Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unibike Emotion alternatywa
#1
Witam.
Poszukuję roweru dla mojej pociechy, po wielu przymiarkach spodobał jej się rower jak w temacie http://www.unibike.pl/emotionldseq.php
Co o tym myślicie, a może ma ktoś jakieś doświadczenia z rowerami dla młodzieży.
Zastanawiam się czy warto inwestować w coś lepszego dla dziesięcioletniej dziewczynki, czy może kupić jej coś na przeżycie dwóch trzech lat i wtedy zainwestować w lepszy sprzęt.
Odpowiedz
#2
Ta cena to chyba żart. Za takie pieniądze znajdą się lepsze rowery.
Odpowiedz
#3
paweł1000 napisał(a):Ta cena to chyba żart. Za takie pieniądze znajdą się lepsze rowery.
+1
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#4
No własnie tez nie bardzo rozumiem tą cenę, dlatego pytam o jakiś zamiennik.
Grzesiu KTM fajny, ale mi córkę zdejmą z roweru.
Odpowiedz
#5
Dlaczego cena jest śmieszna, śmiesznie niska?
Grzesiu to teraz poproszę o rower złożony na lepszych komponentach niż ten Unibike w takiej cenie, oczywiście z kolekcji 2015? No proszę wrzuć linka to z chęcią porównam rowerySmile
Odpowiedz
#6
Jako że ja jako pierwszy pozwoliłem sobie delikatnie skrytykować cenę to wyjaśniam:

nie było mowy że rower ma być z rocznika 2015 to po pierwsze, co do stwierdzenia że nie ma rowerów w tej cenie z takimi podzespołami, to niżej podam kilka przykładowych nazw rowerów tańszych, niektóre sporo tańsze, tak że jeżeli mają jakiś gorszy podzespół to nie jest to tak tańszy podzespół, aby była podstawa wydania kilku stówek więcej za np klamkomanetki.


- Giant Enchant 2 2014 (jak komuś zależy na roczniku to jest i z 2015 roku droższy o 250 zł.ale i tak tańszy niż ten Unibike)
- Romet Jolene
- Merida Juliet 6. 5-V Lady 26
- Merida Juliet 6. 10-V Lady 26
- Rower Kellys Vanity 20 Sunset 2014
przykładowy link http://brendo.pl/oferta/5301c8e72da47c2 ... 2f9f1.html
- Kellys VANITY 20 AQUA
- Kross LEA F1
- Kross LEA F2

nie chce mi się dłużej szukać (w międzyczasie oglądam mecz hokejowy), te przedstawione przeze mnie rowery, wybrałem na szybko i możliwe że niedokładnie, na pewno znajdą się ciekawsze oferty, nawet w Lubelskich sklepach, praktycznie jaką bym markę nie wklepał w google to praktycznie wszystkie marki wypadają lepiej od tego Unibike, jak nie pod względem lepszej marki, to pod względem sporo niższej ceny, co do ceny podanych przeze mnie rowerów to przypomnę że każdy jest tańszy od tego Unibike.

Oczywiście wybór należy do kupującego, na pewno nie do mnie, ja tego Unibike bym nie kupił na pewno, ale jak komuś pasuje i chce go kupić, to ja nie mam nic przeciwko temu, może nawet kupić dwa, co mi tam.
Odpowiedz
#7
KamilBB napisał(a):Grzesiu to teraz poproszę o rower złożony na lepszych komponentach niż ten Unibike
Jak komponenty przyczepisz do beznadziejnej ramy to dalej masz niewygodnego i ciężkiego parcha, a nie fajny i nowoczesny rower Smile
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz
#8
KermitOZ napisał(a):Jak komponenty przyczepisz do beznadziejnej ramy to dalej masz niewygodnego i ciężkiego parcha, a nie fajny i nowoczesny rower Smile

Kamil, jak masz ramę bez napisu Specialized lub S-Works, to masz niewygodnego i ciężkiego parcha. :lol:
Odpowiedz
#9
Kermit robisz się żałosny ze swoimi komentarzami chwalącymi jedyną słuszną markę. Jakoś nie potrafisz wkleić linka z lepszym osprzętem niż ten rower, czekam dalej. Maiłem wstrzymać się z takim komentarzem, ale już nie wytrzymam: przyjedź tym swoim zajebistym specem w sobotę do Puław to pokażę Ci miejsce w szeregu na moim Rock Machine(że rower sam nie jedzie, tylko musi być kolarz)Tongue

Porównywanie modeli 2014 i 2015 nie ma żadnego sensu ponieważ w między czasie była duża podwyżka cen. Jakbym wrzucił model Unibika z 2014(a tych rowerów nie ma w sklepach ponieważ bardzo dobrze się sprzedają i nie stoją w magazynach jak Spece, Krossy i tym podobne, ludzie doceniają tą markę za robienie solidnych rowerów w dobrej cenie w których nie ma niskiej jakości komponentów) to nie byłoby co porównywać.

Paweł1000 każdy z pokazanych rowerów jest złożony na możliwie najniższym osprzęcie z grupy Shimano czyli Tourney, reszta komponentów jest najniższej jakości jak w rowerach marketowych i nie powinien kosztować więcej niż 1000zł, tam płacimy tylko za markę. Unibike jest na komponentach Alivio, Acera, łącznie z piastami,hamulcami,ma kasetę, błotniki SKS, alumniowy bagażnik pod sakwę, regulowany mostek, amortyzowaną sztycę dobrej jakości. Unibike to wogóle inny typ roweru tzw. Comfort, a nie typowy rower górski. Te dodatki co wymieniłem kosztują. Jak już chcemy porównywać z tymi rowerami to trzeba byłoby porównać z modelem Move z rocznika 2014 który wtedy kosztowal 1299zł.:
http://www.unibike.pl/move.php
W chwili obecnej taki rower kosztuje 1439zł.
Nadal ten model jest lata świetlne przed tymi wszystkimi co podałeś.

Zapamiętajcie sobie, że w takiej półce cenowej nie liczy się firma roweru, tylko na jakich częściach został on złożony, to będzie decydować o jakości jazdy, zmiany biegów, trwałości, hamowaniu. Każda rama w tej półce cenowej jest bardzo podobna jakościowo.
Odpowiedz
#10
Sęk w tym, że nie do końca jest złożony z komponentów Alivio/Acera.
Przeczytaj specyfikację raz jeszcze to zobaczyrz, kaseta nie jest Alivio (w ogóle tam nie ma kasety, więc nie wiem o czym piszesz), manetki są Altusa (ale są ok. i jak by nie było są to manetki, więc tu +), korba też nie jest Alivio, piasty nawet nie są Shimano (to wcale nie jest odpowiednik Alivio, tak jak np. twierdzą w sklepie na Placu Zamkowym – rozbierałem i jestem tego pewien).
Odnośnie tego drugiego Unibike to moim zdaniem ten MOVE jest fajniejszy, ten jako jedyny ma kasetę, jeszcze na plus: jest tańszy i lżejszy, hamulce Alivio, piasty Shimano.
Możliwie najniższym osprzętem Shimano jest SIS a nie Tourney.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości