Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kupno roweru do 1700zl. Proszę o pomoc i rady.
#21
Przy wzroście 172 cm rama 17 może być ciut za mała. marusia1 pamiętaj, że im lżejszy rower, tym łatwiej pokonać podjazdy (górki) :-) , których w Lublinie trochę jest ...
O doborze odpowiedniej ramy przeczytać możesz np. tu: http://sklep.rower.com/page.php?id=poradnik
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#22
Dowiadywałam się i rowerek Kando to dla osob 160-172 cm. Drodzy Panowie przyznam sie, ze troche sie pogubiłam. Czyli tak... ten rower za 1200 zł byłby dla mnie odpowiedni? nie oplaca się patrzec na ktorys z tych za 1700? A czy któryś z Panów patrzyl moze na oferty z allegro? Ahh strasznie cięzka decyzja. A ten rowerek który polecacie? co z nim?Smile http://velo.pl/rowery/turystyczne/cross ... tegra-2014 Kurcze ciężko dobrać sobie odpowiedni rower. Przydałaby mi się teraz Wasza wiedzaSmile
Odpowiedz
#23
I jeszcze jedno male pytanko przed moja jutrzejsza wizuta w sklepie rowerowymSmile na co mam zwrocic uwage? Firma, ktore parametry? Wiem juz ze nie moze byc za ciezkiSmile Dziekuuje bardzo
Odpowiedz
#24
Jeśli znajdziesz rowerek, który będzie się Ci podobał ;-) i rozmiar ramy będzie dla Ciebie odpowiedni poproś pana sprzedawcę aby Ci wydrukował specyfikację. Mając ją w rękach będzie Ci łatwiej odpowiedzieć na nasze pytania a nam będzie łatwiej Ci coś doradzić :-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#25
Wielkość ramy będzie miała zasadnicze znaczenie w Twoim komforcie jazdy. W dodatku żeby nie było zbyt łatwo - każdy producent ma nieco inną geometrię i jeśli wg "tabelek" jesteś na pograniczu rozmiarów 17" i 18" to raz będzie Ci wygodniej na większej a raz na mniejszej ramie. Jak już się zdecydujesz na konkretny model to pójdź do sklepu i się przejedź po 200m (zakręty, ósemki) tym samym rowerem na różnych ramach (tam gdzie będzie wybór - kupić możesz już potem gdzie zechcesz) tylko ustaw sobie siodełko, powinnaś od razu zdecydowanie lepiej czuć się na jednym z nich. Ja tak zrobiłem i wiem, że to był dobry wybór, choć wg mądrych książek powinienem mieć nieco większą ramkę.
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#26
W prawdziwie mądrych książkach byłoby napisane, że długość rury podsiodłowej ma niewielkie znaczenie jeśli chodzi o wygodę jazdy. Kluczowe znaczenie ma za to efektywna długość rury górnej, a ta potrafi się drastycznie różnić między poszczególnymi modelami ram w tym samym rozmiarze rury podsiodłowej.

Innymi słowy - rozmiar rozmiarem a przysiąść się trzeba. Dla bardziej systematycznie nastawionych polecam również szeroko dostępne kalkulatory internetowe do wyliczania "optymalnej" geometrii, uczulam na zwrócenie uwagi właśnie na długość rury górnej. Np.: http://www.competitivecyclist.com/Store/...orBike.jsp
Odpowiedz
#27
Nasza wiedza to jedno , ale bardziej istotne jest dobre dopasowanie wielkości ramy , odpowiednia geometria roweru , na rowerze musi być ci wygodnie, ładny też musi być ;-) Dlatego bardzo ważne jest osobisty kontakt z rowerem i przymiarka , jazda koło sklepu itp. Wybierz 2,3 model ze sklepu ..przymierz się , poproś o jazdę testową. Jazda na dwóch różnych rowerach , pomimo identycznego rozmiaru może być zupełnie inna. Zakupy z internetu są raczej dla doświadczonych osób , które wiedzą czego szukają , albo szukają roweru, który widzieli w realu i szukają lepszej ceny.

Author jest ok , jak wiemy od Rado zaproponowany rower podoba się i użytkowniczka jest zadowolona.
Ja zaproponowałem Kands ponieważ oferuje lepszy osprzęt i dużo $$ zostaje w kieszeni.

Pójdź do sklepu i czekamy na informację. Po wizycie będziesz miała większą wiedzę czego chcesz. A może już wyjedziesz z rowerem i tematu nie będzie :-D
Odpowiedz
#28
Moja opinia pewnie za wiele nie wniesie do tematu, ale dodam coś od siebie - swój rower kupiłem siedem lat temu za kilkaset złotych - nie miałem zielonego pojęcia o osprzęcie i takich tam, zresztą do dziś mam o tym niewielkie pojęcie. Rower miał służyć do wycieczek podmiejskich po asfalcie i drogach gruntowych. Odwiedziłem kilka sklepów, krótka rozmowa ze sprzedawcą, przymierzyłem się do kilku rowerów i zakupiłem. Jeżdżę od wycieczek nad zalew po kilkudniowe wypady z sakwami, jak na moje potrzeby rower sprawuje się bardzo dobrze, poza typowo eksploatacyjnymi sprawami (smarowanie, drobne regulacje, zmiana opon) nic nie było zmieniane, modyfikowane. Tak więc najlepiej przymierz się do kilku modeli, które będą Ci się podobały i odpowiadały cenowo, poproś sprzedawcę o dokładne nazwy modeli, albo o specyfikację, a wtedy koledzy na pewno doradzą coś konkretnego. O ile rada będzie jeszcze potrzebna, bo może do domu ze sklepu wrócisz na rowerku Smile
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#29
Ale miałam szczęście, że trafiłam na to forumSmile Fajnie, że są tacy ludzie, którzy chcą pomagacSmile Dobra, jutro idę do sklepu i będę ogladaćSmile ....A potem oczywiście zwrócę się do WasSmileDobranocSmile
Odpowiedz
#30
marusia1 napisał(a):A potem oczywiście zwrócę się do WasSmile
A potem, jak już coś kupisz, to widzimy się na ustawce ;-)
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości