Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dla tych co się jeszcze nie zabezpieczyli.
#1
WiFi w Lublinie

Po przeczytaniu w/w artykułu postanowiłem włączyć w moim lapku nieużywane wifi.
1/7 znalezionych sieci była nie zabezpieczona, dodatkowo część folderów była udostępniona Confusedhock:
Było jeszcze jakieś 8GB mp3 i tak się zastanawiałem, czy nie skasować tej muzy.
Może się ktoś zastanowi skąd mu przybyło 8GB wolnego miejsca na hdd.
§1 pkt2 Regulamin odnosi się do każdego Użytkownika Forum (w tym Członków Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”). 100% ściemy
Odpowiedz
#2
po co od razu niszczyc, nie wystarczy ze masz net za free Wink
Odpowiedz
#3
hah, u mnie wszystkie zabezpieczone, a jak sam np po restartowaniu routera nie ustawie filtrowania mac-ów to i hasło potrafią złamać Confused
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#4
hm. ja tam przyznam że właśnie korzystam z nieświadomości sąsiada :-P
A jak już przyjdzie do mnie monter (za tydzień Sad ) to mu przekieruje wszystie połączenia na jakąś stronę z informacją o tym, że warto szyfrować(bo oczywiście user i hasło na routerze też standardowe) :-D
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#5
ale gdzie kto widział dobrze zabezpieczone wifi ;p
90% - oper / hasło routera nigdy nie zmieniane po włączeniu (oper, admin, adm1410) :-P
używając mniej uczciwych metod łatwo wbić "za kogoś" do dużych sieci lubman etc. - tylko po co, znając ich politykę która w takich przypadkach odcina router podnajemcy do czasu rozwiązania problemu przez admina (z życia wzięte - "włam naukowy" na pewien router uczelniany - odcięcie budynku :-x , PS, byłem tam służbowo, żeby nie było i konfigurowałem ethernet).
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości