Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26-27.09.2015 - Rajd Rowerowy na Ukrainę
#1
Cześć.

Niedawno, 1 lipca, Wojewoda Lubelski otworzył w Dołhobyczowie pierwsze w woj. lubelskim piesze i rowerowe przejście graniczne. Jako, że w niedalekiej odległości od tego przejścia znajdują się ciekawe miejsca (Sokal nad Bugiem, Bełz, Waręż), pełne polskich zabytków, ciekawych obiektów architektonicznych i przyjemnych w odbiorze krajobrazów, warto wybrać się tam rowerami.

Proponuję dwudniową wycieczkę - rajd rowerowy, z noclegiem na Ukrainie (w Czerwonogradzie).

Na trasie zwiedzimy ukraińskie miasteczka i wioski, m. in. Sokal (pięknie położone nad Bugiem, z kościołem i klasztorem Bernardynów), a także Bełz i Waręż - również z zabytkami polskiej architektury (głównie sakralnej). Będziemy jechać ukraińskimi drogami i bezdrożami. Na nocleg zatrzymamy się w Czerwonogradzie - sporym mieście. Dokładne miejsce noclegu jeszcze będę ustalał i podam w niedługim czasie.

Warto dodać, że wspomniane tereny są także dość ciekawe krajobrazowo. Na granicy PL-UA są ładne pagóry.

Start przewiduję na godzinę 11.00 w Dołhobyczowie, przy Urzędzie Gminy, 26 września - sobota. Zakończenie tamże, zapewne ok. godziny 17.00 27 września.

Dołhobyczów jest ok. 160 km od Lublina, ok. 90 km od Chełma. Najbliższa "osiągalna" stacja kolejowa to Bełżec (60 km, jeżdżą tam szynobusy), następna w kolejności - Zamość (70 km). Na chwilę obecną połączenia kolejowe są sprzyjające założonym terminom/godzinom. Natomiast rozkład PKP będzie zmieniał się z początkiem września. Wtedy będzie trzeba sprawdzić go raz jeszcze i pomyśleć o ewentualnej zmianie godzin odjazdu/przyjazdu. Choć będę też myślał nad transportem zbiorowym typu bus/autokar plus przyczepka na rowery.

Zainteresowanych zapraszam do deklarowania się, zadawania pytań itd. Smile
Odpowiedz
#2
Wstępnie jadę i nie zadaję pytań :-)
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz
#3
jaki przewidywany dystans do przejechania?
Odpowiedz
#4
Hmm, noclegi pod namiotem czy np. w jakiejś świetlicy?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata
Odpowiedz
#5
przewidywane dystanse to maksymalnie po ok. 70 km dziennie
nocleg planuję w miejscu zbliżonym pod względem warunków do taniego hotelu/agroturystyki/motelu. trudno mi to nazwać jakoś "idealnie" Smile
Odpowiedz
#6
Fajny pomysł jestem zainteresowany pozdrawiam
Odpowiedz
#7
paszporty są konieczne? ( tak tylko pytam)
Odpowiedz
#8
hanka napisał(a):paszporty są konieczne? ( tak tylko pytam)

tak. dla Obywateli Polskich wjazd na Ukrainę odbywa się na podstawie ważnego paszportu. inne dokumenty nie są wymagane
(jak ktoś nie ma paszportu, to jeszcze zdąży wyrobić)
Odpowiedz
#9
Witam ! Swoje zainteresowanie rajdem okazałem wcześniej. Z uwagi na plany osobiste proszę o informacje : czy rajd się odbędzie ? czy termin nie ulegnie zmianie ? Moje oczekiwanie to przejechać całą trasę na kołach. Czy byliby chętni towarzyszyć mi w pokonaniu całej trasy rowerem ? Proszę o odpowiedż. Pozdrawiam !
Odpowiedz
#10
Janusz - jestem :!: :mrgreen:
Jadymy na kołach 8-) Może ktoś jeszcze :?:
[Obrazek: button-2404-brown.png]


Nie oczekuj wzlotów, lecz trenuj upadki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości