Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką kasetę i łańcuch kupić?
#1
Potrzebuję pomocy przy wyborze kasety 8-mio rzędowa i łańcucha.
Obecnie posiadam kasetę Shimano CS-HG41-8 aw

I mam taki problem, że na 6-tym tylnym biegu bardzo przeskakuje mi łańcuch przy przyspieszaniu, a kaseta i łańcuch ma już za sobą 3tys km. A właśnie na tym 6-tym biegu często jeżdżę.

Musze zakupić kasetę i łańcuch z dobrym stosunkiem ceny do jakości.


Doradźcie mi jaki komplet kupić z tej oferty allegro:
http://allegro.pl/kasety-lancuchy-wolno ... ami-251516
Odpowiedz
#2
Ja mam kaseta shimano CS-HG51 a łańcuch sram PC 850 w ilości 3szt. co jakiś czas zmieniany. co do kasety to tak po prostu wyszło.... ;-) , ale jeśli chodzi o łańcuchy to sram dlatego że ma spinki , model 830 w moim odczuciu dużo szybciej sie rozciąga ( jeżdziłem i przetestowałem) , model 850 i 870 wewdług mnie jeśli chodzi o trwałość identyczne ( jeżdziłem i przetestowałem) i dlatego teraz jeżdzę tylko na 850 .
Odpowiedz
#3
Ja również polecę łańcuch SRAMa (w moim przypadku akurat 870)- w porównaniu do SHIMANO który miałem wcześniej choć nie pamiętam modelu wytrzymuje dużo dłużej i w dodatku ładniej wygląda. Kasety na razie nie zmieniałem - też jeżdżę na trzy łańcuchy i nie było takiej potrzeby.
Z drugiej strony jeśli zębatka wytrzymała Ci tylko 3 tys to musisz strasznie cisnąć i ciągle na tym jednym biegu...
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#4
Mam jeszcze problem z wyborem kasety

Obecnie mam 11-32, z taką kaseta kupiłem rower.
Z jedynki, dwójki prawie w ogóle nie korzystam, jakiś strasznych wzniesień nie pokonuje.

Mam do wyboru trzy zakresy

11-13-15-18-21-24-28-32

11-13-15-17-20-23-26-30

11-13-15-17-19-21-24-28

Jaki będzie najlepszy?
Odpowiedz
#5
Kasete i łańcuch jak już masz zmieniać, to tylko na SRAMa ;-) i tu niestety odeślę Cię do Metrobikes lub do Allegro.
Odpowiedz
#6
marcin9913, zakres kasety to już według Twoich upodobań i stylu jazdy... nie ma lepszej i gorszej...

W kasecie 11-32 będziesz miał lżejsze biegi w górnym zakresie kasety, a w 11-28 płynniejsze przełożenia.

Jeśli w obecnej kasecie nie korzystasz z największych zębatek to lepszym wyborem będzie 11-28
Odpowiedz
#7
Co do przełożenia , to jest to już indywidualna predyspozycja , ja ci powiem że przy kołach 26cali , ja mam kasetę 11-28 ,a z przodu zębatki 22-32-44 . Rower górki ma się poruszać w trudnym terenie , mi natomiast brakuję miękkiego przełożenia , natomiast najtwardszego przełożenia w zasadzie nie używam…….
Odpowiedz
#8
Hej, drobna rada:

Jak zmienisz to:

marcin9913 napisał(a):A właśnie na tym 6-tym biegu często jeżdżę.

W to:

piotr73 napisał(a):natomiast najtwardszego przełożenia w zasadzie nie używam…….

To unikniesz tego:

marcin9913 napisał(a):I mam taki problem, że na 6-tym tylnym biegu bardzo przeskakuje mi łańcuch przy przyspieszaniu, a kaseta i łańcuch ma już za sobą 3tys km.

3 tysiące km na łańcuch to może być w trudnym terenie - dużo, w sam raz - w takim jak u nas w okolicach i mało jeżeli poruszamy się w ruchu drogowym. Natomiast jeżeli kaseta jest do wymiany po takim dystansie to niechybny znak, że pora na naukę jazdy Idea
Jest super a będzie jeszcze lepiej!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości