Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
korba która nie istnieje (chyba)
#1
dalej posiadam swojego przecinaka, w którym przyszedł czas na wymianę korby i chyba łańcucha po szlag go trafia (mogłem wymienić wszystko na raz a nie tylko kasetę i łańcuch),

w specyfikacji która była w sklepie i w internetach, napisane było, że korba nazywa się tak:
Korba SHIMANO M361 / 48X38X28T / 175MM / OSŁONA HERRMANS T-WAVE

tylko że pod tym symbolem znajduje się korba acery a nie alivio. Na korbie mam napis alivio więc uznaję, że źle została oznaczona w specyfikacji.

Co można kupić w zastępstwie takiej korby? oczywiście jak najtaniej bo rowerem jeżdżę tylko grzecznie po asfaltach (do pracy i do krótkich przejażdżek)
parametry te same i może byc bez tej osłony czy czegoś tam.

Pozdrawiam


edit - na wielowypust korba jest
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#2
To pewnie była korba spoza jakiejś grupy shimanowskiej i nagle może wskoczyła po prostu jako ACERA. Jeżeli Ci się dobrze jeździło, to kupuj taką samą, nie będziesz musiał się bawić z długością ośki supportu.

EDIT:
Patrząc po specyfikacji na stronie shimano :

http://www.shimano.com/media/techdocs/c ... 677434.pdf

To powinna pasować Ci jeszcze ten model : FC-M411 czyli Alivio. Ma ten sam model supportu co Twoja.
Pozdro !
Odpowiedz
#3
tylko tak jak pisałem korba jest na octalinku, a m411 wyskakuje, że jest na kwadrat. Trochę pomieszana ta specyfikacja, bo model suportu wskazuje na to, że jest na kwadrat a w rzeczywistości jest octalink.

tak samo liczba zębów.

Wezmę chyba zmierzę długość korby, policzę zęby i coś dobiorę bo ta specyfikacja bardzo pomieszana jest

no chyba że przeskakiwanie łańcucha może być z winy krzywego haka czy też napinacza bo ostatnio miałem przewrotkę i chyba lekko się wygięło, ale potem naprostowałem jak tylko mogłem
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz
#4
A w sumie, tak mi teraz do głowy przyszło. Nie masz czasem w niej wymiennych zebatek ?
Jeżeli tak, to łatwiej Ci bedzie dokupić blat + średnią i najmniejszą i po sprawie Wink
Odpowiedz
#5
dokupiłem zębatki z m410 i wszystko ładnie pracuje

no i do tego nowy łańcuch i kaseta


2 klucze płaskie złamałem na ściągaczu żeby korbę zdjąć na octalinku....jakoś dobrze się skumała z rowerem i nie chciała go opuścićSmile
Unibike Flite 2010
Zespół Sonata www.sonata.org.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości