Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawa urlopowa z sakwami 4.07.-17.07.2015.
Dzień dobry...
Nie było mnie tu trzy tygodnie i trzy dni...
Fajne te foteczki - moje jeszcze dojrzewają. Wytrzymacie jeszcze parę dni.
Z ciekawością oglądałem drugą połowę tej wyprawy kiedy już mnie z Wami nie było - super, czekam jeszcze na "żywe" relacje i wrażenia.
Muszę zadać jedno pytanie - kto tak genialnie rozwalił obręcz i czy długo na takiej da się pojechać?
Pięknie było! Gratulacje dla wszystkich i podziękowania za świetny klimat!
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
Dawaj foty!
Da waj fo ty!
D a w a j f o t y!
Odpowiedz
radzik napisał(a):Dawaj foty!
Da waj fo ty!
D a w a j f o t y!
Przed publikacją muszę najpierw ja je zobaczyć ... :mrgreen:
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
mariobiker napisał(a):
TomStep napisał(a):Wyruszam z rodzinką 03/07
Chyba miałeś na myśli Tomku 03/08

Oczywiscie mialam na mysli sierpien, scusa amici :-P
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
radzik napisał(a):Dawaj foty!

Da waj fo ty!

D a w a j f o t y!
A coś Ty taki niecierpliwy ;-) Czyżbyś miał dziury w pamięci i jak najszybciej chcesz się dowiedzieć/zobaczyć co wtedy wyprawiałeś :mrgreen:
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
Yanq napisał(a):Fajne te foteczki - moje jeszcze dojrzewają. Wytrzymacie jeszcze parę dni
Przypominam Ci Yanq naszą umowę,foteczki odrzucone przez autocenzurę na priv poproszę :-> .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
JuraS napisał(a):Przypominam Ci Yanq naszą umowę,foteczki odrzucone przez autocenzurę na priv poproszę :->
Jurku nie zapominaj że jesteś rekonwalescentem ;-)
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
JuraS napisał(a):
Yanq napisał(a):Fajne te foteczki - moje jeszcze dojrzewają. Wytrzymacie jeszcze parę dni
Przypominam Ci Yanq naszą umowę,foteczki odrzucone przez autocenzurę na priv poproszę :-> .
Yanq tak nie można :evil: przecież Przemek prosił Cię o zniszczenie jego zdjęć z plaży w Karwi, żadne z tych zdjęć nie może ujrzeć światła dziennego :mrgreen: :lol:
Odpowiedz
TomStep napisał(a):napiszcie proszę jak wygląda trasa w szczególności R10, co warto zobaczyć a czego unikać itp. :->
R10 to jakaś porażka! Pojawia się znienacka i podobnie znika. Są przepiękne odcinki, przez urokliwe tereny z ładną ścieżką, ale też piach, wertepki i to co lubimy najbardziej - ciągi pieszo-rowerowe z tłumem wczasowiczów. Jak na taki trafisz zmykaj z niego czym prędzej! Tomek wrzucił traki to sobie skorzystasz. Trochę zakręciliśmy się za miejscowością Łazy 05.07, las okazał się nieprzejezdny, podobno można dojść plażą do Dąbkowic, ale z rowerem to raczej kiepski pomysł. Wyjazd był tematyczny, więc z pewnością latarnie morskie na szlaku są godne polecenia. Widoki z większości z nich robią ogromne wrażenie.
"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
Odpowiedz
No i przyszła wiekopomna chwila :-P Za dużo tego, zdecydowanie za dużo. Sporo odrzuciłem ale i tak zostało średnio po 100szt z każdego dnia więc... jak będziecie mieli wolny dzień to oglądajcie

Jeszcze tylko parę słów o odcinku Częstochowa-Świnoujście.
Najpierw ślady:
dzień 1: https://www.endomondo.com/users/1783705 ... /567159777 297km
dzień 2: https://www.endomondo.com/users/1783705 ... /567160169 145km
dzień 3: https://www.endomondo.com/users/1783705 ... /567160329 178km

Marcin - dzięki za towarzystwo i wyrozumiałość przy nawigacji.
Pierwszy raz wyznaczałem sobie tak długą trasę ale teraz już wiem, że jest mniejsze prawdopodobieństwo trafienia na fatalną nawierzchnię na jakiejś gminnej drodze niż trafienia na utwardzone, oddzielone pobocze na drodze krajowej. Rzeczywiście, ruch na DK przeszkadzał mi chyba najbardziej - bardziej niż temperatura na szczęście tych odcinków nie było aż tak dużo. Widokowo druga połowa trasy zdecydowanie lepsza.
Trzeci dzień to naprawdę urokliwe miejsca. Obszar Drawieńskiego Parku Narodowego każdemu polecam i z całym szacunkiem myślę, że widoki na pewno nie były gorsze niż na odcinku mazurskim :-P i tak aż do samego morza. Niestety z dojazdu do Świnoujścia prawie nie ma zdjęć. Nie specjalnie lubię robić zdjęcia samych krajobrazów. Były chwile kiedy, żałowałem, że aparat jest w sakwie ale trudno - mam te wspomnienia tylko dla siebie ;-)

Muszę wspomnieć jeszcze Śrem - miasteczko z genialnymi rozwiązaniami infrastruktury rowerowej (Poznań oczywiście też ale Poznań to wielkie, bogate miasto więc inna bajka). Ścieżki poprowadzone przy jezdni jednak oddzielone od aut krawężnikiem (podniesione względem głównej jezdni). Z drugiej strony w dużej części od chodnika oddzielone pasem zieleni. Ale co najfajniejsze: Gadaliśmy o tym z Marcinem i chyba udało nam się przejechać całe miasto bez zatrzymywania na światłach ani razu. To dla tego, że czujki ruchu skierowane na DDR włączają "zielone" dla całego ruchu (również dla samochodów) i przy tym działają bardzo precyzyjnie. Godne naśladowania!

Tyle na teraz - czas zaplanować nową wyprawę sakwiarską. Taki sposób podróżowania rowerem chyba najbardziej mi odpowiada 8-)

Jurek - Ty to wszystko wymyśliłeś i zaplanowałeś. Nie wiem czy wiesz ale cały czas byłeś na tej wyprawie kierownikiem tyle, że jakby na obczyźnie więc z całego serca dzięki!!!
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości