Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opony na teren (28 cali)
#11
arta napisał(a):Hm, a nie lepiej, żeby opony były jednak trochę szersze niż 1.75, jeśli kupowałabym je tylko i wyłącznie z przeznaczeniem na teren?
Ja jeżdżę na smart samach 28x1.4 i po błocie dają rady (nawet takie wytarte, przetestowane w Dylach). Szersze mogą nie zmieścić się w tylny widelec. Moim zdaniem szerokie opony sprawdzają się lepiej na piachach.
Wybór należy do Ciebie. :-P
Ale żeby zasiać jeszcze niepewność to polecam opony Schwalbe Maraton Mondial (i to są uniwersalne) bo zwykłe Marathony to raczej na szosę i twarde szutry i dlatego po błocie się nie sprawdziły.

I jeszcze jedna mała uwaga o smart samach - na asfalcie giną w oczach (przetestowane). Po 4 kkm całkowicie wytarte (i nie jeździłem po samych asfaltach).
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#12
ArtiArt napisał(a):Szersze mogą nie zmieścić się w tylny widelec

No bez przesady :-D Dwójeczka spokojnie się zmieści :-D
A jeśli nie - to nie mówmy o rowerze do jeżdżenia w terenie.
I już ogólnie - nie czytacie uważnie :-P
Marta już ma opony uniwersalne a teraz szuka drugiej pary na wymianę w teren.
Ja to nawet proponowałbym Schwalbe Marathon Plus MTB - jak teren to teren :lol:
Są w szerokości 1,75 oraz 2,10
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz
#13
Ok, dzięki. Chyba będę się decydowała na te Smart Samy. Jak będę chciała częściej śmigać po (cięższych) terenach, to zacznę po prostu zbierać na rower górski Wink

Tylko niestety jest małe "ale" Sad Przeglądałam katalog Schwalbe (dzięki Darist Wink) i rozmiar 28x1.75 został chyba wycofany, najszersze są 1.60... Warto?
Odpowiedz
#14
http://rower242628.pl/q/?keywords=smart%20sam
do wyboru :-D
"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
Odpowiedz
#15
Kupuj tylko i wyłącznie rozmiar 28/29x1,75 , na pewno ta szerokość zmieści Ci się w ramie , ewentualnie jak masz błotniki to może się zdarzyć że będziesz musiała z nich zrezygnować .
Natomiast jak byś miała kupować szerokość 1,6 , to sobie podaruj i zbieraj na prawdziwego „górala” na przyszłość.
Odpowiedz
#16
Lech napisał(a):http://rower242628.pl/q/?keywords=smart%20sam
do wyboru :-D

No i git Smile

Dzięki bardzo za pomoc w wyborze. To teraz kto mi pomoże w montażu? 8-)
Odpowiedz
#17
Lech napisał(a):To teraz kto mi pomoże w montażu?
Nie ma problemu, powiedz tylko kiedy :-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#18
Mariuszu to Lech chce pomocy? ;-)
Ja Marcie chętnie pomogę :-P
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#19
mariobiker napisał(a):
Lech napisał(a):To teraz kto mi pomoże w montażu?
Nie ma problemu, powiedz tylko kiedy :-)

Teraz :mrgreen:

Jakby ktoś z Was, wybierających się na jutrzejsze zawody byłby tak miły i przyjechał na tamę chwilkę przed 11 z kluczami imbusowymi (chyba?), byłabym ogromnie wdzięczna. Prawie całość trzyma się kupy, tylko okazuje się, że opony nie wchodzą w błotniki. Muszę je zdemontować. A wygląda na to, że są przykręcone narzędziem, którego nie posiadam :-> Wydaje mi się, ze dałoby się je odkręcić kluczem imbusowym. Potrzebowałabym kilku wielkości. Pomożecie? Bardzo proszę Smile
Odpowiedz
#20
Jurek S napisał(a):Mariuszu to Lech chce pomocy? ;-)
Ja Marcie chętnie pomogę :-P

Jak czytam "chętnie pomogę" to od razu przypomina mi się praca na Orlenie .Taka trauma :mrgreen:
http://www.strava.com/athletes/3665850
Jest źle gdy nie jeździ się Big Grin


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości