Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SPD 16lat
#31
I uważaj na kobiety :-P Jak Cię spotka na trasie i choćbyś już przejechał całą drogę bez upadku to jak powie, że na pewno się wywrócisz to tak będzie. Ja tak miałem :mrgreen:
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#32
Przez pierwsze dwa dni jazdy w spd ,kolego adr,cały czas powtarzaj sobie po cichu:
"wypnij się ,wypnij się ,wypnij się" :-> .Pomaga ;-) .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#33
Żeby tylko nie zapomniał zatrzymać się :mrgreen:
Odpowiedz
#34
Widzę że to ustawienie bloków jest dosyć skomplikowane;-). A czy mogę na początek ustawić je na samym środku? ps czy bolały was nogi(kolana) po pierwszych spotkaniach z spd?
Odpowiedz
#35
Kwestia ustawienia bloków to właśnie kwestia zdrowia m.in. kolan. Dla jednych ustawienie na środku będzie ok przez cały czas, dla innych nie. nie ma czegoś takiego: "na początku tak ... a potem jak już nie będę początkujący to tak ..." z założeniem, że pojeździsz sobie tak np. pół roku i zmienisz.
Ustaw na początku na środku i przez kilka pierwszych jazd miej ze sobą narzędzia, żeby zmienić pozycję bloków w razie czegoś. U mnie źle ustawione bloki objawiały się np. drętwieniem lewej stopy.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#36
adr napisał(a):Widzę że to ustawienie bloków jest dosyć skomplikowane;-). A czy mogę na początek ustawić je na samym środku? ps czy bolały was nogi(kolana) po pierwszych spotkaniach z spd?
Jak ja ustawiałem. Zwróć uwagę jak do tej pory jeździłeś na platformach. Czy bardziej ze śródstopia czy z palców. Ja zawsze cisnąłem ze środka więc ustawiłem sobie od razu bliżej środka chociaż mam jeszcze trochę zapasu. I jeździ mi się bardzo dobrze. :-D
Nigdy nie maiłem problemu ani z kolanami, ani ze stopami. Ale być może w swoim przypadku będziesz musiał to wypróbować. No i ważne jest ustawienie nie tylko na długości, ale jak Ci się będzie ustawiała stopa wzdłuż osi podłużnej roweru. Chociaż ja przy luzie, który sobie zostawiłem (ale to już na sile zapięcia) mogę nieznacznie stopą kręcić bez wypinania się z pedałów
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#37
Ja swoje ustawiłem na maxa do przodu. Ale tak jak napisała Małgorzata, pojeździsz troszkę i znajdziesz najlepsze miejsce dla siebie ;-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#38
adr napisał(a):Widzę że to ustawienie bloków jest dosyć skomplikowane;-). A czy mogę na początek ustawić je na samym środku? ps czy bolały was nogi(kolana) po pierwszych spotkaniach z spd?

Jak bolą cie kolana po zewnętrznej stronie to bloki przesuń do wewnątrz 2-3 milimetry robi kolosalną różnicę. Najlepiej załóż platformy i jadąc zaobserwuj w jakiej pozycji masz stopy na pedałach naturalnie, potem tylko ustaw bloki w ten sposób, żeby odtworzyć tą pozycję i powinno być git. Bloki można ustawiać przód, tył, lewo, prawo i pod lekkim kątem w stronę palucha lub małego palca. Mnie też, trochę zajęło prawidłowe ustawienie, ale nie jest to nauka o silnikach rakietowych więc dasz radę Smile.
Odpowiedz
#39
Na prawdę nie widzę powodu powtarzania tematu, który był trzepany jakieś 8 miechów temu. Adr poszukaj na forum a znajdziesz. Jak masz problem to poproś kogoś bardziej doświadczonego żeby pomógł. Jak pisze Margurzata ustaw bloki raz a porządnie. To faktycznie może być proces ale bez drastycznych zmian. Ani kolana ani ścięgna nie powinny boleć (w czasie lub po jeździe). Żeby wszystko grało musisz mieć dobrze ustawioną wysokość siodła i zasięg. Ustawienie bloków bardziej na śród stopiu czy w kierunku palców to nie tyle preferencje co kwestia gdzie i jak jeździsz. Ustawiając bardziej w kierunku palców osiągniesz większą moc zaś bliżej śródstopia lepszą kontrolę w terenie (przynajmniej tak twierdzą "PRO" ;P).
Odpowiedz
#40
W Magazynie Rowerowym jest artykuł o ustawieniach bloków
Jakub.P
Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości