Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjecie Drogi Mlecznej
#1
Witam
Temat nie do końca w to miejsce na forum lecz tu mi najbardziej pasuje 
Otóż planuję popełnić takie oto zdjęcie

Fot.
Oraz jak się uda to takie

Perseidy
Jakby ktoś był chętny to zapraszam na taką nocną ustawkę w okolicy Zwierzyńca plener dokładnie przy drodze Tereszpol – Szozdy pod starym mostem.
Ustawka może się odbyć (i to jest warunek konieczny) tylko przy niemalże bezchmurnym niebie dlatego podaję kilka dat wyjazdów związanych z fazami księżyca. Po prostu będziemy się wybierać do skutku.
13 czerwiec 2015 - niestety pierwszy termin mi odpada ze względów zdrowotnych.
18 lipiec 2015 - ze względu na pogodę termin odpada Sad
15 sierpień 2015 - planowany wyjazd proszę o wpisywanie się na liste
12 wrzesień 2015
Terminy sierpniowy i wrześniowy są ze względu na fazę księżyca najbardziej optymalne ale nie będę ryzykował pogody (w 2014 mi nie wyszedł wyjazd) najwyżej wybierzemy się dwa razy 
Plan wyjazdu jest następujący:
Wyjazd z Lublina PKP o godzinie 18:02 do Zawady 19:56 następnie rowerami na miejsce docelowe ok. 30 km
PKP zmieniło rozkłady najprawdopodobniej będzie wyjazd przed 18 i bezpośredni do Tereszpola szczegóły podam w późnieszym terminie
Od ok. 22 zaczynamy przygodę z fotografią i bawimy się nią aż nam się znudzi w miedzy czasie robimy jakiegoś grila itp. Pijemy kawę czy co kto tam chce.
Po sesji zdjęciowej wsiadamy na rumaki i mkniemy na Lublin przez Lipowiec Gorajec Radecznicę Turobin Wysokie Bychawę
Minimalne wymagania sprzętowe (oczywiście jak ktoś chce tylko przyjechać jako osoba towarzysząca to również zapraszam) :
Aparat z możliwie jasnym obiektywem z dowolnie regulowaną przesłoną; dużą czułością ISO (lub z dobrym filmem) oraz dowolnie regulowanym czasem ekspozycji; do tego statyw; latarka; pilot do aparatu; bardzo duża karta pamięci (jak się wybieram na burze to spokojnie leci mi 4-5GB a to w gruncie rzeczy podobne zdjęcia); zapasowe baterie do aparatu.
Jak już wyżej wspomniałem mogę zorganizować grill tylko trzeba by w pobliskim sklepie zakupić kiełbaski itp.
Jak by ktoś był chętny proszę pisać.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ja chcę! :mrgreen: Sprzęt mam albo coś ogarnę od znajomych, bo z ISO w D80 jest cienko. Nie mogę się doczekać! :mrgreen: PS Zastanawiam się tylko, czy z powrotem masz zamiar bardzo cisnąć, bo mój Canyon to żadna wyścigówka. ;-)
Odpowiedz
#3
Witam
Sprzęt foto widzę mamy podobny ale może damy radę muszę sobie załatwić tylko jaśniejszy obiektyw do Nikona
co do powrotu to musimy wracać zwartą grupą bo to jednak będzie noc a wiec mogą się trafić pijani Tubylcy Psy koty itp. tak więc sądzę że średnia przejazdowa wyjdzie ok 18km/h ale oczywiście dopasujemy się do najwolniejszego. Ponadto na powrót mamy całą niedzielę.
Pozdrawiam
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#4
Z użytecznych obiektywów mam Nikkora 35 1.8 i Tamrona 17-50 2.8, mówię użytecznych, bo Nikkora 70-300 4-5.6 to z całą pewnością nie ma co brać :-P
Odpowiedz
#5
fajne obiektywy ale 300 raczej nie bierz no chyba że chcesz podźwigać Smile
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#6
Kusicie z tym wyjazdem, statyw mam, aparata też, nawet obiektyw się znajdzie, pilocik przydałoby się dokupić.... tylko ten powrót .... zastanawiam się intensywnie Smile
STRAVA
Uczłowieczanie poprzez rowerowanie!
Odpowiedz
#7
Pilocik do nikona mam z chęcią pożyczę ponadto przy burzach dość długo radziłem sobie za pomocą samowyzwalacza
Powrót hmmmm jak dla mnie to jedna z większych atrakcji wyjazdu. ostatnio zakochałem się w nocnej jeździe
Tak więc zapraszam
Odpowiedz
#8
Jeszcze sporo czasu ale nie wykluczam, że też się z Wami wybiorę
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#9
Ja to chyba cały sprzęt mam:
- aparat (w telefonie)
- statyw (siodełko roweru)
- obiektyw (lornetka przyłożona do telefonu)
Wystarczy ?
Aha, rzecz najważniejsza - mam rower !
makary przypomnij się bliżej wyjazdu, może z tego będzie większy, zorganizowany wyjazd, jestem za !
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#10
makary napisał(a):plener dokładnie przy drodze Tereszpol – Szozdy pod starym mostem

makary napisał(a):mogę zorganizować grill

Ale mam nadzieję, że w "Walentynki" to nie Ty robiłeś grilla pod Mostem Łazienkowskim? :mrgreen:
A tak poważnie to znasz to miejsce i żadne sztuczne światła nie będą przeszkadzały?
Co do podanych terminów to najlepszy jest sierpień (trzeba tylko pamiętać, że to święto).
Wcześniejszy zachód słońca w porównaniu z czerwcem i lipcem (dla Lublina ok. 19:54).
No i Perseidy... największe natężenie będzie w okresie 12-14 sierpnia.
Pogody tylko nie da się przewidzieć.
Planowaliśmy już kiedyś Perseidy z grillem trochę bliżej Lublina i niestety była wtedy porządna ulewa.
Darek  -  Easy Rider 
DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE  Smile 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości