Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kross Siberian czy Unibike Vision?
#1
Cześć. Mam nadzieję, że temat w dobrym dziale.
Od początku roku noszę się z zamiarem zakupu roweru i wśród wielu modeli zostały mi już dwa do wyboru: Kross Siberian i Unibike Vision, obydwa z ramą damską z 2014 roku.
http://unibike.pl/visionlds.html
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-siberian
Rower głównie będzie używany na dojazd na uczelnię a popołudniami i w weekendy gdzieś z psem po polach i łąkach Smile. Może czasem jakaś wycieczka do Nałęczowa. Niestety nie orientuję się za bardzo w tych osprzętach (tylko tyle co pogooglowałam) więc potrzebuję jakiejś fachowej porady (a nie pana ze sklepu który chce wcisnąć to co akurat ma na sklepie)
Pomożecie?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Jak Gierek hehe pomożemy, ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki :-P

eh nie wiem , bardzo podobne te rowery osprzętowo ...ciężko tu coś nawet napisać, ale jakoś mi bliżej do krossa, chyba będzie z 1 kg lżejszy Big Grin
Odpowiedz
#3
Noo, w sumie to też jakieś kryterium Wink.
Po prostu potrzebuję jakiegoś "uniwersalnego" roweru, którym czasem będę mogła też pojechać gdzieś dalej. Noo i bardzo chcę abym mogła na nim jechać w pozycji wyprostowanej.

Chyba zaraz się okaże, że ani jeden ani drugi i na nowo trzeba będzie brnąć przez te wszystkie modele, ech...
Odpowiedz
#4
Też bym był za Krossem bo pomijając aspekt gustu (gdyż po prostu Kross podoba mi się bardziej wizualnie) to ma ciut lepszy widelec i jest lżejszy. Osprzęt jest praktycznie identycznej klasy, plus dla Unibike za o jedno oczko lepsze manetki ale to taka bardziej marketingowa moim zdaniem różnica Wink
Who Dares Wins
Odpowiedz
#5
Nie znam się na takich rowerach ale może to coś pomoże. Ten pierwszy ma nieco lepszy osprzęt acera+altus ale to też niska klasa. Cholera ciężkie to strasznie 17kg to nie jest rower dla kobitki. :roll: W dodatku 1500zł za rower tej klasy to rozbój ale w sumie ile tam materiału poszło. :-P
Nie lepiej kupić jakiegoś starego holendra, a może merida z seri juliet pamiętam że starsze modele były fajne więc i na 2014 powinni coś ciekawego wypuścić.
Odpowiedz
#6
takajednablah napisał(a):Rower głównie będzie używany na dojazd na uczelnię a popołudniami i w weekendy gdzieś z psem po polach i łąkach Smile
takajednablah napisał(a):Noo i bardzo chcę abym mogła na nim jechać w pozycji wyprostowanej.
Szosa na pola i z wyprostowaną pozycją? To chyba kolejny troll, nie karmcie.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#7
Może się źle wyraziłam. Chodzi o takie poubijane drogi poza miastem.
Odpowiedz
#8
Iron79 napisał(a):ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki
Marcinie, ja myślę, że Koleżanka pisząc o jeździe przez pola i łąki miała na myśli jazdę po drogach polnych itp, a nie przez środek pól, tam gdzie nie ma nawet śladu ścieżki - no chyba, że się mylę :-P A na takich drogach to oba powinny dać radę :-) Co do osprzętu, to się nie znam, ale od ponad 7 lat jeżdżę na najniższej klasie Shimano (jak się ostatnio dowiedziałem, bo podczas zakupu nie miałem o tym pojęcia i w ogóle nie zwracałem na to uwagi :-)) i jak do tej pory większych powodów do narzekań nie mam. Więc moja rada jest taka - jeśli nie ma większych wymagań co do osprzętu, to przymierz się do obu rowerów, zobacz na którym Ci wygodniej, który się bardziej podoba, dokonaj zakupu i przyjeżdżaj na ustawki :-)
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#9
Patryk napisał(a):a może merida z seri juliet
Można by sprawdzić w MS Bike na Popiełuszki.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#10
damian.s napisał(a):
Iron79 napisał(a):ale do jazdy po polach to raczej nie te rowerki
Marcinie, ja myślę, że Koleżanka pisząc o jeździe przez pola i łąki miała na myśli jazdę po drogach polnych itp, a nie przez środek pól, tam gdzie nie ma nawet śladu ścieżki
Czytasz mi w myślach Wink
Miałam okazję przymierzyć się do Krossa i całkiem wygodny, właściwie na następny dzień miałam po niego pojechać i go kupić (ostatnią sztukę mieli) ale deszcz mnie złapał i nie zdążyłam do sklepu.
Stwierdziłam, że to jakiś znak i postanowiłam poczekać i zasięgnąć waszej opinii Wink.

Edit: Chciałam jeszcze zapytać, bo też w oko wpadł mi ten rower
http://www.kross.pl/pl/2014/trekking/trans-pacific
ale nie wiem, czy jest wart swojej ceny? I czy jest o wiele lepszy w porównaniu do Siberiana?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości