Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do znawców tematu... Canon czy Nikon ....a może PENTAX?
#21
Taki urok Pentax'a, ciężko go w sklepie wymacać, ja jeszcze w Lbn nie spotkałem i swojego Kx'a wręcz w ciemno kupiłem, ale nie żałuję ani trochę, teraz się czaję na k-5ii albo k-5 zależy co wpadnie.
Minusem systemu jest marna ilość obiektywów typu superzoom,wynagradza za to fajną współpracą ze starymi obiektywami, ot ciekawa portretówka za ~150,- 50mm 1.7, poprzeglądaj sample to zobaczysz. Macro też interesujące, mocujesz w/w obiektyw odwrotnie do kita i zestaw gotowy.
Zachęcam do zaglądnięcia na forum pentaxa, tam znajdziesz sample większości obiektywów z tego systemu.
Odpowiedz
#22
W sklepie "dla Idiotów" na pewno mają :-)
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#23
SIGMA 30mm F1.4 DC HSM będzie dostępna dla Pentaxa

http://www.sigma-photo.co.jp/english/new...php?id=413

Nowe szkła Pentaxa

http://www.optyczne.pl/6661-news-Nowe_ob...anach.html

Chyba więc z tymi obiektywami dla P nie jest tak źle, plotki również głoszą, że P ma wypuścić FF.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#24
To ja swoje 3 grosze dorzucę:
Jak nie zamierzasz rozbudowywać systemu to Sony stosunek jakości do ceny najlepszy. Ale jeśli złapiesz coś to nie warto tego systemu rozudowywać.

Canon czy Nikon. Canon ładniejsze kolory skóry, ładniejsza plastyka (moim zdaniem). Nikon lepszy af.
Moim zdaniem canon ma więcej ciekawych szkieł.
Ja ponad 10 lat temu jak wybierałem system to kolega mi polecił pobawić się obydwoma i ten który mi lepiej leży to mam kupić. Kupno luszczanki to nie zakup aparatu, to wejście w system.
KTM Ultra Flite, Merida Road Race
Odpowiedz
#25
A jak zapatrujecie się na zestaw body plus dwa obiektywy o niepokrywających się ogniskowych. w jednym ze sklepów pojawił się taki komplet za cenę niewiele wyższą od canona z jednym obiektywem: body i obiektywy 18-55 f/3,5 i 50-200 f/4?
Nada się toto do czegoś czy lepiej z jednym obiektywem? Dodam tylko że nieprędko będzie mnie stać na jakieś konkretniejsze szkło.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#26
A dokladniej jaki to zestaw?
Cos dluzszego Ci sie przyda ze wzgledu na te robaki, 55mm moze okazac sie za malo, no chyba ze beda to jakies zwierzeta z szybkoscia slimaka i bedzie mozna sie do nich zblizyc.
Rozpatrz opcje nowe body + uzywane szklo, optyka jest jednak wazniejsza od korpusu, i za porownywalna cene mozna miec cos lepszego.
A jak nie, t nie warto kupowac zestawu kitowego, bo w nich zawsze obiektyw ma wyzsza wartosc i liej kupowac osobno.
Do kwiatkow przyda ci sie statyw i wezyk spustowy, ew pilot
Odpowiedz
#27
Chcę skorzystać z opcji ratalnej wiec tylko nowe wchodzi w grę. Jestem na 99% zdecydowana na Pentaxa. O statywie i zdalnym sterowaniu wiem, pamiętam. Co do optyki ważniejszej od korpusu. I tak i nie. jednak sporo zależy od matrycy i całego oprogramowania. Szkło jest ważne ale bez przyzwoitego body nic nie znaczy, przy analogach na pewno miało to sens teraz trochę się to wyważyło. Na pewno nie zdecyduję się na kupno samego korpusu i dokupienie do niego szkła. Za drogo wychodzi.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#28
Cytat:Co do optyki ważniejszej od korpusu. I tak i nie. jednak sporo zależy od matrycy i całego oprogramowania. Szkło jest ważne ale bez przyzwoitego body nic nie znaczy, przy analogach na pewno miało to sens teraz trochę się to wyważyło

Zapewne niedługo zmienisz zdanie ;-)
"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
Odpowiedz
#29
truskafka napisał(a):Co do optyki ważniejszej od korpusu. I tak i nie. jednak sporo zależy od matrycy i całego oprogramowania. Szkło jest ważne ale bez przyzwoitego body nic nie znaczy,

Ja też pozwolę się w tym momencie z tobą nie zgodzić - chyba, że faktycznie będziesz drukowała plakaty. Pentax swojego czasu w kicie miał też całkiem przyzwoite jak na początek szkiełka. Oby nadal tak było.

PS. Ja do dziś nie inwestowałem w pilota do aparatu, po prostu używam samowyzwalacza.
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#30
Kiepskie szkło i dobre body - wkurzasz się na ciemne, mydlące szkło
Dobre szkło i kiepskie body - nie wykorzystasz w pełni szkła a le fotki będą lepsze niż przy pierwsze opcji.

A teraz wyobraźcie sobie zestaw canon 24-70 2,8 i body 650d. Szkło waży chyba 2x więcej niż body.

Jeżeli chodzi o canona to poleciłbym 650 i jakiegoś spacer zooma od tamrona, na pewno jasnego opcja stabilizacji wskazana. Można potem dokupić taniutką 50 1,8 do portretów.
To wszystko to półka amatorska, więc jakość i tak nie będzie powalająca ale na początek wystarczy.

Żeby skompletować trochę sprzętu z serii pro to przynajmniej 30-40 tys trzeba wydać.
Przerobiłem z 6-7 puszek i mam zapełnione półki stałkami i zoomami obecnie głównie z literką L. Jest tego tak dużo i jest tak ciężkie że na spacery zabieram kompakta. Więc wnioski poparte pewnym doświadczeniem.
KTM Ultra Flite, Merida Road Race
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości