Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy wyborze ramy
#1
Poszła mi rama i muszę kupić nową (link, podejrzewałem że tak będzie).

Za bardzo się nie znam na konkretnych modelach.
Szukam:
Główka: 1 1/8 cala
Rozmiar: 18,5-19,5
Koła: 26 cali
Amortyzowana
Hamulce: V-Brake
Materiał: Stal/Aluminium
Damper: 150-165 (opcjonalne)
Stan: Nowa/Używana
Cena: do 1000 zł

Przeglądałem oferty z allegro ale nie wiem na co zwracać uwagę.
Odpowiedz
#2
Jak bym miał na ramę 1000 zł to bym szukał coś ze specialized albo cannondale, bywają nieraz z damperem do tej kwoty (cannondale powinna być raczej z amortyzatorem przednim)
Odpowiedz
#3
paweł1000 napisał(a):specialized albo cannondale
Dlaczego akurat tych?
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#4
Ano dlatego że kolega ma aż 1000 zł. na ramę, a te firmy które podałem na pewno są bardzo dobre, drogie i bardzo cenione, oczywiście do kwoty 1000 zł. można kupić bardzo dużo fajnych ram, a tak naprawdę to i cały rower (porządny), więc myślę że jak by kolega chciał coś tańszego to by nie pytał o samą ramę tylko o cały rower do 1000 (używany). Idąc dalej tokiem mojego rozumowania, przecież nie polecę ramy popularnych i cenionych rowerów, bo takie ramy spokojnie można kupić do 500 zł.
Odpowiedz
#5
To, że rama jest Speca albo Cannondale'a nie oznacza, że jest lepsze od trochę tańszej ramy np. Meridy, Gianta czy Canyona. Wszystko kwestia marketingu, jak się ma 1k na ramę to nie znaczy, że trzeba kupić coś z ładną naklejką, często rama innej firmy w tej kasie będzie dużo lepsza, bo nie dopłacasz na reklamę.

Poza tym z tego co widzę to Pecet86 szuka ramy do fulla i pisze, że w tej cenie chętnie by widział też damper, co już raczej utrudnia zadanie Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
Racja, dlatego między innymi nie jeżdżę specem, po za tym to mnie nie stać, ale gdyby było mnie stać to na pewno kupiłbym właśnie speca albo Cannondale (ten za bardzo oryginalny design (nietypowe rozwiązania, niepowtarzalny wygląd). Odnośnie speca to jest takie coś na allegro http://allegro.pl/rama-full-mtb-special ... 31377.html z tym że tu stery są 1,2 cala (stery sprzedawca dorzuca gratis), można próbować zalicytować, ale tak jak piszę to są moje preferencje, co nie znaczy że inne ramy są be, bo wcale nie są.
Odpowiedz
#7
To że mam 1000 zł na ramę (nie musi być z damper'em) nie znaczy że ma być od razu za tyle ;-)
Ramę miałem wymieniać za ok 1-2 lat ale że mi pękła nie mam wyjścia.
Dlatego chciałem kupić coś lepszego nie rama z roweru za 1000.

1.2 cala to chyba 1-1/8, bo na allegro widziałem różnie ten zapis.
A co do rozmiaru mam 180 cm czy 18 cali nie będzie za mała?

A co z tymi poniżej?
link 1
link 2
Odpowiedz
#8
Tak, chodzi na pewno o 1 i 1/8 cala . 18" na 180 będzie idealna (ale pamiętaj, że liczy się przede wszystkim efektywna długość górnej rury - w tym przypadku zazwyczaj 58-59cm) Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości