Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2-3.08.2014, godz. 7.15, Dworzec Główny PKP
#1
Plan mam taki:
Dzień 1 - sobota - pociągiem z Lublina do Dęblina - pociąg startuje o 7.49 z Dworca Głównego, ale warto przybyć nieco wcześniej, tak żeby zakupić bilety. Z Dęblina już rowerem na drugą stronę Wisły do Mniszewa - Skansenu bojowego 1 Armii WP. Potem mam zamiar udać się do Studzianek Pancernych, być może zahaczę też o Warkę, ale akurat Warka nie jest pewna, bo browaru nie można zwiedzać w weekend. Ze Studzianek prawdopodobnie w okolice noclegu - jeszcze nie robiłem rozeznania - może będą to Pionki, może jakaś inna miejscowość. Dystans około 100-120km w zależności od wariantu oraz miejsca noclegu. Nawierzchnia na zdecydowanej większości alsfalt, ale nie mogę wykluczyć jakichś dróg gruntowych. No i na odcinku długości ok. 20-30km raczej ciężko będzie uniknąć jazdy międzystanówką DK79, ale może ruch przy sobocie nie będzie jakiś wielki. Tempo oczywiście rekreacyjne, średnia pewnie ok. 20km/h.

Dzień 2 - niedziela - mam zamiar pokręcić się trochę po Puszczy Kozienickiej - na chwilę obecną bez konkretnej trasy, ale coś poszperam w sieci, co tam warto zobaczyć. Powrót do Dęblina lub Puław na pociąg - ostatni sensowny odchodzi z Dęblina około 18.30, w Lublinie jest na 19.54, ale później też jeszcze jakiś jest. Jeśli będzie czas w Dęblinie może zajrzę do Muzeum Lotnictwa, ale to również nie jest punkt obowiązkowy. Oczywiście możliwe jest też rozważenie powrotu w całości na kołach - w zależności od tego jak będziemy stali z czasem. Dystans przy założeniu powrotu do Dęblina na pociąg nie powinien przekroczyć 80-100km - wszystko zależy od trasy jaką na tygodniu opracuję. Nawierzchnia różnego rodzaju - asfalt, pewnie jakieś drogi leśne itp.

Taki jest plan, natomiast jeśli chodzi o realizację, to tu jest kilka uwag i niepewności.
Sprawa wygląda tak - wiem, że tydzień później po proponowanym przeze mnie terminie w te same rejony wybiera się Mariobiker, najprawdopodobniej w formie wycieczki długodystansowej, na obchody 70 rocznicy bitwy pod Studziankami - program obchodów jest bardzo atrakcyjny. Ja jednak w terminie 9-10.08 mam nieco inne plany rowerowe, ale nie wiem czy mi to wypali, bo albo ten weekend albo następny będzie musiał być nierowerowy. Osobiście wolałbym, żeby to był ten weekend, ale nie tylko ode mnie to zależy - między innymi dlatego proponowany przeze mnie wyjazd jest warunkowy.
A warunki są takie:

1. Jeśli okaże się, że mogę jechać na wyjazd Jurka S w weekend 9-10.08, to ten weekend odpuszczam i wyjazd nie odbędzie się. Ewentualnie zostanie zmieniony termin, ale pewnie dopiero na wrzesień. To który weekend będę miał wolny, powinno się wyjaśnić do najbliższej środy (30.07)
2. W tym tygodniu listonosz musi przynieść mapę Puszczy Kozienickiej i okolic. Jeśli nie będzie mapy, to nie będzie wyjazdu. Liczę, że około środy-czwartku powinienem już ją mieć - no chyba że ktoś dysponuje takową i może pożyczyć - najchętniej skala z przedziału 1:50000 - 1:100000, zakres mniej więcej od Zwolenia po Warkę, od Radomia po Wisłę.
3. Musi być dobra pogoda, to chyba oczywiste :-)

Jutro lub we wtorek postaram się wstępnie rozeznać jakie są możliwości noclegowe oraz co można ciekawego po drodze zobaczyć.
Ktoś w ogóle byłby chętny na taki dość mocno warunkowy wyjazd, gdzie praktycznie do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy w ogóle się odbędzie w tym terminie? :-)
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#2
Damianq, nie czytam bo za dlugie, ale zasadniczo jechalbym, gdyby jednak bylo cos z tego.
Terenikiem to ciągnikiem.
Odpowiedz
#3
Zasadniczo jechałbym.
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#4
Zrobiłem wstępne rozeznanie w sprawie noclegów - chyba najrozsądniejsze wyjście to nocleg w Kozienicach. Osobiście wolałbym coś bardziej w zachodniej części puszczy, ewentualnie centrum, ale tam albo nie ma możliwości w ten weekend, albo kwatery na 4-5 osób, albo ceny zaporowe.
Wstępnie znalazłem dwie opcje. Pierwsza to hostel http://kozienice-noclegi.pl/index.html , z tym że w hostelu miejsca są zajęte, ale dysponują mieszkaniami w odległości ok. 100-200m od hostelu. Rozmawiałem o grupie około 10os - rozlokowaliby nas w dwóch mieszkaniach, rowery zostają w hostelu w garażu. Koszt 30zł/os.
Druga opcja to gospodarstwo agro http://www.eholiday.pl/noclegi-po8557.html - koszt 35zł/os, wszyscy są w jednym miejscu (nawet do 15-17 osób), rowery również na miejscu i jest miejsce na jakiegoś grilla itp. Oczywiście o obu przypadkach jest łazienka, kuchnia, talerze i inne tego typu rzeczy. Ja osobiście jestem na noclegiem w tym agro, chyba że znajdę jeszcze coś tańszego i korzystniej położonego. Jak już będę na 100% wiedział czy jadę i ile osób się dołącza, to będę dogrywał szczegóły.

Co do samej puszczy to napewno będę chciał zajechać do rezerwatu Królewskie Źródła http://telezbyszek44.pl/Rezerwat-Kr%C3% ... C5%82a.php , inne atrakcje postaram się namierzyć w międzyczasie.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#5
+ja
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#6
Damianku, powinieneś robić wycieczki max 1 dniowe, żeby Was nie kusiło
Odpowiedz
#7
Kurcze - dawno już sam mówiłem Ci o tej puszczy ale jeśli wypali Wam wyjazd w ten weekend to nie ogarnę się z remontem i buuuu....
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#8
No DamianQ, mów jak z planem, bo Bart nie wie czy się już pakować czy nie ;-).
Co do mapy to ja chyba jakąś (puszczy Kozienickiej żeby nie było jak w pewnym kabarecie) mam zakupioną w Empiku.
"Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - L. Armstrong
Odpowiedz
#9
Co by nie wpasc w panike przy piatku, zaczalem juz dzis pakowac, https://www.dropbox.com/s/q9pbo6nib5w6v ... 111933.jpg wiekszosc w folie na wypadek deszczu, ale to nie koniec, wiec Damianq spiesz z informacja czy bedzie cos z tego.
Terenikiem to ciągnikiem.
Odpowiedz
#10
holden napisał(a):No DamianQ, mów jak z planem, bo Bart nie wie czy się już pakować czy nie
Na 90% jedziemy, dziś wieczorem potwierdzę na 100%.

Lista chętnych na obecną chwilę wygląda tak:
1. damian.s
2. Bart
3. holden
4. ArtiArt
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości