Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Krajobrazowa trasa w okolicy lublina (40km)
#1
Witam,
Szukam jakiejś ciekawej trasy w okolicy lublina. Około 40km łącznie z powrotem.
Nie ma znaczenia czy po szosie czy teren. Trasa jest dedykowana osobom które dopiero zaczynają z kolarstwem, albo czysto dla wycieczkowiczów.

Czy mógłby mi ktoś podać jakieś przykłady wraz z mapkami i ew. informacja co jest tam ciekawego? Może macie jakieś Wasze ulubione szlaki?

W zasadzie to każdy link do mapki mnie uraduje, nie musi to być od razu jakaś mega krajobrazowa wycieczkowa trasa :-P
Odpowiedz
#2
Podjąłeś się tematu zrobienia mapki dla Kuriera to teraz sam kombinuj jakąś trasę, wystarczy spakować kanapkę, wytoczyć się na rower i gotowe Tongue
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#3
Właśnie, że nie podejmowałem się. Zreszta...Ty zawsze wszystko o wszystkich musisz wiedzieć! Ok! Skoro jesteś taki kozak to wrzuć jakąś mapkę.
Odpowiedz
#4
Jeśli jesteś ze Świdnika, to polecam ci trasy w Krzczonowskim Parku Krajobrazowym. Poszukaj na forum, były tematy.

http://www.starostwo.swidnik.pl/images/ ... owiecie%20Świdnickim.pdf
Odpowiedz
#5
Dzieki, znam te tereny bo śmigam tam często zimą na treningi wytrzymałościowe, ale nie o mnie się tu rozchodzi.

Chodzi o jakiekolwiek trasy startujące w Lublinie i finiszujące w Lublinie które nie przekraczają 40km dla osob które nie trenują kolarstwa i chca po prostu pojechać na wycieczke rowerowa.
Odpowiedz
#6
Krajobrazowo jest ciekawie na północ od Lublina. Tyle że mapki o tyle są średnio przydatne, że trwa budowa obwodnicy i bywa, że trzeba troche pokombinować, żeby przedostać się na drugą stronę. Ale można też wleźć na zbudowany już odcinek obwodnicy i skorzystać :-P . W niedzielę, gdy nie prowadzi się tam żadnych prac, nikt nie pogoni.

Trasa wyglądałaby mniej więcej tak:
Pętla na Koncertowej - Cedrowa (to ta gruntówka w dół) - Dębina, na rozgałęzieniu polnych dróg, gdy nie da się jechać dalej prosto, w prawo - potem do pierwszej asfaltówki, ul. Szarugi i prosto prawie do końca - skręcamy w lewo w polną drogę (kamienista, z początku pnie się w górę) nazwy ulicy nie jestem pewny, na mapie nie widzę, a nie chcę wprowadzić w błąd), jest to kawałek przed znakami, sugerującymi że dalej nie, bo budowa - potem już cały czas prosto i albo przeskoczyć za obwodnicę razem z samochodami, byle z głową, zwłaszcza jak się ma pod opieką niedzielnych turystów (i uwaga na ruch wahadłowy, żeby sie nie ocknąć, idąc na czołówkę z samochodami) albo przkroczyć afalt i dalej cały czas prosto jak w mordę strzelił, aż do wjazdu na obwodnicę i tam pohasać :-P.

Jeżeli ktoś lubi pojeździć dla widoczków, to na pewno mu się spodoba.
Odpowiedz
#7
A zalew + stary gaj ?
Odpowiedz
#8
KermitOZ napisał(a):Podjąłeś się tematu zrobienia mapki dla Kuriera to teraz sam kombinuj jakąś trasę, wystarczy spakować kanapkę, wytoczyć się na rower i gotowe Tongue

Ale po co rower?
Oto PODSUMOWANIE wysiłku (?) i trasa ułożona z myślą o profilaktyce układu krążenia ( :?: )
Jak dla początkujących - to faktycznie tylko dla mających zdrowe serce i "mocne nerwy" (biorąc pod uwagę "szczegółowość" opisu oraz natężenie ruchu na proponowanej trasie).
Nie zabrakło miejsca na piknik - tylko, w którym miejscu jest to urocze miejsce z punktem widokowym? :-P
Ale atrakcje dopiero się zaczynają :-D
Serce zabiło mocniej bo jest również coś nie tylko dla początkujących.
5 (słownie pięć) kilometrów jazdy pod górkę z punktem kulminacyjnym w Motyczu... uwaga... 294m :!:
Ciekawe od jakiego poziomu mierzona była wysokość :mrgreen:
Gdy przeczytałem kolejne zdanie:
(...) Zjazd z 294 m pozwala na schłodzenie organizmu, doprowadzenie go, po niemałym wysiłku, do stanu normalności (...)
stwierdziłem, że to nie na moje serce :-D :-P
Grzegorz - trzeba było koledze zaproponować tylko rower... bez tych kanapek :mrgreen:
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#9
Komentarze w Kurierze są świetne. No dobrze, ale to jedna strona medalu. A druga, to to że nikomu z tych mądrali nie chce się wyrysować i opisać ciekawej trasy w okolicach Lublina. Typowe Undecided
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości