Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
29er
#1
w zasadzie temat chyba wszystko wyjaśnia :mrgreen:

Chodzi o przyszły rok - męczy / korci Mnie zakup MTB 29" ewentualnie szosy.
Proszę o jakieś opinie o tym - byłby to co nietrudno odgadnąć produkt ze stajni GT, GT Zaskar NINER.
Nie wiem czy ktoś ma jakieś doświadczenia z 29er-ami ale warto zapytać.
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#2
Arkus napisał(a):korci Mnie zakup MTB 29" ewentualnie szosy
to chyba zasadnicza różnica, jak jeździsz w zróżnicowanym terenie to nie kupuj szosy bo będziesz skazany tylko na asfalt. Co do 29" to chyba nie są one na razie zbyt popularne więc pewnie miałbyś problem z częściami a i ceny byłyby większe. Powiedzmy, że złapiesz kapcia czy rozwalisz oponę to już w pierwszym lepszym rowerowym nie dokupisz odpowiednich rzeczy.
Odpowiedz
#3
o ile dobrze pamiętam mam w domu bikeboard z porównaniem dwóch rowerów 26" i 29" chyba nawet własnie GT(ale nie jestem pewien). Jak pojade na wieś w przyszły weekend to moge przywieźć gazetę||zrobić jakieś foto i wysłać strony z porownaniem to sobie poczytasz.
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz
#4
Szymon, czyli forumowy august posiada 29er, kupił niedawno ale już chyba ma jakieś doznania z nim związane
Odpowiedz
#5
sietniok też jeździ na 29"
"Abstynencja jest dobra, ale powinna być praktykowana z umiarem"
Odpowiedz
#6
Kamil będę wdzięczny,
- plan jest na 2 setupy roweru - pod szosę większe tarcze korby (48), i "cienkie" gumy (1.6").
na offroad mała tarcza na przód i jakieś kartofle ;p
No właśnie wracając do rozmiarów czy obręcze są naprawdę większe bo gdzieś czytałem że nazywają to 29-ki przez terenowe opony, a obręcz to 28
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#7
Arkus napisał(a):... a obręcz to 28
Dokładnie tak
Pozdrawiam
ArtiArt
Odpowiedz
#8
Cześć,
możesz połączyć dwa w jednym :-) .
W podobnych pieniądzach co GT jest Rockrider 8 XC z Decathlona . Góral, do którego w komplecie dostajesz koła szosowe.

To tylko przykład, bo podobno do każdego MTB Rockrider powyżej 6 tys. Decathlon dodaje drugi komplet kół.
Pozdrawiam, Tomek
"Kolarstwo ma być przyjemnością, a nie udawaniem, że jest w wykonaniu amatora wyczynem"
Cyklopedia
Odpowiedz
#9
:mrgreen: no to super - znając siebie jakoś ściągnę to bydle zza wielkiej wody :mrgreen:

PS. w zasadzie jestem fanatykiem 3 trójkąta więc nic poza GT nie wchodzi w grę.

Dzięki za rady i trzymać kciuki tak do wiosny :roll:
BIG WARP - 2012
Sport Tracker
Endomondo
Odpowiedz
#10
sietniok napisał(a):artykuł z bB znajdziesz tutaj
Dokładnie o ten artykuł mi chodziło. Faktycznie to były Gary Fishery a nie GT. Sorry za wprowadzenie w błąd.
[Obrazek: u4694y2012v3.gif]
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości