Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazaro Integral v3 2015 - kupno
#11
Chyba nie ten widziales.
Osprzet alivio/acera
Waga 13,5 kg

Nie wiem kolego czy jezdziles na 29 kolach, alejest spora roznica miedzy 26. Jest na nim lzej jezdzic przez co staje sie bardziej uniwersalny, podobnie do crossa. Ale to decyzja kolegi Wink
Odpowiedz
#12
Ale nie polecamy roweru z kołami 26, tylko crossa z kołami 28.
Nie wiem kolego czy jeździłeś szosą na kołach 28, jest spora różnica między mtb 29 :mrgreen: A jak do szosy założy się oponki 28mm to i do lasu wjedzie Smile

Zapodaj link do tego mtb. Za cenę o której piszesz, może nie być to zły wybór. Chętnie popatrzę, może, autor tematu też może być zainteresowany
Odpowiedz
#13
Jezdzilem kolego i crossem na 28 calowych kołach, i na szosie 28", mam przełajówkę na 28", która aktualnie robi roniez za szose oraz mam rower na 29" kolach.
Wiesz czym sie rozni kolo 28" od 29"?
Gruboscia opony, bo obrecz i w jednym i w drugim ma 28". Takze jakby sobie kupil 29. I stwierdzilby ze jednak kolo 29" to nie jest to, to rownie dobrze moze sobie zalozyc opony crossowe i bedzie mial to samo co w rowerze crossowym.
http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-29quot/level-b2
Nie nalezy sugerowac sie cena, bo mozna go za ok. 1400 zl dostac
Odpowiedz
#14
Cytat:Jezdzilem kolego i crossem na 28 calowych kołach, i na szosie 28", mam przełajówkę na 28", która aktualnie robi roniez za szose oraz mam rower na 29" kolach.
Wiesz czym sie rozni kolo 28" od 29"?
Napisałeś wcześniej:
Cytat:Nie wiem kolego czy jezdziles na 29 kolach, alejest spora roznica miedzy 26.
Dlatego Ci odpisałem w podobnym tonie.
Cytat:Nie wiem kolego czy jeździłeś szosą na kołach 28, jest spora różnica między mtb 29 :mrgreen:
Widać podobieństwo ? W każdym razie, według mnie argument nietrafiony. Po co to porównanie do kół 26 ?
Nie rozumiem Twoich argumentów. Jakby ktoś chciał kupić szosę, to byś doradzał przełaja, bo jak się zmieni opony na 23 mm, to wtedy mamy szosę ? Smile
Z tego co piszesz wynika, że według Ciebie "nie ma co brać crossa, bo za tą kasę można mieć mtb". No można, tylko to nie znaczy, że mtb jest lepszy od crossa czy odwrotnie. Po prostu dwa nieco różne rowery.
Przedstawiony przez Ciebie mtb to fajna maszyna, ale jednak nie przewyższa osprzętem czy wagą tego crossa, dlatego jego wyższość tego mtb jest dyskusyjna. Co kto woli.

Napisz gdzie tego mtb można kupić w tej cenie. Może autor tematu skorzysta Smile
Odpowiedz
#15
lubelaczek napisał(a):O ile mi wiadomo, mtb to nie są rowery uniwersalne.
A jednak argument trafiony, bo udowodnilem ci w powyzszych postach, ze moze byc uniwersalny Wink
Moje zdanie jest takie ze wole kupic cos sprawdzonej firmy niz firmy krzak. Co prawda ze moze byc to klepane na jednej linii produkcyjnej na Tajwanie, ale warunki gwarancji sa pewne.
Jezeli autor bedzie zainteresowany to na priv podam mu namiar.
Odpowiedz
#16
Cytat:Moje zdanie jest takie ze wole kupic cos sprawdzonej firmy niz firmy krzak.
A ja po zakupie Lazaro wolę wspierać Polskie firmy niż płacić 300 - 500zł za napis na ramie
Sam mam markowy rower za 1700zł a osprzęt kazał sie tak kiepski że musiałem po dwuch sezonach wymienić całość
A autoryzowany serwis nie potrafił rozpoznać pękniejtej piasty w tylnym kole i od Pana wielkiego serwisana w super autoryzowanym serwisie usłyszałem że mam sie stukaniem w tylnym kole nie przejmować i jeździć aż się coś rozwali!
Dlatego plunołem na gwarancje producenta i naprawy dokonałem sam.
Pozdrawiam
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#17
A wymieniony przeze mnie Kross to jaka firma? Nie Polska? Romet tez robi ponownie calkiem niezle rowery.
Odpowiedz
#18
Szczeże powiedziawszy nie wiedziełam że kross to Polska firma tak więc tak więc zwracam honor
Za markę Kross można kilka złoty więcej zapłacić
Co do Rometa to jeszcze mi złość na niego nie przeszła Tongue
Pozdrawiam
Mój dziadek mawiał, że w szkole najważniejsze są dwa przedmioty - przysposobienie obronne, żeby nauczyć się strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo. A. Pilipuk - Reputacja 
Odpowiedz
#19
Cytat:A jednak argument trafiony, bo udowodnilem ci w powyzszych postach, ze moze byc uniwersalny Wink
Ja za to udowodniłem, że rower szosowy też może być uniwersalny:
Cytat: A jak do szosy założy się oponki 28mm to i do lasu wjedzie Smile
Smile

Mimo wszystko, z tych dwóch "uniwersalnych" w/w rowerów : lazaro i kross, lazaro jest lżejszy i na lepszym osprzęcie (może z wyjątkiem amortyzatora).

Cytat:Moje zdanie jest takie ze wole kupic cos sprawdzonej firmy niz firmy krzak
Bez przesady. Lazaro jest dość popularnym rowerem. To nie jest firma istniejąca od wczoraj. Poza tym, jakie procent części firma kross, czy jakakolwiek inna wytwarza sama ? Może ramę, obręcze, kierownice mają swoje (czytaj - zlecone przez nich jakiejś chińskiej firmie).
Cytat:ale warunki gwarancji sa pewne
Akurat Kross nie błyszczy w wywiązywaniu się z gwarancji.

Cytat:Romet tez robi ponownie calkiem niezle rowery.
Bardzo mnie to cieszy Smile Niech jeszcze tylko zacznie lepiej wypadać cenowo w stosunku do konkurencji.
Odpowiedz
#20
Moze i Lazaro nie istnieje od wczoraj, ale o jej istnieniu dowiedzialem sie z tego watku.
Ile procent lazaro ma swojego osprzetu?
Mozemy tak odbijac w nieskonczonosc pileczke.

Co do cen Rometa i Krossa to niestety za marke i jakosc (a ta w ostatnich latach mocno poszla w gore) trzeba zaplacic wiecej. Ile osob znam, ktore byly zmuszone skorzystac z gwarancji krossa, to nikt problemow nie mial. Nie ma co porownywac krossa z przed lat do krossa obecnego. Sam bym ni kupil takuego roweru jakie produkowali te 15 lat temu, ale obecnie sa super (mam porownanie roweru tej marki z 2000 roku oraz kilku modeli 2013, 2014 i 2015).

Po za tym designe lazaro jest co najmniej paskudny (moim zdaniem) Tongue z daleka widac ze wiekszosc podzespolow to chinska masowka no name, gdzie naklejane sa tylko naklejki firmowe.
Moze jest to spowodowane nisza rynkowa (alternatywa dla rowerow marketowych) w jaka celuja. Po za tym obawiam sie i tu o gwarancje, skoro baaaardzo ciezko dotrzec do tego kto jest producentem, a strona internetowa, ktora jest wizytowka firmy pozostawia wiele do zyczenia.

Moze mam troche wypaczony poglad, ze wzgledu na to ze troche w innych kategoriach rowerow gustuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości