Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolizja z samochodem i co dalej
#1
Witam

Wczoraj miałem kolizję z samochodem który wymusił pierwszeństwo
oczywiście była policja a ja trafiłem do szpitala (niestety do Bełżyc)
A moje pytanie co robić dalej i czy ktoś miał z was taki przypadek i naprawiał rower z OC sprawcy

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Mi sie zdarzylo kilka lat temu. Ogolnie rzecz biorac powinienes dostac dokumenty od policji potrzebne do ubiegania sie o ubezpieczenie. Dosc wazne jest co masz wpisane w protokole bo potrafia sie czepiac, ze jak nie ma czegos w protokole to nie powstalo to w trakcie wypadku. Ja mialem skrzywiony amor, peknieta rame przy glowce i oczywiscie pokrzywione kolo - dostalem szkode calkowita, rower poszedl do kasacji przez ubezpieczyciela. Dobrze jest abys mial rachunki jesli upgradeowales sobie rower bo wyceny proponowane przez likwidatorow szkod sa czesto mocno slabe...
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#3
Ja miałem dwa tata temu na ul Północnej,sprawa została załatwiona polubownie,czyli,winowajca pokrył wszystkie koszta z naprawą roweru,rehabilitacją i leczeniem sanatoryjnym.
Co do roweru, to naprawił byle jak na co ja się nie zgodziłem i naprawiłem za swoje a winowajca zwrócił mi forsę,+ odszkodowanie z PZU w wysokości 1854 zł 83 gr,co łącznie wyniosło około 7 tys.
Odpowiedz
#4
marcin0604 miał kiedyś stłuczkę i naprawiał rower z OC sprawcy (albo się dogadali, żeby gość nie tracił zniżek). Poszukaj wątku na forum albo zapytaj Go bezpośrednio.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#5
Dziękuje za odpowiedzi
Mam obawy co do wyszacowania wartości roweru bo jest to składak a producent ramy nie robił całych rowerów i z kolei przeglądałem paragony i wszystkie są wyblaknięte całkiem białe.
Więc czekam na oględziny a rower wstawiam do serwisu na Głębokiej i tam odbędą
Odpowiedz
#6
Udaj się do agencji likwidacji szkód. Przedstaw sprawę i poproś o poradę (najczęściej są bezpłatne). Trzeba działać szybko. Rower to sprawa marginalna, najważniejsze jest zdrowie (fizyczne i psychiczne). Badania szpitalne to najczęściej badania na zasadzie zbycia klienta (dobrze się Pan czuje? - dobrze, to dobrze). Najlepiej zrobić pakiet badań prywatnie (niestety trzeba za wszystko płacić). Nic uszkodzonego nie wyrzucać. Jeżeli sprawca ma ubezpieczenie np. w PZU cieszymy się. Jeżeli w jakimś tanim idziemy do sądu. Sprawa może trwać do 2lat. Na swoim przykładzie: po wypadku ubezpieczyciel zaproponował wypłatę zadośćuczynienia w wysokości 3000 a po 1.5 roku wypłacił 16000. Były w tym dodatkowe koszty (rzeczoznawcy itp.) ale w ogólnym rozrachunku wyszło ok. 9000 - 10000 więcej niż ugodowa propozycja ubezpieczyciela.
Jest super a będzie jeszcze lepiej!
Odpowiedz
#7
Opis szkody zrobiony czekamy na wycenę
Odpowiedz
#8
Wycena zaniżona o 2/3 naprawa na FV
czekamy na akceptacje
Odpowiedz
#9
Witam
Szukam firmy lub osoby która zajmuje się odszkodowaniami na osobie
Interesuje mnie firma lub osoba już sprawdzona przez kogoś

Za pomoc dziękuje
Odpowiedz
#10
Firmy nie szukaj ogolą cię. Co masz na dzień dzisiejszy? Postępowanie policyjne zakończone, Twoje leczenie również?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości