Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawa urlopowa z sakwami 4.07.-17.07.2015.
#1
Obiecałem założyć temat i niniejszym to robię ;-) .Jest kilka osób zainteresowanych urlopowym wyjazdem z sakwami ,w ubiegłorocznym stylu .Ja również się do nich zaliczam :-> .Trzeba od czegoś zacząć ,po pierwsze, trasa po drugie ,termin wyjazdu.Zacznijmy od trasy ,proponuję trasę o której już rozmawialiśmy,czyli Szlakiem Latarni Morskich plus małe co nieco :mrgreen::
Świnoujście-Hel-Gołdap-Suwałki-Białystok-Lublin.Piewsze pomiary wykazują dystans 1200 km,w czasie 12-14 dni :?:
Tu pierwsza uwaga logistyczna,prawdopodobnie nad morzem są problemy z noclegiem na jedną noc,konieczne jest więc zaopatrzenie się w namioty jednoosobowe.Ceny w sklepach internetowych zaczynają się od 100zł.
Termin,nie mam żadnych danych na temat tegorocznej pielgrzymki.Ubiegłoroczna odbyła się w dniach 19-23.07.2014.Aby uniknąć kolizji terminów proponuję :1.07-14.07.2015.
Sprawdzałem połączenia PKP Lublin-Świnoujście ,jest jedno bezpośrednie [ Intercity] i kilka z przesiadkami,jedną lub dwoma.
Osoby zainteresowane wyjazdem proszę o ewentualne inne propozycje trasy i terminu wyjazdu.Jak również wszelkie inne uwagi.Dobrze by było również znać liczbę ewentualnych podróżników :-D ,dlatego ujawniajmy się :-> .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#2
JuraS napisał(a):konieczne jest więc zaopatrzenie się w namioty jednoosobowe.
Ale dlaczego namioty mają być jednoosobowe? :-P
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#3
damian.s napisał(a):Ale dlaczego namioty mają być jednoosobowe?
Bo są najlżejsze,najtańsze i zajmują najmniej miejsca :-P .Spać w nich mogą dwie osoby albo ile kto chce :-> .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#4
Od 4 do 19 lipca mam zaklepany urlop - teraz tylko go wypełnić :mrgreen: (raczej całych dwóch tygodni na rowerowanie nie dostanę - rodzinka chce mnie trochę mieć przy sobie :-P )
Wypad z namiotami - jak najbardziej (taka podróż za jeden uśmiech)
Latarnie Morskie - również pasuje.
Przyglądałem się już wcześniej jak mógłby wyglądać nasz transfer na start do Świnoujścia bo pociąg zabierze max 5 rowerów. Zostaje albo zorganizować jakiegoś busa z przyczepą albo podzielić się na 2 - 3 grupki i dotrzeć do Świnoujścia na raty :-P
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#5
Yanq napisał(a):Przyglądałem się już wcześniej jak mógłby wyglądać nasz transfer na start do Świnoujścia bo pociąg zabierze max 5 rowerów. Zostaje albo zorganizować jakiegoś busa z przyczepą albo podzielić się na 2 - 3 grupki i dotrzeć do Świnoujścia na raty
Spodziewasz sie aż tak dużego peletonu Yanq :-> :?:
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#6
Weźmiecie mnie ze sobą?
"Trzeba pedałować, żeby się utrzymać w siodełku, ale my jedziemy coraz szybciej, rozpędzeni pedałujemy ponad potrzeby, tracąc w rezultacie całą przyjemność jazdy."
Odpowiedz
#7
tkt napisał(a):Weźmiecie mnie ze sobą?

No jak nie jak tak :mrgreen: .Witaj w klubie Tomku ;-) .
Pozdrawiam,
Jurek
Odpowiedz
#8
Ja mam urlop już dożywotni,także nie muszę się martwić o wolne dni.
Ponieważ zachodnie wybrzeże znam aż do Gdańska,to interesuje mnie tylko odcinek Gołdap - Białystok i tam mam chęć pokręcić się w koło wielkich jezior.
Ale będę śledził rozwijający się temat i może pojawią się nowe trasy i regiony naszego kraju, co może zmienić moją decyzje o wielkich jeziorach.
Odpowiedz
#9
Chęć udziału w takiej wyprawie składałem już wczesniej, teraz wpisuję się na listę. Zawsze byłem zwolennikiem eliminacji /jeśli to tylko możliwe/ lub choćby minimalizacji przejazdów liniami kolejowymi. Propozycja : może byliby chętni część trasy z Lublina przejechać na rowerach, np 2 lub 3 dni ?.Dalszy odcinek trasy koleją lub, co było by wygodniejsze busem. Termin 1-14.07.2015 moim zdaniem może być kolizyjny z pielgrzymką. Bezpieczniejszy byłby z pewnością nieco wcześniejszy. Noclegi - może wystarczyło by wziąć ze sobą tylko karimaty i śpiwory, wówczas znalezienie noclegu staje się mniej kłopotliwe i łatwiejsze.
Odpowiedz
#10
Janusz M napisał(a):Zawsze byłem zwolennikiem eliminacji /jeśli to tylko możliwe/ lub choćby minimalizacji przejazdów liniami kolejowymi.
+1
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości