Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POŻYCZĘ (?) / KUPIĘ bagażnik rowerowy na dach auta
#1
Witam, jak w temacie, chciałbym pożyczyć taki bagażnik na jeden tydzień SIERPNIA, dokładnie 11-17 sierpnia b.r. Ewentualnie kupić takowy.

Czy ktoś dysponuje takim sprzętem? Czy dogadalibyśmy się jakoś w tej materii? :-)
Odpowiedz
#2
A do jakiego auta ?
Odpowiedz
#3
Tak wpadłem na ten temat , to sobie pozwolę sprecyzować , żeby przewozić rowery na dachu samochodu to trzeba mieć uchwyt rowerowy , który mocowany jest do tak zwanej „bazy” ( poprzeczne belki mocowane do relingów dachowych albo przykręcane bezpośrednio do dachu i tu trzeba wiedzieć do jakiego modelu samochodu ) określenie bagażnik rowerowy na dach jest bardzo mocno nieprecyzyjne. Poza tym są różne systemy mocowania samych uchwytów rowerowych do belek , nie każdy uchwyt rowerowy będzie pasował do danej belki.
Żyjemy w zbyt dużym dobrobycie , jest taki ogromny wybór i jak to wszystko zgrać i co wybrać… :?: 8-)
Także Piiotr musisz sprecyzować pytanie żeby ktoś mógł ci pomóc
Odpowiedz
#4
L_BUBU napisał(a):A do jakiego auta ?
Najważniejszej sprawy nie napisałem, Opel Vectra B kombi

piotr73 napisał(a):określenie bagażnik rowerowy na dach jest bardzo mocno nieprecyzyjne. Poza tym są różne systemy mocowania samych uchwytów rowerowych do belek , nie każdy uchwyt rowerowy będzie pasował do danej belki.
Właśnie potrzebowałem wypowiedzi doświadczonych, bo jestem zielony w temacie. A zatem potrzbuję bagażnika i niezbędnych uchwytów do Vectry B kombi, czy ktoś miał już do czynienia z taką konfiguracją w przewożeniu rowerów? Czy może jeszcze jakieś informacje techniczne są potrzebne? To się dowiem i wrócilibyśmy do tematu.
Odpowiedz
#5
Jeśli nie znajdziesz całości do swojej Vectry to bazowe belki można chyba w przystępnych pieniądzach wypożyczyć u gościa w Elizówce. Jak będziesz miał bazę to sam uchwyt na rower w większości powinien pasować. Aluminiowe belki są bardziej uniwersalne gdybyś miał wybierać przy wypożyczaniu.
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#6
Yanq napisał(a):bazowe belki można chyba w przystępnych pieniądzach wypożyczyć u gościa w Elizówce.
Ten gość jest specyficzny. Jeśli powiesz, że masz Vectrę B, to on Ci powie, że dobry zestaw kosztuje więcej, niż wart jest Twój samochód, a tańszego nie poleca :lol:.
Jakby co, mam belki dachowe do relingów. Jak nie znajdziesz ani nie kupisz, mogę użyczyć (nowiutkie, jeszcze nie rozpakowane). A Ty uważnie śledź gazetki z Lidla, czasem wrzucają świetne belki do relingów o nośności 90 kg za niecałe 130 zł. Na takich samych wiozłem 4 rowery na dachu Smile.
Kiedy wszystko zawiedzie, przeczytaj instrukcję obsługi
Odpowiedz
#7
Świetnie, dzięki Panowie, zrobię stosowne rozeznanie w temacie. A w razie czego
mariox napisał(a):Jak nie znajdziesz ani nie kupisz, mogę użyczyć (nowiutkie, jeszcze nie rozpakowane).
będę pamiętał, dzięki wielkie za pomoc w temacie :-) Jeszcze do niego wrócę tu w wątku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości