Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9/10 sierpnia, 7.15 PKP, Rezerwat "Głęboka Dolina"
#51
mraugorzata napisał(a):Radzik, a zasady?

klik
Odpowiedz
#52
Witam
Dziękuję za udaną wycieczkę za mile spędzony czas za pomoc z kołem za krówkę na trasieSmile
Nie spodziewałem się tak dobrej zabawy i atmosfery.
Mam nadzieję że wykręcimy jeszcze wspólnie kilka kilometrów.
Pozdrawiam Makary
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#53
radzik napisał(a):
mraugorzata napisał(a):Radzik, a zasady?

klik

Moja górka 9%
Odpowiedz
#54
mraugorzata napisał(a):Radzik, a zasady?
Pewnie tak szybko przejechali, że ani aparatu nie zdążyli wyciągnąć, ani zatrzymać się przy tych fajnych miejscach. Takie wycieczki to tylko ze mną :-P
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#55
Będąc na pikniku w Rybczewicach zainteresowałem się folderem dotyczącym Gorzkowa, a więc tam gdzie nocowaliśmy. Okazuje się, że gościliśmy w królewskim mieście :-D
W 1644r. część Gorzkowa przejął starosta krasnostawski Jakub Sobieski, a jego syn, późniejszy król Jan III Sobieski stał się właścicielem całego Gorzkowa nadając mu prawa miejskie. A kościół w którym byliśmy na mszy też wiekowy bo wybudowany w 1623r i rozbudowany 1885r. W kościele znajduje się wiele cennych obrazów z okresu XVII- XIX w., a w zakrystii przechowywane są naczynia i szaty liturgiczne z tego samego okresu.

Taka wstawka historyczna dopełniająca nasz wyjazd. :-D
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości