Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cykliczna zmiana łańcucha po 3000km
#1
Przejechałem na 1 łańcuchu 3000km (shimano) i niedawno kupiłem nowy srama. Czy po takim dystansie mogę zmieniać łańcuchy cyklicznie, jeśli tak to co ile km. Czy może mam na sramie przejechać 3000km aby wyrównać ich długości :mrgreen: ? Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
Zależy jak mocno masz ten stary wyciągnięty. Jazda na dwa trzy łańcuchy to przebiegi rzędu 500-1000 km i zmiana na najkrótszy tutaj sztywnych reguł nie ma, każdy ma tam swoją teorię co ile km. A ile ma km kaseta, też 3000 km ? Nie wiadomo w jakim stanie itp , moja propozycja, jeśli napęd działał poprawnie to jeździj do bólu ...później kup nową kasetę plus drugi łańcuch i jak chcesz to zamieniaj. Opcja jazdy na 2,3 łańcuchy opłacalna głównie jest w przypadku używania drogich, wyższych klas komponentów np. XT , X9 i w górę. Wtedy po dużym przebiegu można powiedzieć o jakiś korzyściach finansowych. W niższych półkach wymieniasz kasetę+łańcuch i w zależności od potrzeb z czasem korbę (lub jej same tarcze).
Odpowiedz
#3
A co się stanie gdy nie zmienimy kasety(przebieg 10000) i założymy nowy łańcuch?
Odpowiedz
#4
adr napisał(a):A co się stanie gdy nie zmienimy kasety(przebieg 10000) i założymy nowy łańcuch?
Zmarnujemy pieniądze wydane na łańcuch.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości