Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawa urlopowa z sakwami 4.07.-17.07.2015.
#21
Yanq napisał(a):Pod warunkiem, że dwa dni na plażowanie przeznaczycie
Spokojnie Yanq,wszystko się dogra ;-) .Drugi dzień ,od założenia tematu mija,a jakie szalone postępy :-D .
Po kolei,jest czterech chętnych[na tą chwilę oczywiście] Ty,ja,Janusz M.,Tomek tkt.
Ty i Janusz jedziecie na pielgrzymkę i z tego co czytam rowerami z Częstochowy do Świnoujścia :roll: .Czyli my z Tomkiem 4.07 :?: dojeżdżamy z Lublina PKP.
Co będzie z pielgrzymem ,który się zgłosi do wyjazdu Szlakiem Latarni Morskich,ale nie będzie chciał jechać z Wami rowerem ,tylko pociągiem prosto nad morze :?:Będzie plażował ;-) :?:
Częstochowa-Świnoujście 568 km.W ile dni zamierzacie przejechać ten dystans :?:
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#22
Jeśli idzie o Suwałki, to myślę, że warto objechać Wigry (albo przynajmniej o nie zahaczyć). Z Suwałk wyskakujecie na Krzywe i Stary Folwark, dalej do klasztoru na Wigrach. I teraz żeby zbytnio się nie cofać, to wypadałoby Wam pojechać wschodnim brzegiem Wigier, ale moim zdaniem ta część pętli wokół Wigier jest nudniejsza, o wiele ciekawszy jest zachodni brzeg, bardziej dziki, leśne ścieżki, drewniane kładki itd. Myślę, że z Sakwami dacie radę.
Znowu po wschodniej stronie jest m.in. Czerwony Krzyż z ładnym miejscem widokowym, Czerwony Folwark ze stadniną koni, na dojeździe do Bryzgla punkt widokowy Binduga. Ew. wcześniej w Bryzglu można odbić w lewo na Ateny :-D i dalej do Studzienicznej, jadąc przy okazji wzdłuż kanału augustowskiego. Mówię głównie o drogach leśnych, ale szutrowych, spokojnie z sakwami dacie radę i wycinacie krajową E67.
Jeśli chodzi o gastronomię to polecam w Suwałkach zajrzeć do Rozmarino, bardzo klimatyczne miejsce ;-) w Atenach nad jeziorem jest też jakaś knajpka.

Co do kąpieli- jak będziecie lecieć wschodnim brzegiem Wigier to fajne miejsce jest na tzw. Piaskach- idzie się tam jakieś 50 m w od brzegu, a woda nie sięga nawet pasa :-P Dlatego jest bardzo ciepła. Niestety, w niektóre sezony dno bywa zarośnięte jakąś roślinnością wodną Undecided Nie ma tam jako takiej plaży też. Plaża jest natomiast w Krzywym, jest duży pomost drewniany i w tamtym roku kąpielisko było strzeżone (3 lata temu nie- w zależności od tego, czy Suwałki mają kasę czy nie na ratowników).
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#23
mraugorzata napisał(a):wcześniej w Bryzglu można odbić w lewo na Ateny
:mrgreen: https://picasaweb.google.com/1161054944 ... 5135667906
Watro też zaczepić o Amerykę ;-) https://picasaweb.google.com/1161054944 ... 2231437138

Jak będę na nocnej szychcie to postaram się odszukać namiary na noclegi z których korzystałem i może jakieś atrakcje wam polecę ;-)
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#24
W "tamtych okolicach" (tylko bardziej na północny wschód, więc nie po drodze) jest jeszcze Szwajcaria i Kłajpeda.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#25
mraugorzata napisał(a):w Bryzglu można odbić w lewo na Ateny
mariobiker napisał(a):Watro też zaczepić o Amerykę
mraugorzata napisał(a):W "tamtych okolicach" (tylko bardziej na północny wschód, więc nie po drodze) jest jeszcze Szwajcaria i Kłajpeda.

Na trasie będziecie mieli też Niemce, ale to już całkiem blisko Lublina ;-) Słowem wyprawa "w dwa tygodnie dookoła Europy, a może i świata" :mrgreen:
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#26
Dzięki Gosia za obszerne informacje z rejonu Suwałk ;-) ,z całą pewnością będą pomocne.Będziemy tam prawdopodobnie około 14 lipca,jakby co to przydałby się nam przewodniczka na ten dzień :-D .
mariobiker napisał(a):Jak będę na nocnej szychcie to postaram się odszukać namiary na noclegi z których korzystałem i może jakieś atrakcje wam polecę
O ,otóż to Mariuszq,byłoby fajnie :-D .Bo te namiociki to przydatne będą raczej na wybrzeżu,dalej właśnie liczę na agro ;-) .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#27
Wygląda piknie i chęć jest tylko urlop...Jak nie na całą wyprawę to na jej część się piszę :mrgreen:
"It's not the kill
It's the thrill of the chase"
Odpowiedz
#28
JuraS napisał(a):te namiociki to przydatne będą raczej na wybrzeżu,dalej właśnie liczę na agro .
Tylko Jureczq ja najczęściej korzystałem z campingów, po za tym mając namiot rozbijasz go praktycznie gdzie Ci się spodoba. Na odcinku od Węgorzewa do Lublina tylko raz korzystałem z agro (w Krzywem koło Suwałk) bo padało. https://picasaweb.google.com/1161054944 ... oWKrzywem#
http://www.krzywe84.pl/
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#29
JuraS napisał(a):Dzięki Gosia za obszerne informacje z rejonu Suwałk ,z całą pewnością będą pomocne.Będziemy tam prawdopodobnie około 14 lipca,jakby co to przydałby się nam przewodniczka na ten dzień
No niestety :-P Wrzucacie takie informacje jak ja już od dawna mam plany wakacyjne :roll:

Edit.
Nie wiem jak będziecie jechać z Suwałk / Augustowa do Białegostoku, ale jak nadłożycie drogi to możecie zobaczyć twierdzę w Osowcu (ale tam się zwiedza przewodnikiem, więc na szybkie foty chyba nie da rady) i zamek w Tykocinie (moim zdaniem bardzo brzydko odrestaurowany, byłam tam kilka lat temu, jak jeszcze czerwona cegła aż biła po oczach). Po drodze tzw. szlak bocianich gniazd. W Białymstoku oczywiście pałac Branickich (obecnie Uniwerek Medyczny).

Oczywiście możecie pojechać do Białego od wschodu i zahaczyć o Królowy Most ;-)
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#30
Lech napisał(a):.Jak nie na całą wyprawę to na jej część się piszę
Fajnie Lechu ;-) ,przyda się kolejny rowerowy rutyniarz :-D .
mariobiker napisał(a):Tylko Jureczq ja najczęściej korzystałem z campingów, po za tym mając namiot rozbijasz go praktycznie gdzie Ci się spodoba
Tyż prawda,ale czasem dobre jest wygodne łóżko :-D .
mraugorzata napisał(a):No niestety Wrzucacie takie informacje jak ja już od dawna mam plany wakacyjne
Plany są po to aby je zmieniać :-> .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości