Strony (5): 1 2 3 4 5   
MindEx   24-09-2009, 21:33
#1
Kiedyś nudziłem się i postanowiłem objechać Lublin rowerem. Ale nie jeżdżąc po mieście, tylko poza nim. Właściwie na granicach miasta i przylegających gmin.
To było dawno, więc nie pamiętam dokładnie, co i jak. Poza tym... pewne odcinki przejechanej przeze mnie wówczas trasy pewnie się od tego czasu zmieniły, niemniej jednak - wrzucam tutaj opis, który zrobiłem po objechaniu miasta dookoła.

Jeżeli ktoś znajdzie jakieś nieprawidłowości, pomyłki, czy wie, że coś się zmieniło w międzyczasie - można poprawiać.

Plik z opisem - w formacie *.pdf - TUTAJ: http://biekrz.czuby.net/rowery/Bicycle% ... rbital.pdf

Pozdrawiam i zachęcam do przejechania mojej "obwodnicy"
Jej zaletą jest to, że można śmignąć ok. 90 km, ale nie trzeba, bo niemal w każdym momencie można odbić do miasta i po chwili być w domu. Dlatego można na taką przejażdżkę zabrać na przykład kogoś, kto nie wie, czy te 90 km przejedzie. W zasadzie można zabrać kogokolwiek.
tkt   24-09-2009, 21:43
#2
bez mapki to się nie da ;-)

"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
MindEx   24-09-2009, 21:45
#3
a tam nie daaa Smile
ale... dobra - mogę narysować mapkę - zatem... proszę czekać na mapkę! Big Grin
no chyba, że... ktoś przejedzie obwodnicę bez mapki, choćby w weekend. stawiam piwo Smile
tkt   24-09-2009, 22:59
#4
Przeczytałem jeszcze raz i ze zrozumieniem :-) , da się. Tylko zacząłeś od stron, które znam najsłabiej. Trochę bym zmodyfikował etap2 i 3. To by znacznie uprościło i podniosło atrakcyjność trasy. Od drogi na Krasienin za Natalinem doliną Ciemięgi przez Ciecierzyn aż do Pliszczyna a stamtąd do Jakubowic Murowanych. Trochę by to wydłużyło trasę ale to chyba nie problem Wink
Pomysł faktycznie ciekawy bo dystans nie jest już byle jaki a wystartować można w dowolnym punkcie Lublina.
Kiedyś może uda się zrealizować ten temat :-D

"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
MindEx   24-09-2009, 23:18
#5
można spróbować umówić się kiedyś w kilka (czy kilkanaście) osób i objechać Lublin dookoła. nie koniecznie tą "moją" trasą (choć byłbym za tym, by nie była jakoś znacznie dłuższa). można porobić fotki, wziąć GPS'a, nanieść trasę na mapę i zrobić nową wersję tej "rowerowej obwodnicy" miasta. udoskonaloną i zaktualizowaną.

jeśli ktoś jest chętny, niech da znać. tylko - trzeba pamiętać, że ze względu na konieczność ofotografowania trasy i jej opisania, całość zajmie nieco więcej niż tyle, ile normalnie zajmuje przejechanie takiego dystansu. zatem - ze względu na porę roku - proponuję jakiś dzień wolny od pracy. jaki - to pozostaje do ustalenia, jeśli znajdą się ewentualni chętni.

co do propozycji wydłużenia trasy przez dolinę Ciemięgi, Pliszczyn - J. Murowane - można tak zrobić. w sumie - ciągle będzie przebiegała dość blisko miasta.
bo trzeba pamiętać o idei - ma to być trasa, z której w każdej chwili można szybko wrócić do domu (jak żona nagle wezwie na obiad albo jak np. zacznie lać deszcz).
Jurek S   25-09-2009, 10:44
#6
Świetny pomysł. To czekamy na mapkę.

Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
galakso   07-11-2009, 23:32
#7
Gdy się dowiedziałem o takiej możliwosc bardzo chciałem objechać lublin do okola.
a tak z ciekawości ile kilometrów ma a trasa :?:
msl   08-11-2009, 01:18
#8
galakso napisał(a):tak z ciekawości ile kilometrów ma a trasa :?:

Odpowiedź:
mindex napisał(a):Jej zaletą jest to, że można śmignąć ok. 90 km, ale nie trzeba, bo niemal w każdym momencie można odbić do miasta i po chwili być w domu.
Po wydłużeniu może pewnie być te paręnaście więcej...

PS.
galakso napisał(a):bardzo chciałem
galakso, zmień płeć w profilu :-P

god@localhost# killall animals && killall people && umount /dev/world && halt
mamut77   08-11-2009, 13:18
#9
mindex napisał(a):można spróbować umówić się kiedyś w kilka (czy kilkanaście) osób i objechać Lublin dookoła (...)
Ja tam ewentualnie się zgłaszam do realizacji tego pomysłu. Tylko że, biorąc pod uwagę dystans, opisywanie i fotografowanie (osobiście chętnie popełniłbym kilka panoram z prawdziwego zdarzenia na takiej trasie) będzie to raczej wyprawa całodzienna.
galakso   08-11-2009, 18:46
#10
18 lat jeszcze nie skończyłem ale z tatą mogę jechać.On tez by chciał. To jakoś na wiosnę trzeba jak będzie ładniejsza pogoda.
Strony (5): 1 2 3 4 5   
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.