Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Porada przy kupnie] Napęd do 29er
#1
Po raz kolejny wychodzę na pasożyta ale chciałbym zadać Wam pytanie odnośnie napędu. Postaram się najpierw opisać wymagania/przeznaczenie aby łatwiej było uzyskać jednoznaczną odpowiedź.
Składam 29er na ramie Accent Peak 29, rower do użytku codziennego po lasach, piaskach i na luźnych wypadach krajoznawczych po roztoczu, pojezierzu oraz Krakowie gdzie obecnie mieszkam.
Wybór padł na 29er a nie na crossa gdyż uznałem, że będzie lepszym uniwersałem przy moich założeniach. Cross w terenie w jaki chcę wjechać raczej nie da rady na wąskich oponach, natomiast 29er pomimo szerszych opon i innej pozycji sprawdzi się równie dobrze co cross podczas luźnych wypadów.

Odnośnie napędu do takiej konfiguracji. Szukałem czegoś co nie posypie się w jeden sezon ale też nie miałem wygórowanych wymagań. Uznałem, że napęd 9s na poziome Deore/Deore LX wystarczy. Przerzutki oraz manetki już mam, przyszedł czas na kasetę, łańcuch oraz korbę.

Czy waszym zdaniem postawionym przeze mnie wymaganiom sprosta zestaw:
-korba shimano Alivio m4050
-kaseta shimano Alivio hg 400
-łańcuch hg53/hg93

Słyszałem i czytałem wiele dobrych opinii na temat nowej serii alivio. Znajomy wręcz polecał mi tą korbę argumentując iż nie różni się wiele od deore, natomiast dzięki stalowym blatom będzie trwalsza i tańsza.

Co powiecie na mój pomysł? Ewentualnie na co zwrócić uwagę lub zmienić w takim zestawieniu?
Odpowiedz
#2
Na prawdę nikt z Was nie ma odniesienia lub nie miał styczności z grupą alivio na 2015r? :roll:
Odpowiedz
#3
Moim zdaniem jak masz rower na ramie Accenta to ww części Alivio akurat klasą podejdą, majątku nie wydasz i trochę pojeździsz. Więcej do tego nie potrzeba.
GrzegorzMazur.pl
Go hard or die hard!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości