Strony (3): 1 2 3   
michal wolny   21-09-2009, 01:03
#1
Porozumienie Rowerowe
www.LublinRowerem.pl

Europejski Dzień bez Samochodu
22 września 2009, godz. 14.oo, pl. Litewski

Przejazd rowerowy: 'Tour de Lublin'
Meta: hala 'Globus', ul. Filaretów

Serdecznie zapraszamy wszystkich do rowerowej manifestacji rowerzystów Lublina w ramach miejskich obchodów Dnia bez Samochodu.
Nasz wspólny przejazd 'Tour de Lublin' jest świetną okazją do zaprezentowania siły środowiska rowerowego w Lublinie oraz promocji roweru jako alternatywy dla codziennych korków w mieście-> najszybszego sposobu, by pokonać dystans z domu do szkoły lub do pracy. Dzięki temu możemy sprawnie przemieszczać się po mieście, zajmujemy mniej przestrzeni, miasto jest bardziej sprawne komunikacyjnie, dbamy w ten sposób o klimat Lublina.
Poza tym poruszanie się rowerem jest o wiele przyjemniejsze i bardziej przyjazne dla naszego zdrowia. Rower daje swobodę i satysfakcję, jakiej odmawia nam tkwienie w samochodowym korku. Rower to zdrowie i relaks!
Do zobaczenia!

Trasa przejazdu:
START: Pl. Litewski
- 3-go Maja - Dolna 3-go Maja - Al. Solidarności - Al. Tysiąclecia - Al. Unii Lubelskiej - Zamojska - Bernardyńska - Pl. Wolności - Narutowicza - Kapucyńska - Krakowskie Przedmieście -Al. Racławickie - Al. Kraśnicka - Zana - Filaretów - parking przy Hali Globus: META (godz. 15.oo - zakończenie obchodów EDbS).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
22 września co roku obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: 'Popraw klimat swojego miasta'. Celem akcji jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form poruszania się po mieście, dojazdu do pracy czy szkoły, a także uświadomienie nam jakim zagrożeniem dla środowiska i dla nas samych są zanieczyszczenia, będące konsekwencją nadmiernego indywidualnego ruchu samochodowego.

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Arkus   21-09-2009, 07:53
#2
czy nie da się zmienić godziny przejazdu - większość z nas pewnie będzie się w pracy kisiła o tej porze ...
Pozdrawiam.

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Aleksander W   21-09-2009, 09:49
#3
Niestety nie, nawet 15 nie dało się przeforsować, gdyż policja twierdziła że będzie za duży ruch w mieście (!!!). Co nie zmienia faktu że i tak jest lepiej bo początkowo miała być 9 lub 11...

Pozdrawiam
Aleksander Wiącek
Arkus   21-09-2009, 10:46
#4
no to wnioskuję że na MK też lepiej policji nie zapraszać ;p. Przesuną na 13 kiedy ruchu nie ma, a większość potencjalnych uczestników ma inne zajęcia Undecided

No nic szkoda, ja też się wypisuję.
Pozdrawiam.

BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
patkos   21-09-2009, 10:50
#5
jaką frekwencję przewidujecie ?
Kuba   21-09-2009, 11:07
#6
Ja odpadam... Dwa egzaminy tego dnia i następny kolejnego.
Zresztą zawsze tak jest. Jak jest jakaś inicjatywa to mam coś na uczelni.
Ale dzięki za zaproszenie.
michal wolny   21-09-2009, 12:01
#7
Byłoby świetnie jeśli na Litewskim stawi się jutro setka rowerzystów.
Rozumiem, że godzina wczesna, ale przy legalizowanym trzeba było pójść na zdrowy kompromis.
Zrobiliśmy co się dało by przejazd odbył się jak najpóźniej.
Mam nadzieję, że -pomimo wszystko- frekwencja jutro dopisze.
Do zobaczenia.

www.miastaDlaRowerow.pl - sieć "Miasta dla Rowerów"
www.LublinRowerem.pl - Porozumienie Rowerowe
Pafi   21-09-2009, 22:21
#8
ciężko będzie...
człowiek w pracy....
szkoda ale i tak jestem z WAMI

PAFI
Wojtek Z.   21-09-2009, 22:39
#9
JA MAM WOLNE I PRZYJADE :lol: HE HE
yorki   22-09-2009, 09:15
#10
Do akcji Dzień bez samochodu włączyło się też lubelskie MPK, można jeździć autobusami i trajtkami za okazaniem dowodu rejestracyjnego.
... ale po co, jak można rowerem ;-)

(Też się wybieram na Tour)
pozdrawiam
Strony (3): 1 2 3   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.