Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
30.05.2015,godz.8.15, Lukoil Jana Pawła II,
#11
Jurek S napisał(a):Trasa jakoś się rozciągnęła i u mnie dtd wyszło 164,55km.
Ja wiedziałem, że tak będzie :mrgreen: Czy wszyscy mieli śpiworki? :mrgreen: ;-)

Jurek S napisał(a):Most niestety nieprzejezdny i w tym roku nie będzie bo nie ma z drugiej strony drogi :evil:
Przetarg na drogę dojazdową (odcinek długości ok. 1km) po drugiej stronie już został rozstrzygnięty. Nie pamiętam terminów realizacji, ale coś mi się kojarzą jakieś miesiące jesienne.
[Obrazek: button-1421-black.png]
Odpowiedz
#12
damian.s napisał(a):Ja wiedziałem, że tak będzie :mrgreen: Czy wszyscy mieli śpiworki? :mrgreen: ;-)
Jeszcze parę kilometrów a trzeba by się zacząć za nimi oglądać :mrgreen:

I zdjęcia
https://plus.google.com/photos/10397278 ... 0327257985
Gdybyś nie miał z kim pojeździć
www.forum.krmaksimum.pl
Odpowiedz
#13
Jurek S napisał(a):Dzisiaj było na bogato ...

Po zdjęciach rzeczywiście widać że było na bogato, żałuję że mnie tam nie było, Cry mimo dobrych chęci nie wyrobiłem się na tą godzinę, :-| żal też że ominęła mnie taka inscenizacja historyczna, Cry bo jeszcze na takiej nigdy nie byłem a chciałbym coś takiego zobaczyć. Mam nadzieję że może jeszcze co takiego się trafi to postaram się pojechać. :->
Krzysztof
Odpowiedz
#14
Trasa mnie porządnie wymęczyła, ale i zauroczyła. Ponieważ zabytków i miejsc niezwykłych było po drodze multum, a czasu na ich obejrzenie nie za wiele postanowiłam trochę poszperać po powrocie i jedna rzecz bardzo mnie zaniepokoiła. Cel naszej wędrówki - most w Kamieniu. Wystarczy poczytać o jego historii. Między Kamieniem a Solcem od dawna istniała przeprawa przez Wisłę. W XIX wieku obsługiwały ją łodzie oraz prom. Przed I wojną zbudowano tu drewniany most, ale w 1914 r. został spalony przez Rosjan. Odbudowę mostu rozpoczęto w 1939 r. ale wycofujące się wojsko polskie wysadziło go w powietrze w połowie września 1939r. Do dziś w tradycji mieszkańców Piotrawina utrzymuje się przekonanie, że rozpoczęcie budowy kolejnego mostu zwiastuje wybuch wojny i trudno się im dziwić bo daty zniszczenia poprzednich mostów mrocznie się kojarzą. W takiej sytuacji to może i dobrze, że budowa się ślimaczy i prace na moście wciąż trwają...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości