Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomorskie
#1
Witajcie. Pisze tutaj bo nie wiem gdzie ten temat wstawić dokładnie. Jak wiadomo od pewnego czasu nie mieszkam już w Lublinie tylko w Tczewie. Chciałem wam pokazać trasy rowerowe i nie tylko. Tutaj mam parę zdjęć z okolic Tczewa. Trasa krótka ale przebiegała przez Tczew - Bałdowo - Kończewice - Starta Wisła - Lisewo Malborskie - Most Tczewski - Tczew. W miarę możliwości będę wam pokazywać zdjęcia z okolic Tczewa, Malborka, Starogardu Gdańskiego, i oczywiście Trójmiasta. W sobotę jeżeli pogoda pozwoli, jadę do Gdańska rowerem. Od Tczewa to jest jakieś 35km w jedną stronę. Plan jest taki żeby dojechać do Westerplatte. Ogólnie jako pierwsze pokaże wam rejony Kociewia i Kaszub. Ostatnio śmieje się że w robocie mówią do mnie że tu cytuję wypowiedź kolegi "Ty teraz jesteś Kociewiakiem"
ta i charakterystyczne "jo" zamiast "tak". Pozdrawiam was serdecznie.
P.S. Tu w pomorskim jest ładna teraz pogoda i każdą chwile łapie aby jeździć na rowerze.
Pan moim światłem , wiedzie mnie
On moją mocą, nie lękam się
Odpowiedz
#2
Super pomysł
Ja się gdzieś w lecie wybieram w tamte strony na 2-3 dni pojeździć to może się spikniemy
Pozdrawiam
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#3
Dzisiaj zrobiłem sobie oto taka trasę: Tczew - Czatkowy - Kożliny - Krzywe Koło - Suchy Dąb - Grabiny Zameczek - Wróblewo - Lędowo - Wiślina - Dziewięć Włok - Przejazdowo - Gdańsk - Pruszcz Gd. - Łegowo - Różyny - Pszczółki - Miłobądz - Tczew. Trasa miała długość 87km. Tutaj proszę są zdjęcia z tej przejażdżki. Ciekawostka jest na tej trasie że od Gdańska do Pszczółek jest przy drodze krajowej ścieżka rowerowa. Ciekawostką jest też to (podobnie tak jak w Krakowie) że w Gdańsku tam gdzie nie może samochód wjechać rower wjedzie. W najbliższym czasie chce też objechać całe Trójmiasto. A tak wygladała mniej więcej trasa

Makary jak będziesz się wybierać w te rejony daj znać to pokaże tobie parę ciekawych miejsc.

W najbliższym czasie mam w planach (może jutro) pojechać na trasę do Starogardu Gd. w oraz Pelplina i Gniewu oraz Malborka.
Pan moim światłem , wiedzie mnie
On moją mocą, nie lękam się
Odpowiedz
#4
Ładna wyprawa. Masz co zwiedzać :-)
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#5
żebyś wiedział, nowy region, nowe trasy, miejsca wszystko na plus
Pan moim światłem , wiedzie mnie
On moją mocą, nie lękam się
Odpowiedz
#6
Okolica zacna Smile
W rejony Tczewa, Pelplina, Stargardu zapuściłem się tylko kilka razy,
Jednak w obszarze +/- Gdańsk/Kościerzyna/Bytów/Ustka/Władysławowo/Hel (skrajne punkty) zwiedziłem wielokrotnie każdą najmniejszą ścieżkę. Gorąco polecam!
Odpowiedz
#7
Dzisiaj korzystając z ładnej pogody wybrałem się do Pelplina.W Centrum miasta jest Katedra Wniebowzięcia NMP. Gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cystersów, od 1824 siedziba miejscowego biskupa. Z dawnego zespołu klasztornego zachowała się katedra oraz część zabudowań zakonnych skupionych wokół czworobocznego wirydarza. Katedra jest jedną z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce. Diecezja posiada własna rozgłośnie radiowa która jest odbierana praktycznie w całej diecezji (w Tczewie też)
Na granicy miasta znajduje się Góra Jana Pawła II na niej stoi krzyż który 3 maja 1999 został poświęcony a 6 czerwca Jan Paweł II odprawił Mszę Św.
A tutaj parę zdjęć z wypadu. Pozdrawiam :-)
Pan moim światłem , wiedzie mnie
On moją mocą, nie lękam się
Odpowiedz
#8
Ruslan napisał(a):Diecezja posiada własna rozgłośnie radiowa która jest odbierana praktycznie w całej diecezji (w Tczewie też)
Dzięki wielkie za jakże ważną (rowerowo) informację ;-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#9
Z ciekawych imprez rowerowych Ziemi Kociewskiej. W niedziele odbędzie się Rajd Gwiaździsty. Wiece informacji na ten temat tutaj . Akurat będę w tej imprezie uczestniczyć.
A tu dodatkowo zdjęcia z ostatniego wypadu na Wyspę Sobieszewska wraz z Rowerowym Tczewem.
Pan moim światłem , wiedzie mnie
On moją mocą, nie lękam się
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości