Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompatybilność osprzętu , wonpliwości .
#1
Witam, mam problem składam napęd w rowerze i kaseta jest 8 rzędowa a przerzutka 9 i nie wiem czy będzie to ze sobą mogło współpracować.

Przerzutka przód Deore Fd-m510
Tył przerzutka Deore rd-m591
Kaseta Cs-m737 - I (też chyba grupa deore)


Drugi problem to czy przerzutki te co mam będą współpracowały z tymi manetkami Deore SL-M590 lub SL-M530 bo w sklepie pan poinformował mnie że nie będą kompatybilne. Czy to prawda ? Bo mi się wydaję że sa z tej samej grupy i powinny działać.

Brakuje mi co prawda łańcucha i korb z suportem ale to inna bajka.

Proszę o pomoc w doborze osprzętu.

Pozdrawiam Andrezj.
Odpowiedz
#2
Przerzutki Fd-m510 i rd-m591 będą współpracowały z kasetą Cs-m737 - I (warunek korba musi być w bardzo dobrym stanie, inaczej blaty mogą nieraz ocierać o wózek przerzutki). Co do manetek to lewa powinna współpracować, prawa niestety nie będzie bo jest na 9 rzędów (zębatki w kasecie 9 rzędowej są w innej odległości między sobą, dlatego też łańcuch do napędu 9 cio rzędowego jest inny niż do 8-mio rzędowego).

Ja mając taki zestaw części sprzedałbym kasetę i dokupił nową 9-cio rzędową, do tego kupiłbym korbę 44 zębów i łańcuch na 9 biegów, tak chyba było by najkorzystniej.
Odpowiedz
#3
ok czyli mam na sprzedaż kasetę i kupię na 9 rzędów.
Kupie taki zestaw http://allegro.pl/shimano-deore-kaseta- ... 13570.html wydaje mi się że będzie ok. i poza tym jest z lublina Smile Tak więc będę miał zestaw 3X9 .

ps. korba coś w tym stylu powinna być ok.http://allegro.pl/korba-mtb-shimano-deo ... 29401.html
Odpowiedz
#4
Na mój gust dobry wybór, odnośnie korby, możesz się rozejrzeć za korbą ze zintegrowaną osią (co niesie za sobą pewną odpłatną konieczność w postaci planowania mufy suportu).
Odpowiedz
#5
Cytat:Kompatybilność osprzętu , wonpliwości .
I won't answer.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#6
paweł1000 napisał(a):Na mój gust dobry wybór, odnośnie korby, możesz się rozejrzeć za korbą ze zintegrowaną osią (co niesie za sobą pewną odpłatną konieczność w postaci planowania mufy suportu).

Chętni bym kupiła, ale zastanawiam się nad trochę tańszą opcją Sad niż sam zaproponowałem w poście wcześniej. oczywiście chcę żeby był to octalink ale klasa niższa np. Alivio , poczytałem trochę na forum i ponoć Alivio powinno współpracować z tym osprzętem.
Odpowiedz
#7
Alivio jak najbardziej będzie współpracowało z Deore (niższe klasy też będą).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości