Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do znawców tematu... Canon czy Nikon ....a może PENTAX?
#31
MG napisał(a):Kiepskie szkło i dobre body - wkurzasz się na ciemne, mydlące szkło
Dobre szkło i kiepskie body - nie wykorzystasz w pełni szkła a le fotki będą lepsze niż przy pierwsze opcji.

Dokładnie,
lata temu, pożyczyłem kumplowi moje podstawowe szkło, z literką L właśnie, podpiął do swojego 300D - pomimo niewielkiej rozdzielczości matrycy doszedł do wniosku że dopiero teraz jest jej potencjał wykorzystany w pełni.
Kita jakiegoś mam, ale podpinać do żadnej z puszek nie próbował bym Smile

Puszka to tak na prawdę migawka i materiał światłoczuły - nic więcej, czy materiał jest cyfrowy, czy klasyczny - zdjęcia robisz dokładnie tak samo - obiektywem Wink
Odpowiedz
#32
Argument mało fotograficzny, ale zawsze to więcej niż konkurencja.

http://www.optyczne.pl/6725-news-3_lata_...entax.html

truskafka napisał(a):cenę niewiele wyższą od canona z jednym obiektywem: body i obiektywy 18-55 f/3,5 i 50-200 f/4?
Nada się toto do czegoś czy lepiej z jednym obiektywem?

Mnie się to nie widzi, taki zestaw który fajnie wygląda w cenniku i nic więcej. Body jak i szkła średnie. Obstawiam przy swoim Pentaxie, zostanie kaski na fajną torbę/plecak, karty pamięci, dysk, może ładowarkę BC700+4szt. eneloop-ów, którymi zasilisz Pentaxa:-)
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#33
No ale a właśnie napisałam o Pentaxie. W euro rtv agd jest teraz taki zestaw. K50- i dwa szkła o wymienionych ogniskowych za 2900 bez złotówki.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#34
truskafka napisał(a):No ale a właśnie napisałam o Pentaxie. W euro rtv agd jest teraz taki zestaw. K50- i dwa szkła o wymienionych ogniskowych za 2900 bez złotówki.

Aha, jeśli to zestaw Pentaxa to okey :mrgreen: , myślałem, że chodzi o C i N. To teraz musisz wybrać zestaw z dwoma szkłami czy jedno szkło, plus akcesoria.

Z tego co doczytałam na szybko na forum P, to kitowy obiektyw 18-55mm dołączany do K-50 jest już plastikowy :-? , w K-30 był jeszcze metalowy, ale nadal jest uszczelniony.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#35
Ja już zgłupiałam jak to jest z tymi kitami, różnią się oznaczeniami, ale ciężko dojść co one oznaczają, ogólnie troszkę bałagan w tej kwestii jest.
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#36
Sylwek napisał(a):o kitowy obiektyw 18-55mm dołączany do K-50 jest już plastikowy :-? , w K-30 był jeszcze metalowy, ale nadal jest uszczelniony.

Tzn. chodziło mi, że bagnet jest plastikowy, w poprzednim zestawie z K-30 był metalowy. Optycznie chyba to samo. Byłaś już w euro rtv agd, mieli na stanie K-50? Macałaś?
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#37
Byłam, byłam też w MM, jeszcze się może do media expert wybiorę, ale jakoś wątpię w trafienie tego Pentaxa. Coś czuję, że kupię go bez macania. Trzeba się będzie przyzwyczaić Smile
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#38
szczerze mówiąc, to ja jeszcze nigdy pentaxa w sklepie nie spotkałem :-P
Zajrzyj na http://pentax.org.pl/ tam jest grupa z lublina może ktoś da Ci pomacać k-50
WR znaczy uszczelniony
DA L znaczy niby nowszy, ale brak mu QSF (doostrzenia manualnego) i jak kolega PrażonyRabarbar zauważył mają plastikowy bagnet.
A i na oleole jest trochę taniej, starczy jeszcze na 50mm 1,7 ;-)
Odpowiedz
#39
Dobra, podjęłam decyzję (albo tak mi się wydaje). Będzie Pentax K-50 z dwoma szkłami... Na razie wystarczą, jak mi się znudzą to zacznę zbierać na coś innego, swoje typy już mam (nie są to tanie typy Tongue). Do P. przekonały mnie uszczelnienia (to mi się na pewno przyda, różne rzeczy już się działy z moimi dotychczasowymi aparatami), szybkość zdjęć seryjnych, sample z kitowych obiektywów, niewielkie szumy na wyższych ISO i dobre współdziałanie z obiektywami z gwintem M42. Trochę mi szkoda tego uchylnego ekranu z Canona i wyboru szkieł systemowych ale cóż .... Mam nadzieję, że nie będę żałowała wyboru. 8-)

Dzięki Panowie za wypowiedzi w temacie Smile
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#40
No i jak tam Truskafko zakup, zadowolona :mrgreen: . Ja przez ostatnie 5 miesięcy też się zastanawiałem jakie lustro kupić. Tylko ja bardziej pod kątem robienia filmów. Mega produkcja się szykuje na lato :-) . Ja wybierałem pomiędzy takimi modelami jak sony slt 77, canon 70D i nikonem D5300. Strasznie się kręciłem obejrzałem milion filmików na YT przeczytałem stosy postów na forach i tysiąc razy zmieniałem zdanie hehe. No i dziś w końcu zamówiłem Nikona. Będzie w piątek. No to do zobaczenia na jakichś foto warsztatach Wink w terenie, porównamy sweet focie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości