Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opony na teren (28 cali)
#1
Hej, proszę o poradę Smile (tak, tak, rowerową - wreszcie coś na temat z mojej strony ;P). Miałam się pytać na ostatniej ustawce, ale nie dotarłam ;P

Ale do rzeczy: po Dylach strasznie mi się spodobały tereny i zamierzam sobie kupić jakieś bardziej „terenowe” opony, żeby sobie wymieniać właśnie na takie wypady. Było tu na forum trochę pytań o opony ale raczej, z tego co znalazłam, to o te bardziej „uniwersalne” a ja właśnie mam takie uniwersalne, które okazały się w Dylach właśnie takie „do wszystkiego czyli do niczego” ;P (np. strasznie się ślizgałam - to cud, że nie zaliczyłam żadnej kałuży Wink ) Są spoko na jeżdżenie tutaj w okolicach, gdzie trochę szosy, trochę lasu, ale już nie na typowo terenowe wypady. Więc interesowałoby mnie pewnie coś szerszego i o grubszym bieżniku (tak mi się przynajmniej wydaje, bo się nie znam ;P). Na pewno 28 cali, bo takie mam koła Smile

Te opony, które dostałam razem z rowerem to Schwalbe Marathon 28x1.75. Wiem, że nie będę mogła wymienić na zbyt grube, bo nie będą pasowały do obręczy, ale trochę grubsze by się pewnie przydały.

Doradzicie mi coś?
Odpowiedz
#2
Skąd wiesz że nie będą pasowały? Pytam bo koła 28 cali i 29 cali to w sumie te same koła, różnica jest dopiero w oponach, jak uda Ci się założyć opony 29 calowe do swojego roweru to będziesz miała rower na 29 calowych kołach, sęk w tym że nie do każdego roweru na kołach 28 calowych, można zmieścić opony 29 calowe, nie ze względu na koła a ze względu na budowę ramy rowerowej.
Odpowiedz
#3
Podpowiedz ma będzie prosta , to co ma JurekS to jest właśnie to czego szukasz czyli Schwalbe Smart Sam 28x1,75
ps. JurkuS uprzedziłem Ciebie , bo przecież byś to samo doradził :mrgreen:
Odpowiedz
#4
Cytat:Schwalbe Smart Sam

Marto, to są dokładnie te co mam ja. I miałam Ci je właśnie polecić :-D W terenie sprawdzają się bardzo dobrze :-)
Odpowiedz
#5
Ja smart samów używam w góralu w rozmiarze 26x2,1 , już trzeci sezon i przez te trzy lata lepszej opony dla siebie nie widziałem , fajnie się toczy po asfalcie , w terenie jak dla mnie radzi sobie bardzo dobrze i jest trwała począwszy od szerokości 1,75 w górę ( przy mniejszych szerokościach „klocki” są dużo mniejsze i zdecydowanie szybciej znikają niż przy szerszych rozmiarach)
Odpowiedz
#6
No cóż mogę się tylko podpisać pod przedmówcami :-D Mam dokładnie takie oponki SMART SAM 28 x 1,75. To jest takie optymalne pomiędzy wytrzymałością na szosie, a niskimi na niej oporami przy równoczesnych świetnych właściwościach w terenie. Bo rozmiar niżej leci na asfalcie, a rozmiar wyżej może już być odczuwany na asfalcie. Chociaż jak pisze Piotr nie ma to znaczenia :-D
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#7
Hm, a nie lepiej, żeby opony były jednak trochę szersze niż 1.75, jeśli kupowałabym je tylko i wyłącznie z przeznaczeniem na teren? (jeszcze raz uprzedzam, że się nie znam ;P)
Zaczynam mieć ostatnio alergię na rozwiązania "uniwersalne"...
Odpowiedz
#8
jak wszyscy przechwałki to i ja:

ja mam schwalbe marathon racer i też sobie cenię, jak do tej pory zero kapci, nie mogę nic złego o nich powiedzieć
Odpowiedz
#9
arta napisał(a):Hm, a nie lepiej, żeby opony były jednak trochę szersze niż 1.75, jeśli kupowałabym je tylko i wyłącznie z przeznaczeniem na teren? (jeszcze raz uprzedzam, że się nie znam ;P)
Zaczynam mieć ostatnio alergię na rozwiązania "uniwersalne"...
Marto, tak wyglądają te opony

SMART SAM
Jak widzisz to w zasadzie na teren z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi po szosie. Chociaż fakt nie są to typowe klocki.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#10
arta napisał(a):Hm, a nie lepiej, żeby opony były jednak trochę szersze niż 1.75, jeśli kupowałabym je tylko i wyłącznie z przeznaczeniem na teren? (jeszcze raz uprzedzam, że się nie znam ;P)

Lepiej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości