Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
26-27.09.2015 - Rajd Rowerowy na Ukrainę
#21
Hej.

Termin rajdu coraz bliżej. Warto więc podać nieco więcej szczegółów.

Na początek podam informacje organizacyjne "wyższej wagi", a później inne, choć również dość istotne.

1. Termin rozpoczęcia imprezy: 26.09.2015 r. - g. 9.30, Dołhobyczów, parking przed przejściem granicznym.
2. Termin zakończenia: 27.09.2015 r. - g. 17.00 - 18.00, Dołhobyczów, parking przed przejściem granicznym.
3. Dojazd na miejsce: we własnym zakresie lub przy wykorzystaniu transportu częściowo zapewnianego przez ogranizatorów, ale o tym niżej.
4. Trasa 1 dnia: Dołhobyczów (PL) - Uhrynów (UA) - Waręż - Bełz - Czerwonograd: ok. 50 - 60 km
5. Trasa 2 dnia: Czerwonograd - Tatarków - Sokal - Uhrynów (UA) - Dołhobyczów (PL) - ok. 65 km
6. Noclegi: Czerwonograd, bursa/akademik, cena 25,00 PLN od osoby, na miejscu są dostępne prysznice, toalety, warunki turystyczne, należy mieć śpiwór
7. Posiłki: w Czerwonogradzie wspólna obiadokolacja (restauracja) pierwszego dnia, każdy płaci już na miejscu, w Sokalu wspólny obiad (restauracja) drugiego dnia. Ceny posiłków na UA są bardzo przystępne. Oczywiście nie ma tu obowiązku i każdy może np. jeść to, co zabierze ze sobą/kupi na miejscu
8. Koszt uczestnictwa w rajdzie - 5,00 PLN/osoba. Jest to kwota przeznaczona na pokrycie kosztów "operacyjnych", które poniosą moi Partnerzy, o których nieco niżej (chodzi o rozmowy tel. na Ukrainie - roaming, wydruk folderów, które otrzymają Uczestnicy, itp.)
9. LICZBA UCZESTNIKÓW - maksymalnie 40 osób, przy czym tutaj - na forum RL oraz na fanpage NRR na Facebooku - może zapisać się wstępnie 20 osób. Pozostałe 20 osób to Uczestnicy ze strony Współorganizatora rajdu.
10. I teraz UWAGA. Organizatorzy rajdu: I. Krzysiek Bielak (ja :>) i II. w organizację rajdu włączyła się Grupa Rowerowa "Odnowa" z Chełma. Podjąłem współpracę z nimi chętnie, bowiem oni - podobnie zresztą jak ja - byli już na Ukrainie w tamtych okolicach, dużo widzieli, wiele przejechali i mają "kontakty".
11. Transport na miejsce rozpoczęcia rajdu:
a) dojazd we własnym zakresie samochodem/rowerem/pociągiem+rowerem (Dołhobyczów znajduje się 160 km od Lublina, 90 od Chełma, ok. 70 od Zamościa. Do Chełma i Zamościa można dojechać PKP). W związku z powyższym punktem (współorganizator) pojawiła się możliwość przejazdu w następujący sposób: należy dojechać 26 września do Chełma, pociągiem, który w Chełmie jest o 7.42, a z Chełma będzie można wyjechać, o godzinie 8.00, autokarem, który zabierze MAKSYMALNIE 24 osoby plus rowery tych osób. Koszt wynajęcia autokaru przy min. 20 osobach to 40,00 PLN/osoba+rower. Nie wiem na chwilę obecną, ile osób z Chełma będzie jechało i ile skorzysta z autokaru. Gdyby było więcej zainteresowanych, będzie można dodatkowo skorzystać z transportu autami z przyczepami/wieszakami/bagażnikami na rowery, którymi dysponują Koledzy z Chełma. Będziemy to ustalać w toku.
12. Atrakcje na trasie: Zobaczymy sporo zabytków polskich (i nie tylko). Być może spotkamy się z Polonią na Ukrainie, z rowerzystami z ukraińskich miast. Szczegóły w programie rajdu, a także tutaj - na forum Smile
13. Waluta obca. Na Ukrainie obowiązują Hrywny. Zalecane jest dokonanie wymiany we własnym zakresie, w kantorze, przed wyjazdem. Po przekroczeniu granicy, w Uhrynowie, będzie możliwość wymiany waluty w kantorze. Taka możliwość będzie też w Czerwonogradzie, gdzie zaprzyjaźniona z rowerzystami z GR Odnowa osoba będzie mogła dokonać takiej wymiany. Ja jednak zalecam wymianę wcześniej, we własnym zakresie.

14. ZGŁOSZENIA.

Proszę wszystkich Zainteresowanych o nadsyłanie zgłoszeń e-mail'em, na adres rajd.nadbugiem[at]gmail.com, W TERMINIE DO 18 września 2015 roku.
W mailu zgłoszeniowym proszę podać:
- Imię i nazwisko Uczestnika
- Numer telefonu kontaktowego
- Potwierdzenie posiadania ważnego paszportu
- Wybrany sposób dojazdu


Potwierdzeniem udziału w rajdzie będzie wpłata kwoty 30,00 PLN (udział w rajdzie plus nocleg) do dnia 21 września 2015 roku (poniedziałek), na konto:
50 1020 5558 1111 1065 6930 0514
odbiorca: Krzysztof Bielak

W kwestii opłat za ewentualny przejazd z Chełma będę rozmawiał z zainteresowanymi.

Na każdą wiadomość ze zgłoszeniem odpowiem.


Na chwilę obecną to tyle.
W przypadku pytań - jestem do Waszej dyspozycji. Zadawajcie je NA FORUM. Wtedy więcej osób skorzysta Smile

ps. Wątek o rajdzie na forum GR Odnowa: http://chgrodnowa.hekko24.pl/forum/inde ... opic=145.0

Zapraszam! Smile
Odpowiedz
#22
Cześć,
montuję grupę na wyjazd z Zamościa.
O 5.00 mamy szynobus Lublin-Rejowiec, Rejowiec-Zamość. W Zamościu jesteśmy o 7.55. Czas nas goni więc peleton dojdziemy już za granicą.
Druga możliwość: Wyjazd w piątek 15.20 do Chełma i jazda. Śpimy gdzieś w stodole "na kwaterach". Rano na granicy spotykamy się z Rajdem.

Czy organizator dopuszcza taką możliwość?
Czy są potencjalni chętni?
Dzięki.
m.
Odpowiedz
#23
Zgłaszam swoją wole uczestnictwa w wyjeździe. Tylko jeszcze paszport odbiorę Smile
Odpowiedz
#24
Wstępnie się piszę. Tylko dojazd kiepski ...
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#25
dopuszczam wszystkie możliwości Smile
choć za granicą może być nas trudno złapać, bo będziemy jechać trochę polnymi drogami, nieoczywistymi trasami. możemy, co prawda, nadawać sygnał GPS, ale tylko dopóki będziemy mieli polski zasięg GSM Smile

rozważcie więc, michalczachur, opcję z dojazdem dzień wcześniej lub zastanówcie się nad opcją z Chełmem.

Ps. przypominam wszystkim, że wiążące są zgłoszenia na maila. Smile
Odpowiedz
#26
Rado napisał(a):Wstępnie się piszę. Tylko dojazd kiepski ...

...i powrót Smile
m.
Odpowiedz
#27
Hello.

W międzyczasie okazało się, że wcześniej pomyliłem się co do noclego.
ŚPIWORY NIE SĄ POTRZEBNE. Będzie pościel. Choć, jeśli ktoś chce, może oczywiście śpiwór wziąć.

Ponadto:

1. Organizatorzy, po naradzeniu się, nie dopuszczają dołączania i odłączania się na trasie. Musimy razem przekroczyć granicę PL-UA w obie strony. Proszę, aby wszyscy mieli to na uwadze. Z góry dzięki Smile
2. Dla tych, którzy dojadą samochodami: Proponuję zostawić auta w miejscu INNYM NIŻ PARKING przy samym przejściu. Dlatego dobrze jest:
a) wcześniej znaleźć jakieś miejsce dobre do tego (np. agroturystyka), ja spróbuję zapytać w parafii
b) dojechać na miejsce odpowiednio (ok. 30 min.) wcześniej, by zaparkować i dojechać z Dołhobyczowa na przejście - ok. 1,5 km

pzdr.
Odpowiedz
#28
na fanpage NRR na FB pojawiły się fotki z wycieczki Hrubieszów - Dołhobyczów - Sokal, która była "rekonesansem" przed rajdem. zainteresowanych zapraszam do obejrzenia Smile

https://www.facebook.com/media/set/?set ... tif_t=like
Odpowiedz
#29
Jakoś cicho w wątku, a Krzysiek takie piękne foteczki zapodał na zachętę.
Ja już oficjalnie zgłosiłem swoje uczestnictwo, tylko jeszcze będę musiał dokonać kilka transplantacji z Gminożercy do mojego górala - bo innym rowerem na Ukrainę lepiej nie jechać :lol:
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz
#30
Przypominam tylko, że do dzisiaj należy wpłacić 30 zł za udział w Rajdzie i za nocleg.
[Obrazek: button-127-brown.png]
Żadne słowa nie zastąpią czynów...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości