Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjecie Drogi Mlecznej
#11
Cytat:Ale mam nadzieję, że w "Walentynki" to nie Ty robiłeś grilla pod Mostem Łazienkowskim? :mrgreen:
nigdy nie robiłem grilla w Warszawie
Co do sztucznego oświetlenia to plener oddalony jest o jakieś 1-1.5km od Wsi Tereszpol Zaorenda na sporym wzniesieniu i w odległości 0,5km od wsi Szozdy która znajduje się za szczytem wzniesienia. Kilka lat temu jak tam chodziłem wieś Tereszpol była ledwo widoczna a Szozdy były całkiem niewidoczne
Ponadto za czasów gdy tam często bywałem to o 11 wygaszano światła uliczne w Tereszpolu (sądzę że w Szozdach również) i wówczas najbliższe źródła światła to 7km Zwierzyniec 15km Biłgoraj 15km Józefów (sprawdziłem na stronie gminy w 2011 jeszcze tak było)
dokładna lokalizacja poniżej
Most nad torami


Wiem że sierpniowy termin jest najbardziej optymalny ale w tym roku się zawziąłem i nie będę ryzykował pogody Tongue

Rado w biedronce za 60zł widziałem teleobiektywy do smartwonów tak więc jeszcze szczegółowe zbliżenia gwiazd wyjdą Smile a tak na poważnie im nas więcej tym lepiej Smile

Pozdrawiam i zapraszam
Makary
Odpowiedz
#12
Rozmawiałem z mieszkańcami Tereszpola i potwierdzili że latarnie uliczne wygaszane są o godzinie 11:00 tak więc spokojnie będzie można fotografować :mrgreen:
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#13
Witam
Jako że pogoda zapowiada się wyśmienicie a termin jak to stwierdził Darist jest najbardziej odpowiedni to odnawiam temat
Plan jest taki 16:34 pociągiem z Lublina do Zawady (niech ktoś mi tylko wyjaśni co w rozkładzie kolejowym znaczy "możliwe utrudnienia w przewozie rowerów") następnie na kołach do Tereszpola jakieś 30 km
w godzinach 22-24 sesja zdjęciowa i powrót na kołach do Lublina.

co do techniki fotografowania to polecam stronę
Niebo za oknem

Co do sprzętu to poza fotograficznym przypominam o oświetleniu odblaskach itp
Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do wpisywania się na listę
Pozdrawiam,
Odpowiedz
#14
makary napisał(a):(niech ktoś mi tylko wyjaśni co w rozkładzie kolejowym znaczy "możliwe utrudnienia w przewozie rowerów")
Na tej trasie kursuje szynobus i jeśli jest więcej rowerów niż wieszaków wtedy są możliwe utrudnienia. Nie przejmuj się tym, nie raz przewoziliśmy w szynobusach po kilkanaście rowerów.
"Wolę być samotnym wilkiem, niż płaszczącym się psem." George Orwell
Odpowiedz
#15
Postaram się być, ale chciałbym dotrzeć na miejsce o dwóch kołach. Gdybyś mógł podać współrzędne tego mostu, byłoby łatwiej mi tam trafić. Swoją pierwszą lustrzankę popełniłem byłem tydzień temu i jestem na etapie szukania otworu, przez który należy patrzeć - mam nadzieję, że profesjonaliści będą wyrozumiali...
EDIT: Właśnie zauważyłem, że podałeś link do zdjęcia mostu z lotu ptaka. Powinno wystarczyć. Ewentualnie dopytam na trasie tego ptaka.
Odpowiedz
#16
witam
lokalizacja celu podróży
Most nad torami

Z tym że z Lublina z Czubów z ulicy Herbowej do tego miejsca jest 112km tak więc ful bike wyjdzie ok 220km - uwzględniając pewne skróty o których jeszcze nie wiedziałem mierząc trasę. Ja planuje trasę ok 120 - 130 km do Prawiednik do Lublina dodatkowo jakieś 15km

pozwoliłem sobie wyrysować
Trasę dojazdu z Zawady
Trasę powrotną
Wychodzi ok 140km


a co do sprzętu to z chęcią coś pomogę o ile będę potrafił bo sam jestem totalnym amatorem Smile. a tak w ogóle to jakie lustereczko nabyłeś ??
Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
Mój aparat to D5200 z zestawowym Nikkorem 18-105 mm, f/3.5-5.6. Nie wiesz może, gdzie można dostać pilota zdalnego wyzwalania? Interesuje mnie zamiennik rodem z ChRLD, a nie oryginał. Pełno tego na Allegro, ale czasu na kupno w ten sposób nie ma. Dystans w obie strony nie jest jakiś ogromny i jedynie pogoda może namieszać. A jazda nocą to będzie kupa zabawy, szczególnie w lesie.
Odpowiedz
#18
wiesz pożycze Ci pilota ja mam zamiennik ML-L3 który powinien obsłużyć i Twój model. A nocą jeździ się super ale na przełaj przez las nie planuję się wyrywać.
Pozdrawiam
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#19
chirality napisał(a):Postaram się być, ale chciałbym dotrzeć na miejsce o dwóch kołach. Gdybyś mógł podać współrzędne tego mostu, byłoby łatwiej mi tam trafić. Swoją pierwszą lustrzankę popełniłem byłem tydzień temu i jestem na etapie szukania otworu, przez który należy patrzeć - mam nadzieję, że profesjonaliści będą wyrozumiali...
EDIT: Właśnie zauważyłem, że podałeś link do zdjęcia mostu z lotu ptaka. Powinno wystarczyć. Ewentualnie dopytam na trasie tego ptaka.

szosa czy mtb? w przypadku szosy rozważyłbym bardzo poważnie wspólny wyjazd Big Grin
Odpowiedz
#20
Zapraszam wszystkich ale od razu zastrzegam że nie będziemy szaleć z prędkością. Ja jeżdżę rekreacyjnie i w tak długich trasach dość spokojnie

Pozdrawiam Marcin
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości