Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Lublin,Świdnik,okolice] Mapa infrastruktury rowerowej
#11
pecet86 napisał(a):Wszystkie konstruktywne uwagi mile widziane.

Dobra robota choć na razie tylko na pierwszy "rzut oka".
No i trochę wesoło bo aplikację "można już poprać" :-D

EDYCJA:
Na Muzycznej nie ma wypożyczalni.
Przeniesiona na Głęboką, ale nie wiem czy na stałe, czy tylko na czas remontu.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#12
@mariox
Dzięki, co ciekawe działało w niektórych konfiguracjach.

Jak Google przemieli to będzie aktualizacja.

@darist
Smile najpierw nie załapałem o co kaman, ale poprawione.

Co do lokalizacji stacji, jest ona ściągana z oficialnych danych Nexbike https://lubelskirower.pl/mapa-stacji/.

Zgłaszałem aby poprawili lokalizację kilku stacji już w tamtym roku ale nie doczekałem się :/
Odpowiedz
#13
Nie wiem jaki jest stan na dzień dzisiejszy więc proszę o wyrozumiałość :-D
1) Poligonowa i Bohaterów Września (chyba całość już ukończona).
2) Park Ludowy (pewnie wiele osób nie wie o nowej formie objazdu "mostu w budowie").
Przy okazji wspomnianego objazdu.
Przy moście na Piłsudskiego znak F9 z napisem "Objazd" ale nadal brak informacji dokąd ten objazd i dla kogo (znak stoi na chodniku przeznaczonym tylko dla pieszych).
Odnośnie powyższego zdania: 1-2 metry przed wspomnianym znakiem F9 stoi znakC13a (koniec drogi dla rowerów).
A to oznacza, że do znaku C13 (w wersji droga pieszo-rowerowa bez podziału strony poruszania się) należy zgodnie z przepisami zrobić sobie spacer z rowerem u boku :-P :-D
To jest raptem ok. 100m ale jeśli ktoś nie wie, że dalej można jechać chodnikiem to na wysokości mostu będzie wjeżdżał na ulicę (bezpieczne to nie jest).
W okolicach znaku C13 nie ma informacji, że objazd można kontynuować przez Park Ludowy więc sporo rowerzystów będzie jechała do skrzyżowania przy Komisariacie Policji.
Druga część postu związana bardziej z objazdem budowanego mostu na Muzycznej ale nie chciałem rozdzielać tego wątku.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#14
darist napisał(a):1) Poligonowa i Bohaterów Września (chyba całość już ukończona).
Tak

darist napisał(a):2) Park Ludowy (pewnie wiele osób nie wie o nowej formie objazdu "mostu w budowie").
Objazd przez PL nie jest oficjalny, udało się wywalczyć poprawę zjazdu od Piłsudskiego oraz podjazd po drugiej stronie. Ogólnie jak jest sucho przejazd przez park jest bezproblemowy.
Ze swojej strony mowie gdzie się da ale nie wszyscy czytają.

darist napisał(a):Przy okazji wspomnianego objazdu.
Przy moście na Piłsudskiego znak F9 z napisem "Objazd" ale nadal brak informacji dokąd ten objazd i dla kogo (znak stoi na chodniku przeznaczonym tylko dla pieszych).
Odnośnie powyższego zdania: 1-2 metry przed wspomnianym znakiem F9 stoi znakC13a (koniec drogi dla rowerów).
A to oznacza, że do znaku C13 (w wersji droga pieszo-rowerowa bez podziału strony poruszania się) należy zgodnie z przepisami zrobić sobie spacer z rowerem u boku :-P :-D
To jest raptem ok. 100m ale jeśli ktoś nie wie, że dalej można jechać chodnikiem to na wysokości mostu będzie wjeżdżał na ulicę (bezpieczne to nie jest).
W okolicach znaku C13 nie ma informacji, że objazd można kontynuować przez Park Ludowy więc sporo rowerzystów będzie jechała do skrzyżowania przy Komisariacie Policji.
Druga część postu związana bardziej z objazdem budowanego mostu na Muzycznej ale nie chciałem rozdzielać tego wątku.
Co do oznakowania takie zatwierdził ZDiM, wykonawca nie może zmienić. Zgłaszaliśmy uwagi ale nadal brak odpowiedzi. :/
Odpowiedz
#15
Smile 
Trasa na ulicy Koncertowej została wydłużona już jakiś czas temu.  Big Grin  Dzięki temu DDR jest dłuższe i raczej bez wątpienia będzie się rozwijać, aż do końca, a co jest końcem tego nie wiadomo, bo każdemu może i tak brakować jakiegoś, nawet krótkiego odcinka.
https://drive.google.com/open?id=0BxfM0P...3FrZnJ6VXc
Odpowiedz
#16
(27-07-2016, 14:45)Paweoo napisał(a): Trasa na ulicy Koncertowej została wydłużona już jakiś czas temu.  Big Grin  Dzięki temu DDR jest dłuższe i raczej bez wątpienia będzie się rozwijać, aż do końca, a co jest końcem tego nie wiadomo, bo każdemu może i tak brakować jakiegoś, nawet krótkiego odcinka.
https://drive.google.com/open?id=0BxfM0P...3FrZnJ6VXc

Tak wiem byłem w niedziele mam nawet zapis śladu ale nie miałem kiedy siąść do tego bo trzeba trochę pozmieniać.
Ale dzięki za info i wideo.

Niedodane jeszcze jest Dunikowskiego, też oglądałem w niedziele. 

Postaram się ogarnąć w najbliższym czasie Smile
Odpowiedz
#17
Trochę sprawozdawczych:
Nowo powstała infrastruktura: Naniesiony plan przebudowy / remontu: W Świdniku:  
Publikacje:
Może kogoś zainteresuje lub ma uwagi lub chce coś od siebie dodać / zrobić.
http://mirl.info.pl/publications/
  1. z Lubelskiego Rower Miejskiego:
    • mapa połączeń i ogólnych statystyk dla stacji w postaci tzw. więźby ruchy
    • mapa ciepła wypożyczeń / zwrotów na stacjach
    • oś czasu z warunkami pogodowymi oraz wykorzystanie poszczególnych stacji w danym okresie
    • szczegółowe statystyki: wypożyczenia / zwroty / rowery / napełnienie z podziałem na dzień tygodnia, godzinę oraz miesiąc, zestawienie ogólne oraz pogrupowane pod względem użytkowników
  2. Z SEWiK - Policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji
  3. Mapy zasięgu infrastruktury rowerowej
  4. Mapa wieku infrastruktury rowerowej
  5. Mapa dostępności stojaków
  6. inne


Pozdrawiam

PS.
Zgłosiłem też stronę do Koduj dla Polski https://forum.kodujdlapolski.pl/t/infras...kolic/2690
Odpowiedz
#18
Filmik pokazuje niedawno uzupełniona odcinek trasy rowerowej pozwalający okrążyć na twardej nawierzchni Zalew Zemborzycki. Prawdopodobnie jest już znany, bo jakiś czas minął, ale ludzie, którzy jeszcze ni mieli możliwości korzystania z tego odcinak, mogą "podziwiać" go w formie wirtualnej https://drive.google.com/file/d/0BxfM0PM...sp=sharing , ale on będzie czekał na wszystkich chętnych  Big Grin
Odpowiedz
#19
(20-11-2016, 22:20)Paweoo napisał(a): Filmik pokazuje niedawno uzupełniona odcinek trasy rowerowej pozwalający okrążyć na twardej nawierzchni Zalew Zemborzycki. Prawdopodobnie jest już znany, bo jakiś czas minął, ale ludzie, którzy jeszcze ni mieli możliwości korzystania z tego odcinak, mogą "podziwiać" go w formie wirtualnej https://drive.google.com/file/d/0BxfM0PM...sp=sharing , ale on będzie czekał na wszystkich chętnych  Big Grin

Osmolickiej miały być odbiory w tym tygodniu
Kompozytów polskich były bodaj w piątek (przynajmniej części)

zapewne w następnym tygodniu będą na mapie
Odpowiedz
#20
A na ul. Strażackiej i Ochotniczej są już znaki T-22 (nie dotyczy rowerów).
W skrócie "kontraruch rowerowy".
Nie wiem tylko czy czegoś jeszcze w oznakowaniu nie zabrakło.
Nie ma znaku B-43 (strefa ograniczonej prędkości).
Jeśli zatem obowiązuje ograniczenie do 50km/h to czy nie powinno być oznakowania poziomego (na przykład P-27)?
Tym bardzie, że nie wiedzieć czemu po remoncie ul. Strażackiej zmieniono sposób parkowania pojazdów.
Do połowy długości ulicy po prawej stronie a później po lewej.
I takim slalomem odbywa się również ruch samochodów.
"Kontraruch rowerowy" może okazać się trochę niebezpieczny dlatego zalecam szczególną ostrożność.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości