leniwiec55   12-09-2009, 17:11
#1
witam, zastanawiam się nad kupnem w miarę lekkiej opony. co myślicie o tych?
Problemem jest to, że ważę 90kg a nie chciałbym się zatrzymywać co 10km żeby zmienić dętkę.
Teren po którym jeżdżę to głównie asfalt, pola, błoto. Ale zdarza się że wybiorę się na jakąś górkę.
branio   12-09-2009, 17:30
#2
Cześć,
więcej dobrego słyszałem o Geaxach. Chyba nasza kadra na nich jeździ. Maxxisy są za bardzo wycieniowane a więc słabsze.

Przeważnie denerwuje mnie, jak przy podobnych pytaniach ktoś pisze o rzeczach nie występujących w pytaniu, ale sam nie mogę się powstrzymać: :-P
Osobiście polecam Hutchinson Python. Sprawdzone na maratonach. Bieżnik mają w miarę uniwersalny, chociaż nie dają zbytnio rady w błocie. Za to są fajne na asfalcie i rewelacyjne w piasku. Jest kilka rodzajów tych opon więc spokojnie można wybrać coś w miarę mocnego i lekkiego.

Pozdrawiam, Tomek
"Kolarstwo ma być przyjemnością, a nie udawaniem, że jest w wykonaniu amatora wyczynem"
Cyklopedia
leniwiec55   12-09-2009, 17:35
#3
wezmę pod uwagę wszelkie propozycje innych opon Smile
Jednak te najlżejsze huthinsony ważą 500g, geaxy 380, a maxxisy 330 ;D
msl   13-09-2009, 16:05
#4
Mogę spokojnie polecić Geaxy, jeżdżę na nich już 2. sezon, najpierw na modelu Arrojo, teraz na Argo. Jedyne, co odradzam, to zakup najlżejszych wersji opon tej firmy w połączeniu z naprawdę lekkimi dętkami. W tamtym sezonie na takiej konfiguracji zdarzały mi się nader często "kapcie" w najmniej oczekiwanych momentach. Dużo lepiej pewnie byłoby na grubszych dętkach. Natomiast najlepsze rozwiązanie moim zdaniem to bezdętkowe Geaxy, ew. z dodatkowym wzmocnieniem w postaci pancernych dętek Michelin (ciężkie to razem, ale cóż...) - przetestowałem i przez cały rok złapałem gumę raz, kiedy rozciąłem oponę na długości prawie 1,5 cm najeżdżając na rozbitą butelkę :-P

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
jabolewski   15-09-2009, 21:13
#5
A może kenda karma 2.0 DTC? 50 zł/sztuka i po 480 g. Sam takie kupiłem, dopiero dziś założyłem, zobaczymy, jak będą jeździć. Bierz na allegro u użytkownika olikanek72, można wybrać lżejsze egzemplarze (sam tak zrobiłem, nie wiem czy są lżejsze, wierzę na słowo)

Pozdrower.
Arkus   15-09-2009, 21:44
#6
podzielam pozytywną opinię o Hutchinson Python - pojeździłem tydzień i spotkałem kawałek butelki....... żadna z dwóch się nie oparła :-?
co do kendy karmy - głupie się robią jak wilgoć poczują, chociaż właśnie takie mam :lol:

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
jabolewski   16-09-2009, 20:11
#7
Jeśli karmy - to u olikanka:
http://allegro.pl/item739513935_kenda_k ... obacz.html

Bardzo dobry kontakt, kolo wybrał mi lżejsze egzemplarze (po 474g)
Kendy karmy w porównaniu z czołgowymi wtb velociraptor:
-mniejsze opory toczenia
-troszkę słabsza przyczepność
-lepsza amortyzacja, mimo takiego samego, lub podobnego ciśnienia
-dużo mniejsza waga
-niższy hałas
-chyba trochę szybciej się zużywa.
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.