Hiyo   06-10-2009, 20:46
#1
Jak przeciwdziałać odmrożeniom nosa i policzków? Bo kominiarka lub bandanka na twarz nie jest za dobra, para osadzająca się na tkaninie potęguje chłód. Macie jakieś sposoby?
KermitOZ   06-10-2009, 21:03
#2
Myślę, że krem nivea na twarz powinien załatwić sprawę. Jeździłem całą zimę w ub roku i jak były temp. na minusie to zdarzało mi się smarować, ale to w skrajnych przypadkach.

Ewentualnie zastanów się nad kominiarką, ale raczej bez membrany, bo się ugotujesz.

pOZBig Grinrower
Grzesiek

GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
marcin0604   06-10-2009, 21:48
#3
Neutrogena- pomadka ochronna. I na nos i na usta i na policzki (jeśli już jest bardzo zimno). Neutrogena jest tłusta (czyli taka jak trzeba by efektywnie chronic skórę przed mrozem) ale jednocześnie nie zbyt tłusta by to mogło przeszkadzac. Od kilku zim testuję różne pomadki i kremy i tę opcję uważam za optymalną (przynajmniej dla mnie).
Nivea zawiera wodę więc moim zdaniem nie nadaje się jako ochrona cery przed chłodem.
michalbrodowski   06-10-2009, 22:04
#4
Co do wody Marcin ma rację, żadnych kremów z wodą nie należy stosować!!!

Trzeba po prostu tłusty krem. Pójść do sklepu kupić zimowy krem i tyle, smarować buźkę i cieszyć się z przyjemnej jazdy Big Grin

Ja stosuje zimowy krem AVON, bo moja siostra jest konsultantką Tongue Zamówić komuś? Tongue

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
marcin0604   06-10-2009, 22:08
#5
Michał, ila za taki avon?
mamut77   06-10-2009, 22:26
#6
Bandana na pyszczydle nie jest takim głupim pomysłem, pod warunkiem że zostawia się luz, a nie zawiązuje tak, że odetchnąć nie można (poza tym materiał musi być odpowiedni, przepuszczający powietrze.) :-) . Tyle że nie na cały czas, bo faktycznie skraplająca się para wodna z oddechu może przysporzyć problemów - w skrajnym przypadku można nawet coś sobie odmrozić. Raczej naciąga się bandanę na nos po to, żeby rozgrzać za bardzo zmarzniętą twarz, ewentualnie podczas jakiejś śnieżycy, czy jakiegoś silnego wiatru centralnie w oczy.

No i kremy, byle dobrać odpowiedni.
michalbrodowski   06-10-2009, 22:29
#7
U mnie w domu zawsze taki krem po prostu był, dlatego nie znam ceny Tongue Na razie tych kremów nie ma w sprzedaży, bo jeszcze za wcześnie. Dam znać jak już będą

Wszystkich nas w końcu wytępi forumowe gestapo...
perceive   06-10-2009, 23:05
#8
marcin0604 napisał(a):Neutrogena- pomadka ochronna.

O tak, podpisuję się pod tym zdecydowanie. Neutrogena kremy i sztyfty zimowe- testowałam naprawdę w różnych warunkach, ukojenie dla skóry.

Drink coffee! Do stupid things faster, with more energy!
  
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
Made with by Curves UI.