnie to nie będzie problemu. Jeżeli ktoś pisze 20-25 to przyjmuję, że jest to średnia prędkość. A średnia 25 to nie jest lajt. Jak napiszesz lajt bez podawania prędkości i wszyscy będą zadowoleni nie będzie problemu. Ważne, żeby nikt się nie skarżył, że nie dawał rady, zostawiali go gdzieś daleko, a nadto jeszcze się zgubił. To działa bardzo zniechęcająco nie tylko na danego uczestnika wyjazdu, ale także na potencjalnych. Zniechęcająco działa też tak informacja jaka to wysoka średnia była. Wiem bo mi o tym ludzie mówią. Kiedyś już wałkowaliśmy ten temat nie będę go zaczynał od nowa.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#12
Jurek S napisał(a):Póki co nie masz co się Sławek licytować bo blado wypadasz. Masz jakiś wycinek wiedzy o tym jak to forum żyje, dlaczego ludzie jeździli, dlaczego nie. Zrobiłeś kilka ustawek i wydaje Ci się, ze pozjadałeś rozumy. Pisz precyzyjnie to nie będzie problemu. Jeżeli ktoś pisze 20-25 to przyjmuję, że jest to średnia prędkość. A średnia 25 to nie jest lajt. Jak napiszesz lajt bez podawania prędkości i wszyscy będą zadowoleni nie będzie problemu. Ważne, żeby nikt się nie skarżył, że nie dawał rady, zostawiali go gdzieś daleko, a nadto jeszcze się zgubił. To działa bardzo zniechęcająco nie tylko na danego uczestnika wyjazdu, ale także na potencjalnych. Zniechęcająco działa też tak informacja jaka to wysoka średnia była. Wiem bo mi o tym ludzie mówią. Kiedyś już wałkowaliśmy ten temat nie będę go zaczynał od nowa.

Jurek... Nigdy nie byłeś na mojej ustawce, więc nie rozumiem słów krytyki w moją stronę. Nie wiesz jak wygląda jazda na mojej ustawce, jak wygląda współpraca, co się na niej dzieje i wiele, wiele innych.

Jeszcze raz daję Ci do zrozumienia, że Twoja zagrywka z przeniesieniem tematu była CHAMSKA, zrozumiesz to w końcu, czy znowu będziesz się czepiał i wymyślał swoje teorie? Przeczytaj to, co napisały osoby, które były na ustawce - dla Tych osób wszystko było czytelne i zrozumiałe.
Odpowiedz
#13
Sławek, ja Twój wróg nie jestem, ale za dużo lat mam, a co najważniejsze za dużo czasu, zaangażowania i wysiłku włożyłem w to dzieło, które nazywa się RL, żebym musiał tłumaczyć się, że nie jestem garbaty. Ale spróbuję Ci to wytłumaczyć tak, żebyś zrozumiał. Wycieczki rekreacyjne nie mogą odstręczać potencjalnych uczestników do wzięcia w nich udziału. Dochodziliśmy do pewnej dobrej formuły przez pewien czas. Ja też w którymś momencie (i słusznie) zostałem upomniany, że za szybko jeżdżę, że to nie jest rekreacja. Jako ten, który zorganizował najwięcej takich wyjazdów i jeżdżący z największą liczbą uczestników administruję tą częścią forum. Nie dla swojej przyjemności, tylko dla pożytku ogółu. I jak na razi to się sprawdza więc nie będę tego zmieniał. Przeczytaj uważnie poprzedni mój wpis, a nie używaj argumentów typu "chamsko" kiedy ich nie masz bo sam sobie wystawiasz świadectwo. Powtórzę, nie będzie problemu jeżeli ktokolwiek zgłosi ustawkę w dziale Rekreacyjnym z zaznaczeniem (lub nie bo to w końcu taki dział), że będzie lajt. Jeżeli już ktoś chce podawać prędkości do max 20km/h. Skąd się wzięła ta liczba? To nie jest mój wymysł. Z doświadczenia wielu osób i organizacji, które organizują duże, ogólnodostępne imprezy. Prędkość 20km/h dotyczy płaskiego, równego terenu przy bezwietrznej pogodzie (ok 2-3m/s) I jest to prędkość podróżna, nie średnia. Przy tej prędkości zazwyczaj prędkość średnia waha się w granicach 17-18, a czasem mniej. I teraz. Jeżeli na ustawce prowadzący stwierdzi, że jest grupa, która pojedzie szybciej to nie ma problemu nawet, żeby się ścigali. I jeżeli w relacjach z tego wyjazdu nie będzie o tym mowy to ustawka zostanie w tym dziale. Jeżeli pojawią się jakieś wysokie średnie zostaną przeniesieni do działu sportowego. Główną zasadą wyjazdów rekreacyjnych jest to, żeby uczestnik nie miał dyskomfortu udziału w takim wyjeździe. Bo po prostu zrazi się i drugi raz nie przyjdzie. A dzięki naszym wyjazdom rekreacyjnym wiele osób odkryło, że mogą jeździć dalej i szybciej. I o to też chodzi, żeby pokazywać to ludziom. Reasumując. Nie przesunąłbym Twojego wyjazdu gdybyś nie podawał prędkości. Tak na marginesie taki rozrzut jest niedopuszczalny. I uwaga ogólna. Jeżeli masz jakiś problem z moim administrowaniem napisz to do Stowarzyszenia, które jest właścicielem tego forum.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#14
Powtórzę to raz jeszcze: Nie polemizowałbym z Tobą jeżeli przeniósłbyś ustawkę widząc wysoką średnią z ustawki lub gdy którykolwiek z uczestników zwrócił uwagę, że było za szybko, a nic takiego nie miało miejsca - a co Ty zrobiłeś? przeniosłeś temat ustawki podczas jej trwania. Takich numerów Jurek się nie odwala. Miło widzieć, że moderujesz tą częścią forum - na pewno nie będziesz miał już okazji moderować moich postów w tym dziale. I pamiętaj o tym, że niektórzy tempo podają orientacyjne - tym bardziej, że trasa była 'montowana na bieżąco', a podczas ustawki wszystko dostosowuje się pod uczestników - przeczytaj sobie jeszcze raz to, co napisał np. kolega Suchy ;-)
Odpowiedz
#15
Na ustawce nie byłem więc, co do tej konkretnej nie będę się wypowiadał, jednak wiem jak jeździ Sławek i nie jest nowicjuszem w jeżdżeniu z RL. Jeżeli umieścił coś w lajtowych wypadach to miał być to wypad lajtowy, dostosowany do uczestników. Może ja coś przegapiłem ale nigdzie nie ma w regulaminie o kategoriach prędkości przypisanych do rodzaju ustawek. Może warto coś takiego przemyśleć. Z drugiej strony jednak, nie podważając Twojego autorytetu, Jurek należy zauważyć, że ludzie potrafią czytać i jeżeli widzą zakres 20-25 to daje im to do myślenia, że może nie być trzepania się w okolicach 15/h po płaskim. Dla jednego lajt dla innego trening. Podawanie zakresów jest ok i rozjaśnia sprawę. Pragnę przypomnieć przypadek Paula, który zorganizował super ustawkę do Kazika (mam nadzieje, że nie ostatnią), podał ramy czasowe wycieczki a i tak były uwagi, że ktoś się urwał. Jednak gdyby ta ustawka wpadła do lajtowych treningów w życiu bym na nią nie pojechał (i wiele innych osób też nie). Podsumowując Sławek postąpił fair podając zakres prędkości, w których chciałby jechać nie traktując ustawki jako trening a użytkownicy forum, będący rozsądnymi i myślącymi ludźmi mogli podjąć decyzję.
Generalnie gdyby iść tym torem myślenia to poniedziałkowe ustawki Grześka, też trzeba by przenieść do sportowych i wtedy już nikt by nie przyjeżdżał. Jenak to dzięki tym ustawkom rozwinąłem się i podglądając lepszych od siebie stałem się silniejszy. Nie wiem czy był to cel zamierzony Grześka, ale ci co przyjeżdżali regularnie nie tylko zacisnęli więzi ale skorzystali pod względem sportowym tylko dlatego, że pomimo umiejscowienia w dziale rekreacji średnia była powyżej 20 km/h. Do działu sportowego nie zaglądam tak często. W dziale sportowo powinny być ustawki( treningi) z jasnym celem a nie szybsze lajtowe, rekreacyjne ustawki. Powinieneś przemyśleć swoje nastawienie Jurku, bo okaże się, że niebawem w dziale rekreacyjnie i turystycznie nie będzie miejsca dla 90% forumowiczów.
Odpowiedz
#16
Sebastianie ja zbieram wszystkie uwagi. Akurat przypadek z Kazikiem nie jest najszczęśliwszy bo rzeczywiście była sytuacja jakiej nie powinno być:

Nie wiem jak było dalej, ale początek to jakieś nieporozumienie. Deklarowane tempo rekreacyjne nie miało z rekreacją wiele wspólnego. Start jeszcze w normie , ale kiedy na Widoku przyblokował nas samochód zostaliśmy odcięci od peletonu. Zostało nas trzech, ktoś śmignął mi pod prawą pachą i poszedł do przodu, i zostaliśmy we dwóch--ja i młody kolega.

Dodatkowo przy dłuższych wyjazdach wiadomo, że tempo musi być takie, żeby zdążyć jeszcze tego samego dnia wrócić do domu. Więc to troszkę inny wyjazd niż taki popołudniowy. I każdy musi mieć tego świadomość. Uwierz mi da się pojechać do Kazika nikogo nie urywając. Robiłem takie wyjazdy. Nie robię tu wyrzutu do Paula bo po prostu nie zauważył tej sytuacji.

Ale był taki moment na forum kiedy zostały odpuszczone zasady ustawek rekreacyjnych i zaczęła się kicha. Wiadomo, że przy stosowaniu pewnych ostrzejszych reguł można też i przedobrzyć. Ale ja to widzę tylko z pożytkiem dla sprawy. Pytasz jeszcze o reguły, które nie są zapisane. Do tej pory rzeczywiście nie było takiej potrzeby bo to ja najczęściej robiłem takie wyjazdy. Teraz przybywa takich osób i bardzo dobrze. Myślę, że czytają i takie wpisy więc jakoś intuicyjnie będą łapać :-D
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#17
slv napisał(a):Nie polemizowałbym z Tobą jeżeli przeniósłbyś ustawkę widząc wysoką średnią z ustawki lub gdy którykolwiek z uczestników zwrócił uwagę, że było za szybko, a nic takiego nie miało miejsca - a co Ty zrobiłeś? przeniosłeś temat ustawki podczas jej trwania.
slv napisał(a):niektórzy tempo podają orientacyjne - tym bardziej, że trasa była 'montowana na bieżąco', a podczas ustawki wszystko dostosowuje się pod uczestników
Judaas napisał(a):należy zauważyć, że ludzie potrafią czytać i jeżeli widzą zakres 20-25 to daje im to do myślenia, że może nie być trzepania się w okolicach 15/h po płaskim. Dla jednego lajt dla innego trening. Podawanie zakresów jest ok i rozjaśnia sprawę.
Judaas napisał(a):gdyby ta ustawka wpadła do lajtowych treningów w życiu bym na nią nie pojechał (i wiele innych osób też nie)
Judaas napisał(a):Sławek postąpił fair podając zakres prędkości, w których chciałby jechać nie traktując ustawki jako trening a użytkownicy forum, będący rozsądnymi i myślącymi ludźmi mogli podjąć decyzję.
Judaas napisał(a):dzięki tym ustawkom rozwinąłem się i podglądając lepszych od siebie stałem się silniejszy. Nie wiem czy był to cel zamierzony Grześka, ale ci co przyjeżdżali regularnie nie tylko zacisnęli więzi ale skorzystali pod względem sportowym tylko dlatego, że pomimo umiejscowienia w dziale rekreacji średnia była powyżej 20 km/h.
No taki miałem cel, żeby Cię trochę wzmocnić :mrgreen:
Judaas napisał(a):W dziale sportowo powinny być ustawki( treningi) z jasnym celem a nie szybsze lajtowe, rekreacyjne ustawki.
AMEN!

I na koniec: proszę skończyć dyskusję w tym dziale, "moim" dziale, bo zbanuję wszystkich, pokasuję posty a na koniec naskarżę do pani Wink
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#18
Jurku, skupiłeś się tak na jednej części mojej wypowiedzi, że nie zauważyłeś pozostałych. Pragnę podkreślić, że arbitralne decyzje nie pomagają forum i naszej rowerowej sprawie gdyż zniechęcają ludzi. Moim zdaniem w dziale rekreacyjnie i turystycznie jest miejsce zarówno dla szybszej rekreacji jak i dla lekkich przejażdżek. Przerzucanie postów niczemu nie służy tym bardziej bez rozmowy z autorem, który w żaden sposób nie złamał regulaminu ustawek. Jeżeli jest taka potrzeba wprowadźmy podział na forum ze względu na prędkości ale Ty sam Jurku padniesz ofiarą takiego podziału.
Odpowiedz
#19
Mój post , który nie chcący usunąłem:

-Fajna strasa Ci Sławek wyszła, ale,żeby w dziale sportowym?,
dziwne rzeczy się dzieją.
Moim zdaniem Jurek za bardzo się zagalopował w tworzeniu czegoś nierealnego-"jeszcze się taki nie narodził ,żeby wszystkim dogodził"
A pachnie tu wielką hipokryzją:
Jurek S napisał(a):Jeżeli na ustawce prowadzący stwierdzi, że jest grupa, która pojedzie szybciej to nie ma problemu nawet, żeby się ścigali. I jeżeli w relacjach z tego wyjazdu nie będzie o tym mowy to ustawka zostanie w tym dziale. Jeżeli pojawią się jakieś wysokie średnie zostaną przeniesieni do działu sportowego. Główną zasadą wyjazdów rekreacyjnych jest to, żeby uczestnik nie miał dyskomfortu udziału w takim wyjeździe. Bo po prostu zrazi się i drugi raz nie przyjdzie. A dzięki naszym wyjazdom rekreacyjnym wiele osób odkryło, że mogą jeździć dalej i szybciej. I o to też chodzi, żeby pokazywać to ludziom.
Pokazywać niektórym ludziom rowery ubabrane w błocie ze zerwanymi przerzutkami itd. , czy strasy pełne krzaczorów- może niektórych wręcz zrazić.
A umieszczenie konkretnych danych: szosa , przedział 20-25 km/h, na pewno nie zrazi - jeśli mówimy o rowerzystach, a nie piechurach i ludziach rozumnych.
Sławka nie znam osobiście , ale zgadzam się całkowicie.
Czy na wycieczkę rowerową trzeba zabierać tempomat i ściśle przestrzegać prędkości?, albo zbiór paragrafów i przepisów typu: jeśli wiatr zawieje z tyłu jedziemy szybciej ,itp?
Na forum dział sportowy niestety jest pomyleniem z poplątaniem. Jeśli ktoś nie czuję się mocny, po co ma rozśmieszać sportowców i na siłę przenosić -ja to nazywam"ze swojego-JurkaS, ogródka" ?,. do działu sportowego.
Jurka nie przestanę szanować,za wkład w wielkie dzieło, ani trąbić(przyjaźnie) na Niego, i jak mi nie odmówi porozmawiać bez konfabulacji, ale jego działania administracyjne również zraziły mnie do robienia, organizowania jakichkolwiek ustawek.
Odpowiedz
#20
Judaas napisał(a):Jurku, skupiłeś się tak na jednej części mojej wypowiedzi, że nie zauważyłeś pozostałych. Pragnę podkreślić, że arbitralne decyzje nie pomagają forum i naszej rowerowej sprawie gdyż zniechęcają ludzi.(...).

No właśnie Sebastianie rzeczywistość przeczy temu co piszesz Undecided . Coraz więcej osób pojawia się na ustawkach. A tak na marginesie prewencja dobrze zadziałała ;-) bo nikt nie zamieścił średniej. Uwierz mi Sebastianie, bardziej zniechęcają ludzi do jeżdżenia wpisy jak poprzednio cytowałem czy duże prędkości na ustawkach.

endriu68 napisał(a):(...)
Jurka nie przestanę szanować,za wkład w wielkie dzieło, ani trąbić(przyjaźnie) na Niego, i jak mi nie odmówi porozmawiać bez konfabulacji, ale jego działania administracyjne również zraziły mnie do robienia, organizowania jakichkolwiek ustawek.

A ja odmachiwać (przyjaźnie) jak sam zauważasz. Ostatnio częściej spotykamy się takich okolicznościach niż na rowerze. Ale ja po prostu nie nadążam za Twoimi kilometrami, które robisz :-P I na drugim marginesie. Andrzeju, ze względu na Ciebie został wprowadzony dział wycieczek długodystansowych i jak widzisz doskonale się sprawdza.

Grzegorz, przepraszam to już mój ostatni głos w tym miejscu: A może by tak podrozdział: Żwawa rekreacja :lol:
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości