Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota na rowerze - ZACZĘLIŚMY :)
#1
Jak w tytule. :-D Wczoraj odbyło się drugie spotkanie chociaż ja traktuję je jako pierwsze. Nie dlatego, że nie mogłem uczestniczyć w nim miesiąc temu, ale przede wszystkim dlatego, że ustaliliśmy sobie sporo szczegółów co do sposobów działania i czego oczekujemy od tej formy realizacji naszej pasji życiowej (u jednych mniejszej, u drugich większej ;-) )
Przede wszystkim zgodziliśmy się, że nie chcemy oddzielać naszego bycia chrześcijaninem od tego co robimy w życiu, a więc także od takiej formy rozrywki jaką jest jazda na rowerze. Naturalnym więc dla nas będzie, że jeżeli podczas wyjazdu rowerowego, a będzie taka możliwość, to zatrzymamy się np. na Anioł Pański czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jeżeli będzie to niedziela, a wyjazd będzie planowany całodniowo to w programie tego wyjazdu na pewno uwzględnimy zatrzymanie się na Mszę św. Pojawił się nawet pomysł, że można czasem wziąć Pismo św, aby w jakichś pięknych okolicznościach przyrody spotkać się ze Słowem Bożym.
Nie będziemy bać się może czasem trudnych rozmów na tematy społeczno-polityczne, ale zawsze w odniesieniu do systemu wartości, który wyznajemy i do którego nie chcemy wstydzić się przyznawać. Oczywiście nie będzie to stanowiło clou naszych wyjazdów. Bo na tych wyjazdach rowerowych chcemy cieszyć się możliwością wspólnej drogi, odkrywaniem ciekawych miejsc, podejmowaniem trudnych wyzwań, itd., itd. Wszystkim tym co stanowi o dobrym wyjeździe rowerowym.
Oprócz wyjazdów rowerowych będziemy spotykać się raz w miesiącu na Mszy św po której będzie spotkanie formacyjno-towarzyskie. Formacyjne, tzn w oparciu o Słowo Boże, które będziemy rozważać, medytować wg wcześniej przygotowanych wprowadzeń. I tym będziemy dzielić się. W części towarzyskiej przy kawie czy herbacie będziemy snuć plany wyjazdów i takie tam zwykłe pogaduchy z życia.
Wyjazdy przez nas organizowane zawsze będą miały formułę otwartą. ( Pierwsze planujemy w najbliższą sobotę, ale o tym później w innym dziale). Co do spotkań formacyjnych, na tym etapie są one jeszcze otwarte. Ale ponieważ obejmują one dzielenie się własnym życiem to być może w którymś momencie będą one zamknięte. Chodzi o wzajemną akceptację, zaufanie, które buduje się we wspólnocie.
Serdecznie zapraszam wszystkich, dla których bliska jest taka formuła spotykania się, jeżdżenia.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#2
Byłem, było bardzo miło myślę że z każdym spotkaniem będzie Nas więcej

Zapraszamy
WSPÓLNOTA NA ROWERZE
Odpowiedz
#3
Cieszę się Jurku, że Ci się udało, że osiągnąłeś jeden z wielu swoich celów. Życzę samych sukcesów w tej nowej inicjatywie.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#4
Piękna inicjatywa do której się dołączam. W dzisiaj w czasach pomylenia pojęć i wartości trudno być trzeźwym duchowo, a będąc w takiej Wspólnocie myślę, że będzie łatwiej. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#5
Byłem, dziekuję Wam wszystkim, i do następnego razu!!! Smile
Krzysiek (Mixtur)
______________________
WSPÓLNOTA NA ROWERZE
Odpowiedz
#6
Byłam, byłam i herbatkę w dobrym towarzystwie piłam :-> Fajna inicjatywa. Jestem na TAK :-) Dzięki wszystkim za spotkanie! :-D
Wspólnota na rowerze
Odpowiedz
#7
No tak. Tylko na własne hmmm... gapiostwo(?), lenistwo(?) zrzucić mogę, że nie wiedziałem o niedzielnym spotkaniu. Mógłbym prosić w przyszłości informację o terminach? Może być "po linii prywatnej". Wprawdzie nie mogę obiecać regularnego udziału, ale liczę na wyrozumiałość...

Cytat:Wyjazdy przez nas organizowane zawsze będą miały formułę otwartą. ( Pierwsze planujemy w najbliższą sobotę, ale o tym później w innym dziale).

Ech - gdybym nie nakręcił wcześniej tego turlania: http://rowerowyparczew.pl/

Z chęcią bym się przyłączył - a tak jako pomysłodawcy nie uchodzi mi się wycofywać...
Grywam w szachy - czasem lepiej częściej gorzej. Robię zdjęcia - czasem lepsze częściej gorsze.
Odpowiedz
#8
nietutejszy napisał(a):No tak. Tylko na własne hmmm... gapiostwo(?), lenistwo(?) zrzucić mogę, że nie wiedziałem o niedzielnym spotkaniu. Mógłbym prosić w przyszłości informację o terminach? Może być "po linii prywatnej". Wprawdzie nie mogę obiecać regularnego udziału, ale liczę na wyrozumiałość...
Napisz mi na priv kontakt (email do siebie)
Jeżeli chodzi o wyjazdy to nie ma znaczenia jaka będzie regularność udziału. Co do spotkań formacyjno-towarzyskich na pewnym etapie trzeba będzie się jakoś zdeklarować - "tak chcę w tym uczestniczyć". Nie da się budować wspólnoty na zasadzie "wpadnę kiedy będę miał ochotę czy czas" :-? :->
Wstępnie kolejne spotkanie ustaliliśmy na 19 kwietnia. Póki co (i chyba tak zostanie) miejsce spotkań to kościół pw. Maksymiliana Kolbego po mszy św o godz. 18.00. I mała uwaga. Jeżeli już wyjdziemy z kościoła to dobrze jest rozejrzeć się (obejść) bo okazało się, że ostatnio były jeszcze dwie osoby,ale stały przy bocznym wejściu i się nie doczekały Undecided
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#9
Ma być ładna pogoda! Wyjazd nasz wypali :-) czy już w innym dziale jest jakieś info? słaba jestem w szukaniu (co widać po ilości postów :-> )
Wspólnota na rowerze
Odpowiedz
#10
Lipello napisał(a):Ma być ładna pogoda! Wyjazd nasz wypali :-) czy już w innym dziale jest jakieś info? słaba jestem w szukaniu (co widać po ilości postów :-> )
No właśnie z tą pogodą to różnie może być. :-?
Jeszcze nie zakładałem tematu, ale będzie w tym dziale cyklu wycieczek codziennych.
http://forum.rowerowylublin.org/viewforum.php?f=14
Tak jak rozmawialiśmy, wstępnie możemy planować sobie wyjazd na godz. 10.
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości