Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[12.09] g. 19.30, Pl. Litewski - Malowane Światłem
#1
Potrzebne będą następujące elementy do dobrej zabawy

* lustro (czyt. aparat fot. typu lustrzanka)
* statyw
* wężyk spustowy
* lampki rowerowe

Nie wiem jak w kompaktach, ale lustrzanka najlepiej się do tego nadaje.
Chodzi o to, że fotki robi się przy długich czasach.

Sposób w jaki tworzy się takie fotki jest TU

Przykłady fotek

Zbiórka może być w jakimś miejscu przestronnym ( tama nad zalewem, parking przy markecie), oczywiście już po zmroku.

I tym sposobem możemy stworzyć nietypowa fotkę z napisem www.RowerowyLublin.org
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#2
Wystarczy hybryda z "opóźniaczem zapłonu". Właśnie sprawdziłem :-D . Tryb nocny co najmniej, albo oczywiście odpowiednio długi czas ekspozycji plus odpowiednie do natężenia światła iso (musiałem użyć wyższego niż te 100 podane w poradniku) i wychodzi. Na lustrze nie sprawdzałem, bo nie zamierzam budzić kobiety grzebaniem w szafie - nie jestem samobójcą :-P .
Po pierwszym eksperymencie wydaje mi się, że taki napis trzeba by i tak składać z kilku fotek (mówię o hybrydach, gdzie nie ma aż tak długich czasów ekspozycji). Albo z odpowiedniej ilości uczestników eksperymentu, postawionych w szeregu, z których każdy kręci swoją literę :mrgreen: .
Odpowiedz
#3
PrażonyRabarbar napisał(a):I tym sposobem możemy stworzyć nietypowa fotkę z napisem www.RowerowyLublin.org
Coś jak tutaj: http://bi.gazeta.pl/im/8/7002/z7002778X.jpg Smile
Na kiedy planujecie takie foto, chętnie przyjadę na jakiś nocny patrol połączony z pstryknięciem takiej fotki Smile

pOZBig Grinrower
Grzesiek
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#4
Myślałem nad najbliższym piątkiem 11.09.2009, godz. 19.30-20.00
Oprócz w/w miejsc proponuje jeszcze Plac Litewski.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#5
Czy lustro czy hybryda w moim wypadku rzecz wymaga jeszcze trochę treningu. W każdym razie minimalny czas otwrcia migawki to piętnaście sekund, żeby coś konkretnego wyszło - tyle że już muszę dawać iso maksymalnie na 100, bo przepala. Maksymalny czas ekspozycji, przy którym coś jeszcze wychodzi to około minuty, ale moim zdaniem bez sensu jest naświetlać powyżej 30 sekund. Czyli w około 20 sekund trzeba uwinąć się z całym napisem www.rowerowylublin.org (po zakończeniu rysowania każdej litery trzeba by chyba wyłączyć lampkę i włączyć zaczynając następną literę, żeby bazgroł z całego napisu się nie zrobił) - i jeszcze się nie rypnąć - następnie jeszcze usunąć tego, kto będzie malował napis z kadru, jeśli mają być same litery. Choć bez efektu ducha, raczej i tak się nie obejdzie w takim wypadku.
Znamy kogoś na tyle sprawnego :lol: ?
Natomiast na spokojnie wyjdzie cały napis, jeśli zatrudnić odpowiednią ilość osób i ustawić w szeregu, żeby każdy kręcił własną literę :-) .

Raczej też to wszystko wyjdzie na zwykłych kompaktach, byle była możliwość otwierania migawki na przynajmniej te 15 sekund.

W miarę możliwości chętnie się udzielę w tym eksperymencie, tyle że na razie mam nieco wariacki rozkład dnia.
Odpowiedz
#6
Chętnie namaluję coś Smile Ale piątek zdecydowanie odpada :/
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#7
a bateryjki już wymieniłeś :-P :?:
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#8
nawet zwykly zenit z czasem 'b' wystarczy i nie zre baterii;p. w ten sposob robilem zdjecia zacmienia slonca. nic trudnego
Odpowiedz
#9
No można , można :-D
Moje pierwsze lustro to Zenith ET 11, potem 122, następnie był REVUE FLEX z wielokrotną ekspozycją.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#10
mamut77 napisał(a):Natomiast na spokojnie wyjdzie cały napis, jeśli zatrudnić odpowiednią ilość osób i ustawić w szeregu, żeby każdy kręcił własną literę

Taka sytuacja była by idealna, tyle osób ile liter w nazwie+2 znaki interpunkcyjne.
Ale z mniejsza ilością ludków da się, tylko poćwiczyć trzeba.
Właściwie to KTO wymyślił tak długą nazwę dla stowarzyszenia :?:
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości